Zaciatocnicke otazky

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Šteňa ciká po byte

Poslaťod Milka » Ned 21.12.2014 16:57

Ahojte, prosííím o radu. Mám 9 týždňovú fenku Pomeraniana a neviem ju naučiť necikať v byte. Mám ju doma 3 týždne a stále sa mi to nepodarilo. Chodíme vonku každé dve hodiny (hneď keď sa zobudí po oddychu) a tam sa vyciká, ale keď sme vnútri tak si to pustí ešte hocikde aspoň raz. Ja na ňu nakričím a pošlem na miesto, ale nevie si to aj tak zapamätať. Skúšali sme aj na podložku, ale to vôbec nechcela. Každé dve hodiny je pomerne často a už mi z toho hrabe, čo mám chodiť von každú hodinu? :aaa:
Milka
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Zaciatocnicke otazky

Poslaťod kikashenka » Sob 07.03.2015 20:53

Ahojte psíčkari :)

otazocka, ako vasich psikov ucite/ucili ste chodit pekne pri nohe?
poslusne?

:fizel: :fizel: :fizel:
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

VÝCVIK PSOV PODLA SILVIE TRKMAN????

Poslaťod kikashenka » Sob 07.03.2015 20:59

Ahojte psíčkari :)

otazocka, cvicite niekto psikov podla videi a webku http://silvia.trkman.net??? na youtube ako LaLaBu Land???

zaujimalo by ma ako sa da psika naucit napriklad to sedenie pri nohe, ze kam sa pohne on sa jej stale lepi na nohu, ci cuvne ci ide do boku dopredu, pes stale nalepeny na nohe????:)

taktiez ked pes vstupy 4 nohami do malej misky, ako ho k tomu namotivovat/donutit?!:)))

a detto dalie veci typu:
- ako sa pes nauci vyskocit do ruk????

- a ako nacvicit to aby ked mu date misku a predmet - napriklad kluce, aby sa naucil to dat do tej misky?

:jop: :jop: :jop: :ha: :ha: :ha: :lol: :lol: :lol:
poradteee nam:)
chceme sa to s nasou papillonkou naucit :aplause: :aplause: :aplause: :aplause:

dakujeme:)))
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Re: Chodza pri nohe

Poslaťod aNeMiC » Sob 07.03.2015 21:12

...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Chodza pri nohe

Poslaťod Margita » Sob 07.03.2015 21:16

kika... a naco zakladas novu temu?a dokonca je tu aj kopu popisaneho aj o tych trikoch co si si zase vytvorila temu o trkmanke,uplne zbytocne,...
najprv si nastuduj nieco o klikri ,o pozitivnom posilovani a potom budes vediet ako naucit psa vliezt do krabice,vylozit si nohy na tvoje nohy, ak skok do narucia, aj stojku na hlave a popri tom vsetko sa aj dozvies ako naucit chodzu pri nohe nenasilnym sposobom...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: VÝCVIK PSOV PODLA SILVIE TRKMAN????

Poslaťod moschino » Sob 07.03.2015 22:00

Hlavne asi si v zlej teme, skor kukni do temy dogdancing :no:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: VÝCVIK PSOV PODLA SILVIE TRKMAN????

Poslaťod vavrena » Sob 07.03.2015 22:46

V sekcii dogdancing nájdeš kompletné rozobratie trikov :ahoj:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Tvrdohlavý bulteriér na vodítku

Poslaťod Zubajda » Štv 25.06.2015 9:14

Kúpili sme si pred 3 týždňami šteniatko bulteriéra, socializovala sa bez problémov, ale začína sa prejavovať jej tvrdohlavá povaha. Učíme sa chodiť na vodítku, ale keď vyjdeme vonku, slečna si sadne a sedí a nič s ňou nepohne okrem pamlsku, aj to prejde 3 kroky a opäť si sadne kým nedostane ďalšiu odmenu. Učíme sa chodiť aj za odmenou, že ju má pred nosom, ale to za ňou doslova skočí. Chceli by sme ísť vonku aj na dlhšie, bez zastavenia prejsť dlhší úsek, ale neviem ako na ňu. Väčšinou sú témy na fórach, že pes ťahá, ona je opačný prípad, zatne sa ako malá mulica. Keď je bez vodítka, ide bez problémov, ale bez vodítka sa to zase nepáči ľuďom na ulici. Keď sa nám podarí byť dlhšie vonku, že je pustená na lúke, aj sa tam viackrát vymočí a potom je doma pokoj. Začali sme nedávno s barfom, viac z toho močí, aj 3x za sebou a keď odmieta ísť na vodítku, vymočí sa raz, potom už len sedí a trucuje a ešte 2x sa vymočí doma na podlahu. Na lúku chodíme každý deň, ale dostať ju tam po maličkých úsekoch a doprosovaní, aby išla, je aj pre nás trápením. Ako máme dosiahnuť plynulú chôdzu na vodítku?
Zubajda
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Tvrdohlavý bulteriér na vodítku

Poslaťod Sunny » Pia 26.06.2015 10:25

Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Tvrdohlavý bulteriér na vodítku

Poslaťod aNeMiC » Uto 25.08.2015 23:40

a koľko presne má? Nemôže byť len unavená? :smile:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Výchova Husky

Poslaťod Miahusky » Uto 12.01.2016 13:41

Ahojte,
Som si vedomý že na tomto fóre je určite niekde príspevok o tom ako naučiť psíka robiť potrebu vonku, no napriek tomu by som potreboval poradiť nielen v tom.

Mám momentálne 9 týždňovú fenku Sibírskeho Husky. Začína sa nám 10-ty týždeň.

Priniesol som ju domov v piatok večer, prešli sme spolu 100km bezproblémov, pozerala cez okno a kochala sa našimi cestami. Celý večer a celý víkend som jej venoval všetok čas, jedine kedy som sa jej nevenoval bolo keď som obedoval.

Stáva sa nám toto: celý víkend sme chodili cikať kakať von, všetko bolo super, dokonca si vie už aj sadnúť aj bez povelu tak som jej začal dávať za to odmeny. Rovnako keď sa vyciká dostane odmenu, vykaká tiež a ak mi dovolí jej utrieť labky (nemá na výber) tak tiež.
Zrazu včera začala robiť potreby vnútry, po 40 minutách vonku. A odvtedy sem tam vonku sem tam vnutri, nechápem to... Čo sa jej stalo?

Obojok má od soboty , zatial len cez deň.
Inak problém s okúsavaním nemáme, poslúcha celkom dobre na jej povahu...

Spí celé dni, vstáva okolo 11 :lol:

Vodítko nechce ani vidieť zatial tak sme iba na dvore ale naháňame sa aspoň. Ale o vodítku som tu čítal rady tak sa na to nebudem pýtať 2x.

Ďakujem veľmi pekne vopred za rady.
Miahusky
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výchova Husky

Poslaťod elfinka » Uto 12.01.2016 14:28

Temu o nauceni cistotnosti mas tu: viewtopic.php?f=87&t=3381

Takto po par dnoch by som nerobila paniku, proste len treba stena viac sledovat a ked vyzera ze sa chysta, hned supom von, este to nemoze mat naucene dokonalo ze kde sa ma cikat a kde nie. Az keby cikala prilis casto alebo vela tak by bolo namieste skontrolovat u veta ci to neni z prechladnutia.

Voditko jej nejake lahucke kratke mozes pripnut tak, ze ho bude za sebou tahat stale, nech si zvykne.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výchova Husky

Poslaťod Miahusky » Uto 12.01.2016 14:46

Ďakujem,
Voditko sme skušali, po 20 minutách nonstop hryzenia som jej ho dal dole zatial, asi to musí počkať ešte :plac:
Miahusky
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Výchova Husky

Poslaťod wer » Uto 12.01.2016 16:34

voditko davaj pri hre - zaujmi ju niecim inym, nech kuse do hracky. ale to sa podda - aj vonku bude mat dalsie zaujimave podnety, ktore bude treba preskumat a nebude mat zrovna cas na voditko. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Utek z domu Sibírsky husky

Poslaťod aliasko001 » Štv 28.01.2016 18:21

Zdravím priateľka má Sibírskeho huskyho a stále im uteká z domu máte s tým niekto skúsenosti alebo rady ako ho to odnaučiť ?
Ďakujem
aliasko001
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Ďalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa