Povel "ku mne!"

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 12:06

:ha: tak ale keď ide plávať ho musím pustiť..alebo ho mám nechať na stopovačke aj tak?? :ua:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:11

Lenka.Buddy píše::ha: tak ale keď ide plávať ho musím pustiť..alebo ho mám nechať na stopovačke aj tak?? :ua:

Ono teoreticky by si ho mohla nechať aj na stopovačke... Ale veď keď ide plávať, tak potom ho chytíš určite, alebo je možnosť, že ti odbehne??
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 12:15

no niekedy pribehne..väčšinou keď poviem Buddy ideme tak príde a ideme domov..ale niekedy keď sme tam dlhšie vylezie na druhej strane a ide hladať drevá alebo myši :ua: ale zas neviem či príde aj keď už bude stále chodiť na vodítku a žiadna volnosť..ale mal by..skúsime :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:15

To Mima117:
Ja ti to kľudne môžem poslať, ale tak myslím, že pre 8 mesačného psa bude dosť skoro váčiť za sebou 10 metrov dlhú šnúru....=)
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mima » Str 22.08.2007 12:17

no veď to chápem, ale neviem ako by som ho mohla naučiť tento povel z diaľky...
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 12:17

ani pre nás to nieje nič extra vláčiť 10m :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:23

Lenka: Tak ale Buddy s tým nemá až taký problem ako malinký :lol: I keď zozačiatku psovi nie je povôli vláčiť to za sebou..:-D Ja na tvojom mieste by som ho aj do vody brávala na stopovačke. Zapliecť by sa do nej nemal, takže pohodička=) Akim privolanie síce nezvláda super..keď vidí niečo zaujímavejšie, ako som ja, tak kašle na celé ku mne(teda v mojom prípade "Poď sem")

Mima: Ako často a na akých miestach ho zvykneš púšťať?? Stále ho musíš motivovať pamlskami, hrou, hračkami a všetkým možným. Nenacvičuj s ním moc veľa povelov naraz, ale stále niečo nové vymýšľaj. Aby ste si vytvorili pevnejšie puto a potom to pôjde ľahšie. Teoreticky to s tou stopovačkou skúsiť môžeš, ale neviem ti zaručiť, či to bude sa sebou aj ťahať.. Akim síce potiahne, ale ten nemá problém ani roztrhnúť karabáínu :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 12:26

no Buddy problém s ťahaním nemá..ale ja so zamotávaním niekedy :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Mima » Str 22.08.2007 12:26

Bára: no tak ja ho púšťam len na lúke (za domom), ale keď ho raz pustím, tak sa vychvajzne na mňa a všade ňuchá,...ale tak niekedy aj poslúchne :no:
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:30

Lenka.Buddy píše:no Buddy problém s ťahaním nemá..ale ja so zamotávaním niekedy :ha:


Ako myslíš, keď ho priťahuješ k sebe?? :lol: Pomôž si tým, že budeš cúvať, získaš viac času:-D

Mima: Tak tam by teoreticky mohol aj behať s tou stopovačkou, tak ale je to na tebe=)
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mima » Str 22.08.2007 12:32

No teoreticky by mohol, ale keď mu to zavesím na krk, tak ho to prevráti dole kopcom :heh:
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 12:33

no on niekedy ide pomalšie niekedy rýchlejšie alebo zaostáva keď čuchá a ja to mám celé pomotané :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Bára » Str 22.08.2007 12:33

Mima117 píše:No teoreticky by mohol, ale keď mu to zavesím na krk, tak ho to prevráti dole kopcom :heh:

No veď ide práve o to :lol: Ja keď som sa raz šla s Kimom prejsť ku rieke a som ho mala na stopovačke, tak ľudia kukali, že taký malý pes(ešte bol vyčesaný a mašlička na hlave) a takú šnúru má na sebe:D

Lenka: Ale veď to mu máš nechať len tak nech to za sebou ťahá, ty to držať nemusíš=)
Naposledy upravil Bára dňa Str 22.08.2007 12:34, celkovo upravené 1
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Mima » Str 22.08.2007 12:34

no tak podobne... :ha:
Obrázok
Nikto tak neocení vaše brilantné konverzačné schopnosti ako váš pes...Ch. Morley
Mima
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 22.08.2007 12:35

no veď nie vždy ale niekedy treba..keď išlo okolo napr auto dnes :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Základná výchova a výcvik psa