Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pyrenejsky ovciak

Poslaťod Zooey » Pia 09.10.2009 20:39

Ta hneda mi prisla skorej taka zihana..a bola uuuzasna.
Aj my sme ich stretli len tak tak-tetusky uz boli pobalene a na odchode. Este nechali hafacov nech nas vyoblizuju a pakovali sa prec..tak som ich ani len mobilom nestihla cvaknut :ua:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Pyrenejsky ovciak

Poslaťod Erika21 » Sob 10.10.2009 11:15

Ja som fotila všetko, ale pripadala som si s tým foťákom ako keby som ho práve dostala, pretože fotky mám véééľmi nevydarené, bolo tam silné umelé svetlo, odfotiť psa bežiaceho v kruhu bolo fakt nad moje sily, mám fotiek dosť, ale sú o ničom. Pokúsim sa nejaké fotky dostať na Dogfórum, som tu začiatočník, tak snáď sa mi to podarí. Erika
Erika21
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Pyrenejsky ovciak

Poslaťod mairi » Sob 10.10.2009 12:18

janas píše:Foťák sme nemali, ale tieto dve haviny mali krátku srsť v tvári, jedna bola hedá, a druhá bola tahá sivopálená. Neviem či som sfarbenie napísala správne :no: Hnedá mala chvostík a sivá mala len taký kýptik chvostíkový :lol:

tak tieto dve som videla a hladkala aj ja a boli UZASNE! ta bez chvostika na mna hned skocila a apsolutne mi zrusila vyhlad na svet tym ze mi vyoblizovala celu tvar aj s okuliarmi :heh: (takze som si musela vycistit skla, aby som nieco videla)a ta druha sa tiez teskala a mojkala :love: :love: :love:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Pyrenejsky ovciak

Poslaťod monika+Dream+Arsi » Pon 26.10.2009 17:21

Eny Farma stekot ešte agility beha, ale v kategorii veterani, na mediach. Mala tu smolu ze v kutiku ma 44 cm, a tak skakala kategoriu large.V septembri 09 dokonca so svojim majitelom Milanom Matejkom skomcili na 2.mieste na majstrovstvach sveta v para agility v madarskej Gyule ( mechanicky vozik).
Eny trenuje u nas na cvicaku. Je to typicky predstavitel tohto plemena hlavne : velmi, ale naozaj velmi odovzdana svojmu panickovi, REZERVOVANA k cudzím ludom ( nic im nerobi, ale radsej sa im vyhyba, nechodi si po pohladkanie a pod.), aktivna, samostatna s "vlastnou hlavou".Tuto vlastnost by mal sledovat aj rozhodca v kruhu. Dlho u nej trvala socializacia, museli sme trenovat napr. situacie, ze na parkure sa bude pohybovat aj rozhodca( = cuzi clovek).
Kto si zadovazi toto plemeno, musi pocitat s tym, ake je. Ja by som si na pyrenejaka netrufla, vadila by mi ta "nepritulnost", ale poznam psy, ktore su uzasne ( napr od Blanky Potocnej, Nikol Schovancovej z CR),lebo to s nimi ich majitelky vedia:o)
monika+Dream+Arsi
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: Pyrenejsky ovciak

Poslaťod Wickyy & Classy » Uto 27.10.2009 14:33

no teda a čo sa presne predstavuje pod pojmom "neprítulný", pretože moja bocka teda dvakrát mojkacia nie je :ha: :ua: .
A to, že majú vlastnú hlavu, to ako nezávislí? :nwm:

* Téma rozdelená na 2: Pyrenejský ovčiak dlhosrstý a Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári
* 15.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (FCI)

Poslaťod janajka » Str 15.08.2012 21:02

asi dost stare a neskoro sa pytam ale janas, naaahodou si nepamatas odkial boli tie pyrenejske ovciacky? tie z roku 2009 :angel:

nejake typy na vrhy?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (FCI)

Poslaťod Baša & Nelly » Ned 19.08.2012 16:46

Ahojte viete mi niekto povedať ako to je so starostlivostou o srsť? plznu velmi,alebo sa to dá s tými chlpami vydržat ? :lol:
Beagle & Border
Baša & Nelly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Maďarsko, Rajka

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Ned 19.08.2012 16:57

Myslím, že nepĺznu až tak ako mops, ale pĺznu viac ako pudel. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (FCI)

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 19.08.2012 17:04

Neviem prečo, ale veľmi sa mi toto plemeno páči. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod Klaudy » Pon 13.04.2015 20:33

Ahojte, uz dlho sem nikto nic nenapisal ohladom tohto plemena. Rada by som sa opytala ci neviete o nejakej chovnej stanici v CR alebo SR alebo okoli co chova toto plemeno. A tiez by ma zaujimalo ci toto plemeno plzne. Vie mi niekto poradit?
Klaudy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod Natalia a Biff » Pia 18.12.2015 22:12

Napríklad v CR chs Z Tylenu Moravia, v Polsku Olga Kwiecen ma Extreme Braveheart, v Nemecku Du Mourioche, odtial je aj Silvii Trkman, na agi seminari som mala tu česť so sestrou La a neskutočné zvieratko, ich vrhy Du Mourioche sa mi páčia najviac, teraz nedavno mali prenadherne stendo plesnivé, ja som na ne zaťažená :-)
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod šeltie » Uto 17.03.2020 21:03

Po dlhej dobe ma zaviala nuda na DF tak to tu trosku oprasim.
Moj novy, teda skor stary prirastok, pyrenejsky adoptovany černoch Storm :lol:

76720876_10217651451551362_4116751665321738240_n.jpg
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Uto 17.03.2020 21:08

Presne take zvieratko si viem pri tebe predstavit :jop:
A nebodaj pes?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod šeltie » Uto 17.03.2020 21:23

ano je to pes, on je taky neplanovany experiment :aaa: on je chudak ukažka toho, že ked niekto zaplati stovky eur za psa ešte to neznamena, že sa mu bude aj venovať :ua: takže s nim je ešte vela prace do buducnosti aôe možno sa raz niekedy aj na agility preteku ukaže :lol:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Pyrenejský ovčiak s krátkou srsťou v tvári / Berger... (

Poslaťod moschino » Uto 17.03.2020 21:33

Super, je krasny :love:
Akurat teraz sme sa bavili, ze ti, co mali najskor psy, maju teraz fenu a ti co feny, teraz psa :heh: kolko ma teraz? Mesiacov / rokov
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI