Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Sunny » Pon 19.10.2020 12:49

Ježiš Pigie :heh: Povedal mu niekto, akú má výšku a váhu? :heh:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 14:21

Ja mu hovorim denne, ze je tela, ale asi nepocuje :haha: Ale on je fakt taka dusicka normalneho psa, ktoru narvali do privelkeho tela, ktore mu obcas zavadzia :haha: Flegmatizmus tak typicky pre toto plemeno u neho treba hladat lupou, ale teda, je tam, v porovnani s Fryom tam nejaky je :heh:
Ale strasne dobre sa pozera ako s lahkostou a radostou robi niektore veci, ktore by som inych fundlov ani neprinutila urobit, kym by nemali fest dobry dovod a u niektorych som priam presvedcena, ze to ani fyzicky nie je mozne :heh:
Prílohy
IMG_9118.jpg
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 19.10.2020 14:23

Ja si ani neviem predstavit takeho mojho psa s este +20 kilami :rip: lebo aj takto mam dost a kolkokrat problem ho ustat..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 15:21

Ale ved Pax mal viac a bol vacsi, nie?
Tak ja nehovorim, ze nemam problem. Ja mam velky problem a ked je lad a blato, tak fakt strach, ze ma ten pes sejme, ze sa nepostavim (kludne aj nechtiac) a OK, to by bolo este dobre, ibaze ja viem, ze on nie je z tych, co zostane pri mne, ked ja zostanem lezat, v dialke niekoho/nieco uvidi a fijuuuu, urobi problem aj tam :prd: A to ma trapi ovela viac :haha: On ublizi, aj ked nechce a pre neho nejake fuj, alebo snazit sa ho strhnut dole, ci vrestat, ho len viac hecne, to co zacne robit vacsina ludi... Sa bojim, ze pridem o psa a este budem mat na krku obvinenie.
Ale aj tak ho milujem strasne. Velku radost mi robi, psychohygiena s nim je proste super.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 19.10.2020 15:44

Pax mal "len" 42 kil. Tento tak 37. Ale Pax bol taky normalnejsi :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 15:49

Fakt? Ja som neviem preco myslela, ze Pax mal viac :oo:
No, ono to je jedno, ustat sa tych 60kg fakt neda, ked sa rozhodne urobit nejaku blbost :heh: A to teda som rada, ze mam nadvahu pri nom :haha: Keby som bola lahsia a kostnatejsia, tak by boli zaciatky ovela bolestivejsie :heh: Teraz uz pohoda, kym nie je blato alebo lad :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod wer » Pon 19.10.2020 16:55

Moc pocuvas bajky o 60 kg NOckach z vychodu.. :haha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2020 17:12

Nie, nemyslela som, zeby mal 60kg, ale myslela som, ze mal 47 alebo 49, neviem preco :heh: Aspon ze som tu 4 trafila :heh: (Som s tym vacsi myslela od Nyxa, ze vlastne to mas teraz lepsie :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Nisus » Pon 19.10.2020 18:22

pigie, to bol Dado :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 16.12.2020 10:51

Inak teda, som pozerala kedysi psov v Kanade, nic som nensla a este mi prislo, ze malo chovaju... Ale tak nekontaktovala som klub, oni ich maju viacero, podla oblasti, ale eraz na to je zaujimava debata a drviva vacsina ludi tam caka na stena cca 2 roky a viac :oo:
I was on a list for next year with one of the best breeders in Ontario for this coming spring and he stopped breeding mid 2020. We have been on THAT list for 3 years. lol

We have two wonderful Newfs but were on a waiting list with our breeder for two years and five years respectively.

I was on a waiting list for four years for my current dog. Two years for the previous one.


Zlata europa :joint: A ze krajina povodu ma taketo cakacky, to ma fakt prekvapuje teda... Asi som v tej kanade mala ostat :heh:
Uz sa vobec nedivim, ze co sa nepreda tu, tak putuje tam :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Sob 19.12.2020 15:31

V takychto chvilach mi dochadza, ake tazke detstvo ma to dieta so mnou. A s tym psom. Az mi je ho fakt luto obcas.
A teda sa mi podarilo dnes. Psa nechat zaplavat v jazere a ist ho vyvencit... vybehat na snehu :heh: Akoze psie nebo pre neho nastalo dnes :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod kives » Uto 22.12.2020 10:23

môj zlatý, ako sa uhýna... Veď on raz bude mať viac kíl ako Lyo :lol:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 29.12.2020 15:53

Kives, len aby sa toho ten pes dozil :heh:
Ale ja z neho nemozem. To je fakt neviem s cim prikrizene :haha: Po styroch hodinach vonku a takto vyzera kazde jeho privolanie, pena u huby, teplo je :heh: Mne je fakt luto, ze s nim nist nerobim, on je tak nakloneny cosi robit. Wer by z neho mala radost, ako ma okusoval, si myslim, ze pre neho by na rozdiel od vsetkych ostatnych fundlov, by boli obrany branou do neba. Aj mi je luto za tym klasickym kluskanim fundlakovskym privolavacim :haha: Som si to musela spomalit, nech to ma taky priebeh blizsi k fundlom :haha:

Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod pigie » Str 30.12.2020 7:27

Dva roky rozdiel. Niektore veci sa moc nemenia :heh:
Prílohy
IMG_1573.jpg
IMG_1282.JPG
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Novofundlandský pes / Newfoundland (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 30.12.2020 16:40

Mehh, pigie, co ti to predali? :heh: ale super, ved aspon vypada ze je zdravy. :jop:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI