Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod Mina989 » Pon 14.09.2009 18:31

Hľadala som v témach toto plemeno ale nenašla som ho,takže ked sa opakujem veľmi sa ospravedlnujem,je tu niekto kto pozna ale chova toto plemeno? Vyzera celkom zlato dam aj fotky :lol:

Obrázok Obrázok Obrázok
Mina989
Okoloidúci
 
Príspevky: 11
Bydlisko: Košice

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod Nyssa » Uto 15.09.2009 6:30

môj bývalý to kúpil svojej novej frajerke :lol: ako vyzerá to milo, ale nerozumiem ďalšiemu plemenu, ktoré vyzerá ako kríženec čivavy a pražského krysaříka :nwm: (on má krátkosrstú, čierno pálenú)
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod Vikiki22 » Uto 15.09.2009 12:50

Ja som ani nevedela, že toto plemeno má aj krátkosrstú varietu. :ach: Neviem, či sa chová u nás na SK, ale v CZ je niekoľko chovateľských staníc - http://www.klubpratelruskehotoye.websna ... anice.html

Moskovskij Toj Terjer

Ide o nové plemeno, ktoré vzniklo v hlavnom meste v Rusku. Sovietska kynologická organizácia ho uznala v 60. rokoch 20. stor. Pravdepodobne je výsledkom kríženia anglických toy teriérov, dlhosrstých čiváv, papillonov a miestnych malých psov. V Rusku ho chovajú ako ideálneho psa v stiesnených bytoch. ktorý nejaví žiadnu agresivitu ani k ostatným psom. Sú vraj zvedavé, živé, hravé, poslušné a rýchlo sa učia. Existujú 2 variety - krátkosrstá a dlhosrstá, a 3 farby - čierna, červená a trieslová (hnedá), s možnosťou kombinovania. Hmotnosť činí len 2 až 3 kg, výška 20 - 28 cm. Chvost sa obvykle kupíruje. Jeho štandard bol prijatý v r. 1966. Je o neho veľký záujem, chová sa vo Fínsku, v Poľsku, v CZ, v Maďarsku, v Nemecku a v Estónsku.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod Nyssa » Uto 15.09.2009 13:01

na Slovensku je určite minimálne jeden, v TN s ním bol nejaký pán na výstave, bolo to aj v správach :yes:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod usagi » Uto 15.09.2009 23:02

ja som sa snimi stretavala v moskve na kazdom kroku,ale vacsinou slo o kratkosrste variety.su to skvely,zlaty,kontaktny pesovia ale teda nepostrehla som takmer ziadne rozdieely medzi tymito a ostatnymi ratlosmi :nwm: a velkostou boli asi tak od 1kg-5kg -tak bpp samozrejme- :yes:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod brusu » Štv 17.06.2010 15:05

Myslím, že Ruského Toya robí jedinečným a odlišným od spomínaných - výzorovo veľmi podobných plemien hlavne ich povaha...mám sučku, takže info z prvej ruky :lol: :lol: Dlhoročná chovateľka mi potvrdila, že ide naozaj o psíkov 1 pána, o malé nálepôčky.....až na pár výnimiek :-)))
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod usagi » Štv 17.06.2010 16:36

myslim ze pre vsetky spominane plemena je charakteristka prave ich zavislacka,prisavnicka povaha :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod brusu » Štv 17.06.2010 19:14

Neviem či do takej miery :no: ....a to zopár čiviek a ratlíkov poznám - tie milujú celú svorku - svoju rodinu :lol: :lol: ....a toto malé je trúbka vychcaná :lol:
brusu
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Russian Toy Terrier / Ruský toy

Poslaťod usagi » Štv 17.06.2010 21:10

aha ano - celu svorku to je pravda :yes: nadovsetko :hi: takze RTT si vybera len jedneho z rodiny? ako aj u nas sa to vykristalizovalo postupne tak,ze poslucha v podstate len mna a respektuje len mna ako svojho pana - ostatni clenovia su jeho obdivovatelia a kamarati :joint: ako pan a pes fungujeme len my dvaja - ale lubi vsetkych :yes:

* 16.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod tonamie » Ned 26.06.2011 14:43

K dispozícii je 2-ročná fenka Fiorella, keby keby, už ju mám doma
http://www.stenata.cz/ruskytoyterier/
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 26.06.2011 14:46

nevies preco ju predavaju :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod tonamie » Ned 26.06.2011 16:39

Dôvod nepoznám, ale mám v konceptoch rozpísaný mail chovateľke, no zakázala som si poslať ho :ua: zatiaľ. V porovnaní letná dovolenka alebo také zatíčko, vyhráva Fiorella.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 26.06.2011 17:31

lebo v 2 rokoch menit majitela :nwm: ty tu fenku poznas osobne :nwm: aku ma povahu a tak :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 26.06.2011 17:51

Veď toto je úplne bežné, že sa chs stanice zbavujú svojich jedincov v takomto veku. Jednoducho už im ten pes nevyhovuje, nič viac s ním nedosiahnu a pod. Je dosť často sa opakujúci jav a nie len pri tomto plemene.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Ruský toy / Russkiy Toy (pFCI)

Poslaťod Zenei » Pia 02.06.2017 22:56

Dnes som objavila toto plemeno :) Ale tie uši... Úplne papillonie. Vyzerá milo.
Prílohy
stock-photo-toy-terrier-russian-toy-terrier-on-a-white-background-101841577.jpg
stock-photo-toy-terrier-russian-toy-terrier-on-a-white-background-101841577.jpg (30.78 KiB) Zobrazené 7009 krát
Russian_toy_Narva_CACIB_2014.JPG
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI