Povel "ku mne!"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod wer » Uto 10.11.2015 13:50

elfinka, ty mas jeden zakladny problem. bad to v podstate vypichla. ty si vlastne dala povel a... a nic. po 2 metroch = pre psa veeeeeeeeelmi vela casu (taky reflexny obluk nema snad ani buldog) prisiel podnet - navedenie stopovackou.
alfa omega celeho vycviku - ucenia reflexu - najskor podmieneny podnet (povel) a potom vzapati nasleduje nepodmieneny podnet (cuknutie stopovackou). inak je bez sance, ze si to ten pes dokaze spojit, prilis vela casu preslo medzitym...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Renata » Uto 10.11.2015 13:51

Bad píše:Víš, kdy to je "zdrh"?.....když dáš povel a on ho nesplní Máš si tiše říct "moje chyba"

:jop: na toto som skoro zabudla :no:
Ma niekto skusenost s vybudovanim privolania na novy, nepokazeny povel?

ale ved podla toho co pises, tak ty povel "ku mne" pokazeny nemas :nwm: tak kludne mozes v tom pokracovat a upevnovat. a ak prides do situacie, ze vies ze nemas na neho dosah a ku mne si nevynutis, tak si ho zbytocne nekaz a ako bad pise, povies moja chyba a kakaovy kolac :smile:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Minnie » Uto 10.11.2015 13:59

Offtopic: pigie, ved ty mas super psa, co si z neho vykresala (aj hruska z foxy) je uplne uzasne, ja to mala viac menej bez starosti. Jasne, neni dokonala, ma svoje muchy, ale ta jej povaha a zaklad co tam bol, vsetkym ulahcuje ten kazdodenny zivot.
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod pigie » Uto 10.11.2015 14:00

Offtopic: Minnie - ved mozno raz uvidis tu skresanu kopku nestastia, ktora ani nevie ako sa vola, ked je okolo neho frmol :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Minnie » Uto 10.11.2015 14:05

Offtopic: ved som aj rozmyslala prist sa pozriet k wer na cvicak, ale do blavy autom ja veru nepojdem :ua:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod wer » Uto 10.11.2015 14:10

Offtopic: my sme na okraji... len po obchvate staci prejst... :hih:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod pigie » Uto 10.11.2015 14:11

Offtopic: Dooooojdiiiii... Mozes aj k nam a my ta vezmeme na cvicak :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Minnie » Uto 10.11.2015 14:19

Offtopic: pigie, to by som neriskovala, ona v aute grca a ne a ne jej to prejst, preto je vozena vzdy vzadu s dekami pod sebou, tam si grcat moze. Wer, nejake suradnice alebo adresa by neboli, az si tu trasu mozem okuknut :angel:
Na svete nie je toľko tmy, aby dokázala zhasiť jednu maličkú sviečku.
Minnie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 333
Bydlisko: Jelenec

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Lindchen » Uto 10.11.2015 14:23

Bad píše:Edit: nečteš moc? nemyslíš u toho moc? nejdeš na to moc vědecky?..... :ach: :ahoj:

Priznám sa, že tiež si nie som istá, ako elfinka vlastne pracuje :angel: . Ako popísala to, pomerne obsiahlo, ale neviem si to nejako dať dokopy, že čo a ako vlastne, asi som dnes prepracovaná alebo čo.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Elis » Uto 10.11.2015 18:59

Renata píše: ale ved podla toho co pises, tak ty povel "ku mne" pokazeny nemas


jen k tomuhle dodam -myslim si, ze aby bylo spolehlive privolani - musi byt cernobila vetsina pozadavku na zvire.
nebyt dusledna jen pri privolani -ale pri vsem vlastne.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod pigie » Uto 10.11.2015 19:26

Elis píše:myslim si, ze aby bylo spolehlive privolani - musi byt cernobila vetsina pozadavku na zvire.
nebyt dusledna jen pri privolani -ale pri vsem vlastne.

Za mna suhlas. Pes poslucha toho, koho vie, ze vzdy posluchnut musi alebo potom toho, ktory prave drzi v ruke nieco dobre :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod hugo :) » Str 11.11.2015 9:12

elfinka píše:Offtopic: Hugo - jeee, som si prave hovorila ze jak sa vam dari, ze si sa tu uz dlho neukazala
Offtopic: nóóó darí sa nám, to so stopovačkou už skôr beriem ako príťaž, hugovi je to skôr šumák :lol: ale zas: veľký pes, veľká zodpovednosť a viem kedy ako reaguje a kým nebudem s ním spokojná slobodu si nezaslúži. pre neho je tento stav normálka, pre mňa trestom ale keď som ho nenaučila kedy a ako tak... som paranoidná no keď si predstavím že sa niekto prechádza prírodou a zrazu pribehne k nemu zvedavá doga... by som sa posrala od strachu :heh:
Obrázok
hugo :)
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 385

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod elfinka » Pia 20.11.2015 8:48

Tak po tyzdniakus cisto voditkovania dosla snura, takze teraz chodime na kriklavej snurke od topanok :ha:
Elis píše:co ti brani uplne to same delat na te stopovacce?

Som zistila ze to fakt nebude tak jednoduche, lebo jak mam snuru v ruke, mam strasnu tendenciu reagovat inak. Si furt musim vraviet "ako by som sa teraz zachovala, keby bol navolno??"

Snurka od topanok inak je perfektna, sme stretli jedneho venciaceho s huskynou a popri debate kolkokrat mu uz zdrhla sa ma zacal pytat kde sa taka da zohnat, ze chce tiez :smile:

No a konecne zacinaju mat uspech hry "v strede behu za aportom privolam", dufam ze si to casom zvladneme zovseobecnit na "hocijak som vzruseny, privolanie sa oplati".
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Bad » Pia 20.11.2015 9:06

Offtopic:
elfinka píše: "ako by som sa teraz zachovala, keby bol navolno??"

no hodila třeba cihlu :joint: , lepší použít šňůru.... :heh:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Povel "ku mne!"

Poslaťod Elis » Pia 20.11.2015 10:54

Bad píše: lepší použít šňůru....


tak ale cela tahle spartakiáda je o tom, ze prave tu snuru nepouzije, ne?
ze ji ma jen a jen opravdu jako poslední pojistku. ale když na ni bude porad spoléhat -nezbavi se ji nikdy
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa