Povel "ku mne!"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Elis » Pia 20.11.2015 15:09

Bad píše:tohle je nácvik přivolání???


neuci ho to spravne -to z toho vyplyva me. ne ze je to zamer??

Bad píše: tak si zkus manipulovat se psem (myslím psem parametrů našich psů) na postroji a na obojku a hned uvidíš ten rozdíl....na postroji ho ani neotočím, nepřitáhnu, ani neucítí jakýkoliv škubánek, ani vlnu stopkou..... nic, citlivost nula


OK - ma citlivost nula - a k cemu je o dobre?
ze ma na sobe něco, co nevnima ? však se to ani nechystáš odepínat, tak to klidne vnimat muze :nwm:

fakt, na me uz to taky zacina byt slozite :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Puk » Ned 22.11.2015 12:03

Je privolanie, ktoré je vyšším levelom, ako u psa :
www.facebook.com/video.php?v=544122145692104&fref=nf
:no:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Elis » Str 25.11.2015 13:53

ucil jste nekdy někdo "ke mne" na target? tj. s tesnym dotykem?
zacinam o tom premyslet :lol:
ale abych si zas něco nezavarila do budoucna??

Kachne ma tendenci se posouvat o fous dozadu -aby na me lepe videla . a korigovat ji nechci zatím...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod akuk » Str 25.11.2015 14:00

neucila, ale obcas som mala pocit, ze budem mat kolena prehnute opacnym smerom :heh:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Elis » Str 25.11.2015 14:04

akuk píše:ale obcas som mala pocit, ze budem mat kolena prehnute opacnym smerom :heh:


to mam osefovane:-)
když volam z dalky, skace na me v poslední fazi :joint: nedoseda... ( kolena mam jen jedna :ach: )

ted myslim "ke mne" z mista - na par kroku. aby sedela fakt rovne a presne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod akuk » Str 25.11.2015 14:13

:ach: jasne :pac: uz viem ako myslis, v tomto ja nebudem napomocna, moj ma len sidliskovu poslusnost :lol: :no: ale keby si mam vybrat v nasom pripade vzdy lepsie dalej :joint: on ma ,,netrpezlivy,, zadok a verim ze by sa po mne mrvil, co ideme robit :lol: my sme tak tesne na dotyk v tomto
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod lenli » Uto 01.12.2015 15:33

Elis píše:ucil jste nekdy někdo "ke mne" na target? tj. s tesnym dotykem?
zacinam o tom premyslet :lol:
ale abych si zas něco nezavarila do budoucna??

Kachne ma tendenci se posouvat o fous dozadu -aby na me lepe videla . a korigovat ji nechci zatím...


Moj dosadal daleko(teda relativne vzate). Tak som ucila cez kliker opretie brady (neviem ako to lepsie opisat) - predpokladam, ze aj ty rozmyslas o niecom podobnom. Z blizka pekne oprie a aj na tom trvam, pri privolani z dialky predsadne tesne, ale neoprie. Nemam pocit, zeby som si zavarila. :ha: Ale tak ja som zaciatocnik, co cvici pre zabavu.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Elis » Uto 01.12.2015 22:43

jj. neco podobneho -ma mit bradu polozenou na me.
uz se i dari. a nakonec i bez toho targetu...

ono totiz v tehle pozici musi byt rovne :angel: nemusim ji dal opravovat.
mamka to tak taky umi a pak pro privolani je daleko tak akorat. tak doufam, ze to bude stejne i u mlade.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

pes uteka

Poslaťod juraj1888 » Ned 04.09.2016 16:09

dobrý deň potreboval by som poradiť mam 5 roč srnčieho ratlíka a mam problém s tým že mi niekdy uteká. Som skoro stále sním brávam ho na dlhé venčenia chodíme aj na cvičak krásne napreduje a poslúcha keď ho vonku pustím niekedy cele venčenie krásne poslucha na povel ku mne k nohe cvičíme každý deň samozrejme v malých dávkach a častejšie ale problém je že niekedy z ničoho nič utečie bud niečo zavetri utečie za fenou alebo psom potom ho 20min niekedy 10min neni a vráti sa nasped ku mne nechápem lebo niekedy ho mam pusteného a ideme okolo niakeho psa a on bezproblemov počúvne bohužiaľ hry ho moc nebavia aport a pod to by mi nevadilo len sa bojím že ho zabije niaky pes keď sa pobije alebo zarazí auto a nato ho mam moc rad všedci radia kastráciu aj veterinárka mi to odporučila prosím o radu ďakujem. :ua:
juraj1888
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: pes uteka

Poslaťod Slausa » Ned 04.09.2016 16:27

Je tu na to téma, preštuduj si ju. Zachvíľu ťa moderátor zamkne alebo preradí.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod elfinka » Pon 26.09.2016 14:57

Sice neskoro ale predsa... Otazka patri k tejto teme, a myslim ze materialu na studovanie je tu dost - staci psa naucit privolanie a potom uz s utekanim problem nebude.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Aris » Pon 01.10.2018 13:42

Ahojte, mám otázku :smile: Angie má ( zatiaľ) naozaj super privolanie, dá sa odvolať od zveriny, od mačiek. A práve toto ma "trápi" mám takéto "špeciálne" privolanie ( napr. od srniek) odmeniť viac ako bežné alebo nerobiť z toho nejakú vedu a odmeniť tak ako každé iné? :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod wer » Pon 01.10.2018 14:00

ja by som aj...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod pigie » Pon 01.10.2018 14:06

Ja som odmenovala naozaj vydatne, ked som mala pocit, ze to je nieco, co chcem, aby si naozaj upevnil. Takze odvolanie od psa, zveri, macky sa vzdy muselo riadne oplatit :yes:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod clupko » Pon 01.10.2018 14:14

ja by som to tiez odmenila extra super, ak to aj nahodou z jej pohladu nie je narocnejsie, nepravidelne odmenovanie nebude na skodu :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa