Problémy so zadržaním

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Problémy so zadržaním

Poslaťod nzeliznak » Uto 12.09.2017 12:53

Zdravím, pred pár mesiacmi sme si k bišónikovi vzali aj malého fr.buldočka, ktorý má úplne inú povahu a je náročnejší na výcvik ako bišón. Máme problém s nezadržaním :kak: a sem tam sa aj pocikáva, či už pri strachu, alebo keď je doma sám. Kedže som nútená aj pracovať, tak je pes nútený ostať doma sám aj 5 hodín, čo je pre bišónika drobnosť, ale pre buldočka veľký problém. Stále nájdeme niečo počúrané alebo po :kak: aj keď je ráno dostatočne dlho venčený. Môžete mi dať nejaké rady? Prípadne s tým má niekto skúsenosti? Uvedomujem si, že je to šteniatko, ale jeho tráviaci trakt je zjavne zložitejší ako u bišónov. Vopred ďakujem.
nzeliznak
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Problémy so zadržaním

Poslaťod Margita » Uto 12.09.2017 14:58

pomoci sa aj pod seba?ako napr v spanku?zdravotne dovody ste vylucili ?zapal mocoveho mechura?
inak potom tema na ucenie hygienickych navykov tu niekde je,treba ho tot naucit,ze sa ma vencit vonku a nie vnutri
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problémy so zadržaním

Poslaťod nzeliznak » Uto 12.09.2017 15:01

áno vylucili.. psik sa pyta, ked je vo vnutri pekne, ked je niekto s nim, to sa nestava, tu sa jedna o situacie, kedy je sam.
nzeliznak
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Problémy so zadržaním

Poslaťod Margita » Uto 12.09.2017 15:05

ako je stary?mozno tych 5 hodin je prenho este vela

inak nazov temy je dost zavadzajuci,ja som cakala nieco zo sportovky,ze problem so zadrzanim :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problémy so zadržaním

Poslaťod wer » Uto 12.09.2017 15:07

a ako ho vencite? mne to "ked sa pyta" evokuje, ze chodite s nim von len vtedy, ked sa pyta... idealne je mat pravidelny rezim. jedlo, vencenie, spanok...
a mimochodom nevidim info o veku - dost podstatne... a vseobecne velmi malo info - akurat jedna totalne nepodstatna sa stale opakuje - porovnavanie s bisonom :heh:

Margita píše:inak nazov temy je dost zavadzajuci,ja som cakala nieco zo sportovky,ze problem so zadrzanim :lol:

presneee :haha: tak som to otvorila a ono o :kak: :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Problémy so zadržaním

Poslaťod nzeliznak » Uto 12.09.2017 15:17

Psík ma 7 mesiacov, keďže som na fore nová, tak som predpokladala, že to stačí napisat do informácií. POROVNÁVANÝ s bisonom je kvôli výchovným metódam, ktoré sme praktizovali na oboch rovnako, preto sa snažím nájsť nejaké vysvetlenie, toto nie je môj prvý, ani druhý pes, takze predpokladám, že už len nejako som tých psov urcite veci naučiť mohla. A čo sa týka vencenia, chodi sa s obomi rano, hneď, ako vstanú, po každom jedle, po vypití veľkého množstva vody(u šteniatka to bolo doteraz po skoro každom napiti) a vzdy, keď sa pýtajú von. Čiže myslim, že v tom chyba nie je
nzeliznak
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Problémy so zadržaním

Poslaťod pigie » Sob 16.09.2017 7:01

Tak u 7mesacneho by som to este tak moc neriesila a snazila sa dodrziavat ten rezim, co mate... Bohuzial niektoremu to trva kratsie a niektoremu dlhsie, nez sa nauci, co po nom chcete... A porovnavat bisona s buldockom v tomto nehrozi. Buldockovia maju predsa dlhsie vedenie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo


Späť na Základná výchova a výcvik psa