Nezáujem o disky

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Str 05.05.2010 14:36

no ja som s min bola dnes na poli a mavala som mu pred nosom tanierom nic a ked som mu ho hodila rozbehol sa za nim polozil na nho labu a zacal stekat....do ust ho zobrat nechcel :ua: ale vzdy ked som mu ho hodila bezal za nim
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Str 05.05.2010 14:47

To je v poriadku, je tam zaujem o disk a to je dolezite. Ja by som sa na mavanie tanierom pred nosom vykaslala a hadzala mu roller (na youtube urcite bude dake video). Pekne namotavat na ten rychly a pre neho atraktivny pohyb taniera.
Kedze ho este nechce brat do huby, urcite by som najskor skusala aby sa to pokusil chytit sam - cize zo zeme a kludne mu to na zem hadzat tak obcas, aby dopadol akoby "dolu hlavou" ten disk a tak sa psovi lepsie chytal. Musi sa s nim este zoznamit, trocha toho casu to chce a samozrejme ziadnu zlu skusenost (to je ale asi samozrejme), za kazdy pokus (na zaciatku aj neuspesne) pokusy zdvihnut disk, chytit ho do huby by som chvalila. Idealne by bolo, ak by ste sa o disk naucili pretahovat, kludne ho drz, skus sa rozbehnut - aby si ho zaujala pohybom. Nehadzala by som disk proti psovi, vzdy od neho do strany, alebo na opacny smer, tak aby ho riadne videl.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Str 05.05.2010 15:20

okej...tak mozem s nim chodit kazdy den na pole ( ak nebude prsat ) tak mu vzdy vezmem tanier a budeme namotavat :smile:
este ma napadlo ze ak by som ho naucila povel chyt len tak ze mam daco v ruke poviem mu chyt tak to chyti a potom by som mu uz dala ten tanier a ked by ho uz bral v pohode tak by som mu ho skusila tam jemne hodit ...islo by to aj tak ? :nwm:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Str 05.05.2010 17:27

dalo by sa aj tak, ale ak ti trebárz bez problémov chytá loptičky, palička a tento tanier nie, tak si môžeš pokaziť aj povel chyť. nie každý pes, tobôž pes ktorý nie je vyslovený aportér, chytí hocičo čo mu dáš. možno mu je nepríjemný, alebo zvláštny ten gumený tanier, tak ja by som radšej šla cestou ako písala Basha a síce vzbudiť u neho záujem tým, že mu budeš hádzať roll, ak sa s tým gumeným dá, že budeš trebárs utekať a v ruke držať tanier tak aby ho mal na dosah a hneď ako uvidíš že tanier chytá pusť mu ho a pochváľ, aj keď potom tanier pustí. proste to neunáhli a postupuj pomaly, potom ti to vynahradí tým, že bude rád za tanierom behať a nie preto, že mu to prikážeš.
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Str 05.05.2010 17:37

to som aj dnes skusala utekala som len na mna vyskocil a nic ... a tak ja neviem ak mu je neprijemny ten gumenny maju v obchode aj latkovy a dost lacny ale nechcem ho kupovat ak ho aj tak nebude chytat
a ak by som isla este z niekym a hadzali by sme si ho mozno ze by ho to potom zacalo zaujimat :nwm:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod wewerica » Ned 09.05.2010 10:40

my sme tiez skusali s Montym tento sport :yes: ked som mu hadzala pekne chytal,ale taky problem ze on zatym uteka a caka kym to padne na zem a az potom ho ,,zakyluje" :heh:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Macush » Ned 09.05.2010 11:03

Ja to chcem tiež vyskúšať len neviem či to bude vedieť chytiť, ako ho už poznám myslím že tiež počká kým tanier padne na zem :lol:
Vonku aj aportujeme, to vie pekne, takže možno sa aj tomuto začneme venovať a snáď to bude chcieť chytať :ach:
Kolko to asi vaším psíkom trvalo kým sa to naučili ?
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Ned 09.05.2010 13:29

http://www.discdog.cz/ stránka na ktorej je dosť o frisbee popísané i vysvetlený postup, hody, triky atď
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Uto 11.05.2010 18:48

no tak ja som bola zas na poli a zobrala som aba taniere...gumeny a latkovy....latkovy ho az tak zaujimal ( a bolo to aj tou "kvalitou" :ach: ) ze ho hned dotrhal :pac: :aaa: :lol: ...no nie az tak doslova ale su tam diery a asi stvrt latky cez stred je odondana...takze neviem mozno este na 1-2 pouzitia :ua: :heh: a za gumrnym bezal jak o zivot ale chytit ho nechcel :ua: neviem bude mu ta guma stale nepriemna ? oplati sa mu to hadzat a brat casto na pole ??


a este PS: neviete kde by sa dal objednat kvalitny latkovy tanier ??
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Basha » Str 12.05.2010 17:34

Odolny latkovy asi nezozenies :lol: Holt latka je stale len latka :lol: A skus sa este nevzdavat, vsak podla toho ako tu pises mu to dlho nehadzes, niekedy to chce aj pol roka sa hrajkat so psom, aby sa nieco prejavilo. A nemusis mu to kazdy den vobec hadzat, ja radcej 1-2x do tyzdna, aby sa to psovi neznechutilo.
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Str 12.05.2010 20:49

no ved hej ale jedine latkovy vezme do ust :ua: ale tak ja co s nim chodim na pole ( kazdy den ak je pekne ) tak vzdy vezmem tanier a pohadzem trochu...hadam ho to chyti a nebude mu to trvat pol roka :ua: aj keby...lepsie ako by to nemal vobec chytat :smile: a moze sa stat ze mu to budem hadzat aj rok ale nebude to chciet zobrat :otaznik:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Štv 13.05.2010 21:10

no dneska som s nim bola a hodila sommu gumenny tanier aj sa za nim rozbehol a chcel ho zobrat aj do nho kusal ( ibaze do stredu :lol: ) ale zobrat ho nevedel...nevadi...ja to s nim este skusim :no: uz tam su nejake pokroky :smile:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 14.05.2010 9:12

dobré je, že už ma snahu ho chytať, kusať, treba len takto ďalej pomaly postupovať a nevzdávať sa a ono sa to poddá a havino sa chytí :smile:
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Betušik » Ned 16.05.2010 11:36

no tak bola som snim zase na poli...opet mal tu snahu to chytit ale potom to nechal a utekal dopredu :heh: ale kamoska mala tanier na zemi ( tan latkovy ) tak ten zobral a utekal s nim prec...a potom uz na ten moj kaslal....asi by bolo najlepsie aby som s nim isla sama ... ci :otaznik:
Obrázok
Betušik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 841
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Dogfrisbee

Poslaťod Lindchen » Pon 17.05.2010 11:44

Arisovi pomaha, ked vidi, ze nejaku aktivitu robi aj iny pes. Urcite by som vsak nehadzala naraz, vacsinou si psy radi hracky navzajom beru. To potom sabotuje cely vycvik. Efektivnejsie aj metodicky lepsie je trenovat najskor jedneho psa (podla mojho nazoru toho akcnejsieho, namotanejsieho), potom napojit, odlozit bokom a vziat druheho. Spolocne hadzanie fakt nema v tejto faze zmysel a je skor na skodu.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Dogfrisbee