Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Poslaťod Simon-NO » Str 31.01.2018 18:44

Takže mám ročného nemeckého ovčiaka a každý kto ho ma vie, že ma dosť veľkú silu... Keď bol šteňa tak som ho len cvičil a vôbec som netušil, že ho musím socializovať. To znamená, že náš deň vyzeral nejako takto:ráno pred školou som sa sním šiel pohrať potom som šiel do školy, keď som prišiel domov tak som ho hneď šiel cvičiť na začiatku len v garáži, potom na dvore, na lúke, u babky, les a tak... Teraz ovláda základné povely a to: na mňa, ku mne, sadni, ľahni, ostaň, k nohe (ovláda aj celkom dobre chôdzu pri nohu s vôdzkou aj bez nej), stoj, sem (ukážem mu prstom na miesto a on tam ma ísť a ľahnúť si) Štekaj, nesmieš, môžeš (pri krmeni, lopticke a tak) a potom aj také srandy: daj laku, High five, práva otočka, ľavá otočka, a povel hore (zadné laby na zemi a predné na strome na príklad) ale ide o to, že som ho nebral medzi ludi... Až na posledný mesiac... Teraz s nim chodím každý večer na hodinovú prechádzku.. Lenže na nej ťahá ako divy, používam metódu zastavovania (stále keď sa napne voditko zastanem a privolám ho) lenže ja by som ho chcel mať pod väčšou kontrolou a to tak aby mi chodil pri nohe (nemusí celkom pri nej hlavne aby neťahál) takže som sa rozhodol to zmeniť a to tak, že stále keď sa napne voditko tak ho privolam k nohe! Funguje to asi tak 15-20 minút a potom sa na to všetko vykašle, len k nej príde a hneď ide ďalej akoby si myslel spravil som to môžeme ísť... Loptička na neho už potom nezaberá úplne ju ignoruje... Inak je na ňu naviazaný a urobil by pre ňu všetko... Otázka znie: ako ho aby chodil pri nohe... Mal by som mu dat ešte taký mesiac aby sa na tu prechádzku menej tešil? Nechať mu dlhšiu vôdzku a nech si ide ako chce? Alebo len zmeniť čas prechádzky napríklad namiesto hodiny len 20 minút a postupne ju predlžovať? Alebo máte úplne inú metódu? Každú odpoveď si cením. Chcel som vás uviesť do situácie preto to rozpisovanie
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Poslaťod Renata » Str 31.01.2018 19:39

vyzera to tak, ze vam to nefunguje a pes asi nie celkom chape, ze ma pri nohe ostat a pobehuje hore dole. po 20 minutach vypne a ani sa necudujem musi byt ohucany z tolkeho povelovania. a neuzije si prechadzku ani jeden z vas. kazdy povel trva, az kym ho ty nezrusis inym, alebo uvolnenim a tak by to mal pochopit, ked povies k nohe, tak sa ma zaradit a byt pri nohe, az kym nedas volno, a toto asi nechape. nooo a co s tym pfuuu neviem ci bude fungovat len napad ze, zobrat ho na prechadzku na dlhsom voditku, a trenovat k nohe a volno, zaradis si ho k nohe a slapete, najskor kratke useky, aby mu nebolo dlho, uvolnit, s tym, ze ked ma volno, moze kludne dojst na koniec voditka, nuchat, cuchat dookola ako sa mu chce, zas k nohe, na dlhsie, pochvalit, uvolnit, postupne predlzovat povel k nohe, vybrala by som si na ucenie najskor menej atraktivne miesta, to co pozna, a postupne stazovat teren. no a ked ma povel k nohe, musis ho tam udrzat, kym nedostane volno, aj s pomocou pomocok, ktore budu fungovat, napriklad pes sa zacne predbiehat, mozes ho stipnut do kozuchu, dobnut, atd, proste co ti bude fungovat, ide o to, upozornit ho, ze hooo prrr mame k nohe a tak sa drzis pri nohe. je to tazky pes, tak musis byt vynaliezavy, co sa pomocok tyka :D kedze psiska po case zacnu byt blbuvzdorne a otukaju si pomocky. no a ked ma volno, neohuciavat a nepovelovat ho zbytocne, proste trening, a uzit si prechadzku.
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Poslaťod Simon-NO » Str 31.01.2018 19:55

Ďakujem za radu hneď zajtra to začnem trénovať
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Poslaťod zuzkabluzka » Str 31.01.2018 20:56

Najprv psa treba riadne vyvencit, musi vybit svoju energiu a az potom cvicit chodzu pri nohe.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Poslaťod Bad » Štv 01.02.2018 7:47

Simon-NO píše:Lenže na nej ťahá ako divy, používam metódu zastavovania (stále keď sa napne voditko zastanem a privolám ho

takhle by to bylo fajn, ale kazíš to tím přivoláním, tím vlastně úplně rušíš cvik = NETAHÁNÍ

přečti si tohle : http://blog.koira.cz/nezarazene/pojd-se-mnou

velmi dobré je odměňování psa za to, když ti sám o sobě věnuje pozornost, bez povelu

Simon-NO píše:lenže ja by som ho chcel mať pod väčšou kontrolou a to tak aby mi chodil pri nohe (nemusí celkom pri nej hlavne aby neťahál

rozlišuj cvik "k noze" a "netahání"....viz odkaz výše.
K tomu dodám - i pro netahání mám povel, abychom se mohli kdykoliv domluvit

Simon-NO píše:takže som sa rozhodol to zmeniť a to tak, že stále keď sa napne voditko tak ho privolam k nohe!

jenom tady zase ti to netahání vyšumí do prázdna, díky povelu k noze.....ty potřebuješ jasně označit ten moment, kdy ti pes přestane napínat vodítko, jako to správné chování
jinak - jak už tady padlo - povel platí tak dlouho, dokud ho nezrušíš (a teď to píšu i v souvislosti s tím, jak ti pes z povelu "lehni" vystartoval po feně) - učíš ho výdrž v povelu? to, že povel platí až dokud jej nezrušíš? Při výcviku musíš být maximálně důsledný a musíš mít palici tvrdší než pes :no:

Simon-NO píše:Mal by som mu dat ešte taký mesiac aby sa na tu prechádzku menej tešil?

tak pokud teprve teď poznává okolní svět, tak by se měl ochodit....ale spoléhat na to nespoléhej a cvič ho (výcvik potřebuje i kvůli vztahům s feňulí)

Simon-NO píše:Nechať mu dlhšiu vôdzku a nech si ide ako chce?

a naučit ho netahat.....

Je otázka, zda by nebylo dobré mu pořídit postroj, na kterém by měl tahání povolené (ale to samozřejmě není vhodné do města). Prostě postroj = tah povolený, obojek = netahání! Sice by to teoreticky mohlo psa chvilku mást, ale tak když to nějak zvládne i můj pastevec, jehož pracovní inteligence je někde úplně jinde :joint: , tak by to pracant NO pobrat měl....
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ako naučiť psa chodiť pri nohe aj keď sme v meste

Poslaťod Simon-NO » Štv 01.02.2018 12:59

Ďakujem za odpoveď, výdrž v povele ho učím...postroj mam, na postroji sním chodím behať a časom by som sním chcel aj chodiť na skateboard len musím zapracovať aby nestartoval na psy a mačky... A na voditku ho učím tu zastavovaciu metódu a robím pri tom taky zvuk, že krkrk
Simon-NO
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Vranov nad Topľou


Späť na Základná výchova a výcvik psa