Dogfrisbee

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Bebis » Str 17.10.2012 20:54

my sme mali zo začiatku mäkký disk, ale bol ťažší. Tieto pevnejšie sa Roenovi páčia viac, mne sa lepšie hádžu, zdá sa mi, že lepšie lietajú. Jediný problém je, že sa mi nedržia dobre v ruke, keď sa o ne preťahujeme, ale ryšavcovi zrejme plne vyhovujú :yes: a, tieto disky (viď link vyššie) mám už asi od júla/augusta, takmer denne ich používame a zatiaľ ich nebolo treba šmirgľovať, pritom ich vôbec nešetríme :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 19.10.2012 18:18

V nedeľu 21.10. sa uskutoční dogfrisbee TRÉNING v Bratislave na futbalovom ihrisku ŠKP Dúbravka. Cca o tretej poobede. Ak sa nás stretne viac môžeme si so psami naostro zahrať/vyskúšať timetrial alebo paralelný timetrial, či inú z distančných disciplín, tak ako na súťažiach. Kto chcete prídite, každý je vítaný :smile: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Dogfrisbee

Poslaťod maxim-zv » Ned 21.10.2012 22:11

sakra tak tento posledný príspevok kebyže vidím skôr... :plac:

ja vôbec nešmirgľujem, používam zapalovač, mám síce sem tam čierny fľak na disku ale je to v poho :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Uto 23.10.2012 15:29

Čo a týka opravovania diskov tak najlepší spôsob opravovania je podľa mňa žehlička + papier na pečenie....
Priložím papier na porušené miesto a žehličkou krásne zarovnám... žehlička ostane čistá a ten papier sa na ten disk nenalepí :smile:
chvílu mi trvalo kým som na to prišla, ale zatim najosvedčenejší spôsob :lol:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Uto 23.10.2012 17:30

Wickyy & Classy píše:V nedeľu 21.10. sa uskutoční dogfrisbee TRÉNING v Bratislave na futbalovom ihrisku ŠKP Dúbravka. Cca o tretej poobede. Ak sa nás stretne viac môžeme si so psami naostro zahrať/vyskúšať timetrial alebo paralelný timetrial, či inú z distančných disciplín, tak ako na súťažiach. Kto chcete prídite, každý je vítaný :smile: .


Offtopic: ako som to mohla prehliadnuť tu aj na FB :oo:

Šmirgľovanie mi nikdy nešlo, asi nemám správny brúsny papier, disky ostávajú drapľavé. To potom riešim takou menšou maliarskou špachtlou, je to veľká kovová plocha s drevenou rúčkou, stačí nahriať nad plameňom a pritlačiť na nerovných miestach. Krásne sa vyhladia, a ide to rýchlo.
Takúto údržbu u nás stačí urobiť až po 5- 10 hádzaniach.
Musím skúsiť tú žehličku, skvelý nápad :poklona:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lučíja » Uto 23.10.2012 21:07

vdaka za super tipy!!! :jop: zajtra nam maju prist nove disky tak to urcite odskusame :no:
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 23.10.2012 21:31

ja si to s tou žehličkou neviem predstaviť :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Haleth » Str 24.10.2012 9:02

Fúúú, žehlička znie nebezpečne ale zaujímavo, idem na to :joint:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Nessiak » Str 24.10.2012 9:27

jasné že so žehličkou nie je až tak super manipulácia, ale keď to "vychytáte" :lol: tak je to podľa mňa super ...
Len nezabudnúť vypnúť funkciu naparovania, vie to pekne opariť ruku :heh:
Nessiak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 120
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 29.10.2012 20:47

Poradíte mi? Ide nám zima a ja zasa vymýšľam, čo by sme začali robiť doma. Rada by som Adri naučila rôzne skoky, aby som pak mohla pripojiť aj disk. Teda preskoky cez nohy, výskok na chrbát a pak po disk a pod.
Už sme čosi skúšali, ale problém je v tom, že ona sa vždy snaží odraziť odo mňa. Teda som dnes dala matrac (na výšku asi 10 cm) a teda chcela som, aby ho preskočila, no normálne problém ako blázon nastal. Stále naň vyskakovala, nepreskakovala ho. Ten matrac preto, lebo ona mi vždy skočila na nohy, bo na brucho a riadne sa mi pazúrmi zasekla do kože. Keď to pochopila, tak som si sadla na zem, natiahla nohy a teda len som chcela, aby preskakovala mňa, no nebolo to kto vie, čo ale na začiatok pekné.

A, čo napr. pri takom výskoku na chrbát? To asi sama nezvládnem. Ja by som hneď aj chcela, aby sa od začiatku začala učiť tak, že bude vyskakovať "po disk". :no: Ja by som to teda robila tak, že by mi niekto pri tom asistoval a ako by vyskočila na chrbát, tak by som ju lákala buď na loptu alebo rovno na frisbee.

Ak by ste našli alebo viete o nejakých videách, hoďte mi ich prosím sem. Ja ani neviem pod čím to mám hľadať, mi DD vôbec nerobíme, tak nemám v tom prehľad. Adri je šikovná, len ona ponúka toľko vecí naraz, že mňa poráža z toho. :pac:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Cathie » Uto 30.10.2012 16:38

Monika a ako si ucila ten preskok? Ako si jej ukazovala, aku mala motivaciu? Najcastejsie psy skacu do pana (resp sa odrazaju) vtedy, ked im nie je jasne, kam maju skakat. Ja by som prave naopak volila nieco vyssie na ucenie skakania a take, kam nemoze vyskocit hore. Cize napr aj nohu drzat kusok vyssie, aby ozaj musela skocit a na druhej strane ju cakala odmena. Na to, aby si ju naucila skakat rovno cez nohu, je dobre davat odmenu/hracku nie z ruky, ale napr ju polozit kusok za miesto, kam doskoci. :smile:

Skus lepsie popisat ako na teba vyskakuje/odraza sa a ako si to ucila, mne to z tohto nie je velmi jasne :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 30.10.2012 17:48

Ja som to ešte neučila! Teda jediné, čo som učila a to aj vie, je ten odraz od nôh, keď stojím - taká tá akokeby aj otočka do toho - no neviem ako sa to volá. :lol:
A ešte vie toto: http://adrigeniusloci.rajce.idnes.cz/Te ... G_5606.jpg Aj tam sme v štádiu, že ten disk nehádžem. A vlastne na základe tohto si myslím, že sa mi preto vždy odráža od nôh.

Teda ten preskok ponad nohy: len som si sadla na zem, normálne nohy vystreté a chcela som, aby ich preskočila a ona ma obchádzala stále.
Dnes sme boli vonku a skúšala som to aj tam, je tam predsa len viac miesta a už jej to celkom šlo, len ten jednoduchý preskok cez nohy, keď som sedela s nimi vystretými (hoodne pomohlo, že som držala v ruke disk, ona preskočila nohy a hneď sa aj zakusla do disku)
My sme teda v štádiu učenia preskokov, výskokov cez telo, na telo (no to ani nie je štádium učenia - začíname s tým :lol: , proste robíme momentálne len ten skok cez nohy, keď sedím).

Ešte sme tie skoky nikdy nerobili a preto som chcela poradiť, že ako na to. :no: Po dnešku mám dojem, že to pôjde, len sa musím zamerať na jeden skok a ten pilovať. Včera jej hoodne pomohol ten matrac, cez ktorý doma preskakovala.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Rehssi » Uto 30.10.2012 17:58

Ja mám len takú pochybnú radu pre motivované psíky. Loty sa teraz učí multipla, kedy ja sedím na zemi, nohy vystreté dopredu a chcem od nej, aby skákala doboku stále tvárou ku mne z jednej strany na druhú a vrámci týchto preskokov chytala disky. Dlllho sa nechytala, pomohlo až násilie :heh: loptičku na šnúrke do huby a takú zakúsnutú som ju prehodila kam chcem s veľkými ováciami z mojej strany. S krpatým húževnatým terierom by to malo ísť ešte lepšie. Teda ak je tam len problém, že pes by chcel, ale nevie pochopiť čo... Častokrát stačí jediný úspešný pokus a pes sa chytí.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 30.10.2012 18:18

tak to áno, ona chce a hoodne :lol:
skúsime ako nám to pôjde a uvidíme.

a, čo tie výskoky na chrbát a iné? máte nejaké nápady ako to psa naučiť?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Cathie » Uto 30.10.2012 19:03

Ak absolutne nepotrebujes, aby ti pes zostal na chrbte, skusala by som to rovno s chytanim disku - s pomocnikom, tak ako si pisala. Mozes to vyskusat rovno tak, ze ju niekto bude lakat hore na chrbat (kym ty budes na styroch, to je asi najstabilnejsia poloha) a potom na disk, aby zhora skocila po disku. Pripadne to najprv vyskusat v lahu, aby cez teba v podstate iba prebehla a postupne sa dvihat.
Ale ak vravis, ze napr pri tom preskakovani sa snazila ta obiehat, mozno sa to bude snazit urobit aj tu. Potom asi budes musiet najprv samostatne naucit skok na chrbat - niekto to uci tak, ze najprv lezi a psa niekto navedie na chrbat, niekto tak, ze psa pomocnik rovno laka skakat na chrbat, kym je clovek na styroch. Co mam ja skusenosti - je jednoduchsie nalakat psa, aby skakal na cloveka spoza neho, nez zboku - zboku to viac laka cloveka podliezt. Ale uc ju skakat primarne tak, ako budes potrebovat, aby skakala po frisbeecka :smile:

Pokial by si mala problem s odrazanim sa od chrbta (ze by z neho viac zoskakovala ako sa odrazala hore po disk) - ja som to teraz zacala ucit tak, ze sa postavim k niecomu, co je tak vysoko, ze tam pes sam neskoci a spravim mu chrbtom "schodik" - tym sa uci skakat hore.
Alebooo sa este odrazanie dobre uci na vselijakych murikoch - zavolas psa spoza murika, skoci hore a lakas ho, aby sa odrazal hore po hracku. Ak vie skok do narucia, ja to ucim aj cez to - psa posadim za murik, zavolam a roztiahnem ruky, aby mi skocil do narucia. Tak sa proste musi odrazit, aj keby nechcel :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee