Povel Pusť!

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 16:25

Ahojte, bol by som veľmi rád, keby ste mi napísali najlepšie metódy, ako naučiť psa povel pusť, chcel by som vedieť čo najviac zaberá, ak máte nejaký trik tak šup ho sem :)) predom ďakujem, prajem príjemný deň
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod halo » Sob 03.03.2018 18:16

Este by bolo mozno vhodne doplnit ci sa jedna o problem s pustanim alebo ci to chcel psa naucit ako novy povel. Tiez ci myslis pustanie veci/aportu alebo pustanie rukavu/figuranta. Mal som fenku NO, ta pustala naslovo. Naucene to mala za pamlsok vymennym sposobom. Hlavne treba zozaciatku davat pozor a veci psovy nebrat z papule silou/natahovat sa s nim. Ja som napr pesok ked mi ho priniesla opatrne chytil , nasledoval povel a Tara mi to pekne pustila. Akonahle citila nejaky odpor resp. tah, tak sa somnou zacala o ten pesok natahovat. Len potom bolo treba odstranit automaticke pustanie, pretoze pes vie ze hned pride odmena, ale nebolo to nic zlozite. Rukav pustala tiez v pohode. No a potom mam belgicana, ten veci pusta relativne v pohode. Ten sa to naucil takym nasilnejsim sposobom otvarania papule ale uz to vie. Rukav alebo figuranta nepusti ani za nic. Vyskusali sme snad vsetko. Ked je zakusnuty nema slabiny, skrtenie nic nerobi, ostnac ako keby neexistoval, vo vode sa radsej utopi ako by mal pustit, proste nefunguje nic...
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Povel Pusť!

Poslaťod wer » Sob 03.03.2018 18:44

Cim viac bude bity, halo, tym horsie budu tie pustacky. Neoplati sa so psom.bojovat... Treba mu vysvetlit, ze jedina cesta, ako sa dostane k tomu, co chce (kusat), je cez psovoda...
Simon, uz sa to tu kdesi rozoberalo, skus pohladat. Princip je naj naucit cez vymenu. Len poznamka, da sa to aj so psom, kde to vyzera beznadejne, len to chce trpezlivost
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 20:20

Jedná sa skôr o odmenu, konkrétne loptičku na šnúrke. Má 12 mesiacov a bolo to v pohode len teraz začal robiť problémy... Ja som ho to učil podľa Zak George- a ten vravel, že najlepšie je keď sa to pes naučí robiť kvôli pokračovaniu v hre/tréningu a nie za odmenku, ako vravím začalo to haprovať tak mesiac dozadu.
Rukáv sme ešte neskúšali, snažím sa ho poriadne socializovať aby mi náhodou na niekoho nevybehol...
Ešte jedna otázočka, bolo by dobré ho naučiť povel na držanie nejakého predmetu? Keď áno tak na aký povel, lebo DRŽ! Sa zvyčajne používa pri obrane, vezmi alebo chyť môže byť?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod elfinka » Sob 03.03.2018 20:26

To je jedno, pes neni blby a nezacne hladat rukav ked pred nim mavas loptickou na poslusnosti. Pouzivam drz na cinku, lopticku aj rukav (no, tam uz nie :haha: :haha: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 20:31

Offtopic :lol:
Beťár jeden, začal mi kradnúť šnúrku z loptičky ale len pri povele k nohe :ha: buchnuť ho po papuli a povedať mu fuj, alebo to nechať tak (len sa pýtam lebo sa bojím či si to nespoji s povelom k nohe :ach:)
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Elis » Sob 03.03.2018 21:56

Simon-NO píše:buchnuť ho po papuli a povedať mu fuj, alebo to nechať tak


ani tak, ani tak. prestat cvicit chuzi u nohy a zamerit se nejdriv na poslusnost a ochotu pri odebirani micku.
dva stejne micky pomuzou - když si nevis ted rady jinak.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 21:57

Ako myslíte ochotu u odebirani míčku?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Elis » Sob 03.03.2018 22:08

Simon-NO píše:Ako myslíte ochotu u odebirani míčku?


ochotne pousteni od psa a to ze si micek nevezme bez dovoleni.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel Pusť!

Poslaťod halo » Sob 03.03.2018 22:11

Ta vymena lopticiek (100% identickych pretoze pes rozlisi aj dlzku snuriek) je dobry postup. Tak som to ucil Nikina tiez. Len u nas to funguje iba na veci.
halo
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 62

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 22:13

Tak som to robil aj ja :lol: lenže on si niekedy vybral jednu a druha ho až tak nezaujímala :ha: ba párkrát sa mu podarilo zobrať obe naraz :pac:
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 22:20

Už keď sa tu spomínalo kusanie do rukáva, tak by som sa rád opýtal ako to stým je: keby som ho to učil ale čisto len do rukáva, tak by pes bol schopný ukusiť človeka do ruky? Mal by k tomu bližšie keďže by už asi vedel ako na to? Alebo by to bolo čisto o tom, že kuše len do rukáva
Najviac sa asi bojim toho, že keď uvidí niekoho bežať tak sa za ním bude chcieť rozbehnúť a chmatnúť ho za ruku ako pri nácviku s rukávom.?
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Elis » Sob 03.03.2018 22:24

Simon-NO píše:Tak som to robil aj ja :lol: lenže on si niekedy vybral jednu a druha ho až tak nezaujímala :ha: ba párkrát sa mu podarilo zobrať obe naraz :pac:


takhle -neni to uplne blbuvzdorna rada :-D i u dvou stejnych micku musis trosku vedet, co a jak delat, no...

vetsinou je zacatecnicka chyba, ze pes po odevzdani micku uz ho znovu nedostane. jak je clovek zaujaty tim, co jde trenovat -treba tu chuzi -zapomina odmenit za pust -tj. vratit mu znovu micek.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Simon-NO » Sob 03.03.2018 22:26

V tomto máte pravdu, zabúdam na to...
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Povel Pusť!

Poslaťod Elis » Sob 03.03.2018 23:03

Simon-NO píše:V tomto máte pravdu, zabúdam na to...


to my všichni :yes:
proto je dobře když aspoň občas se podiva na trenink i někdo další a rekne připomínky :angel:
takhle přes net je to jen hadani
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha


Späť na Základná výchova a výcvik psa