Pudel / Caniche (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Harley2010 » Ned 10.10.2021 9:57

Ahojte, možno mi tu budete vedieť poradiť, hľadám už nejakú dobu toy, alebo trpaslicieho pudlika, no nemám vôbec šťastie, hľadala som nielen u nás, ale aj v Čechách , a iných krajinách, ale poväčšine nikto nereagoval, alebo je mail či chovka neaktívna, je tu niekto, kto by mi poradil? Písala som aj poradkyni chovu pudlov, zatiaľ bez odpovede a už som celkom zúfalá, ďakujem pekne
Harley2010
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Pon 11.10.2021 15:54

kives píše:pekný srih, prečo až takto vyholený krk? fešák. presedlala si z NO?


Kives, ostrihaný a oholený podľa štandardu :smile: akurát fotka je dosť kontrastná, reálne to tak nebije do očí :lol:
A hej, presedlala som. Pudla som chcela už dlho, takže si plním sen a objavujem úplne nové stránky kynológie :heh:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod kives » Uto 12.10.2021 6:24

Susedia majú, skvelé zvieratko. Podľa mňa sú pudle ideálne na výcvik, spolupracujúce, nízka hmotnosť.. akurát obrany asi vynecháš :lol: . Nech robí radosť :smile: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Ulf » Uto 12.10.2021 6:27

wow, aká zmena :jop: . Inak sa priznám, že ja už roky špásujem o pudlovi, sú to super psi podľa mňa na šport, presne, len aj tá srsť aj keď je kratučká, je taká... šmucig keď to neni čerstvo vykúpané. :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Domca » Uto 12.10.2021 7:57

harley - už veľa CHS presedláva na FB a buď si stránku spravujú tam, alebo vyslovene len chovateľ pridáva novinky k sebe na profil. Alebo možno treba viac hľadať, napr táto chovka mala v auguste vrh: https://aurafantasia.estranky.cz/clanky ... -2021.html ,alebo toto je chovateľka trpasličieho pudla hnedého:
https://www.facebook.com/petra.brejchova.90 - skús jej napísať správu na FB, možno bude vedieť niekoho poradiť ak aj aktuálne neplánuje vrh. Celkovo v ČR ich je celkom dosť len treba písať a skúšať :smile: Nie som pritom pudliar, len som mrkla čo google vypľul.

Ale inak pudel je aj v mojom top zozname, buď královák alebo potom toy, nič medzi :joint: a mala som možnosť žiť nejakú dobu s bišónikom a ten typ srsti je proste :love: k tomu mňa aj baví sa o to starať :lol: vyzerajú, že sú to také všestranné psíky :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod jakut » Uto 12.10.2021 8:02

Domca píše:Ale inak pudel je aj v mojom top zozname, buď královák alebo potom toy, nič medzi :joint: a mala som možnosť žiť nejakú dobu s bišónikom a ten typ srsti je proste :love: k tomu mňa aj baví sa o to starať :lol: vyzerajú, že sú to také všestranné psíky :yes:
a bedlu si už hladkala ? :no:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Domca » Uto 12.10.2021 8:05

nehladkala ale chcela by som :joint:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Ulf » Uto 12.10.2021 9:01

My tu máme pudloša, ktorý je prechádzkový/športový. Pani ho pravidelne kúpe (hoci nie každý týždeň), strihaný je ozaj na kratučko a tá srsť je taká čudná. Jednak tie krátke kučery, to je jak také uzlíky a druhak to proste na omak cítiť, že to je také mastnejšie, zaprášené, alebo ako to nazvať. No nie je to žiaden hebký obláčik. A v takom ihličnatom lese, poprípade blate, uf. Veď to asi ho treba doma normálne osprchovať nie? :nwm: A sneh - gule...
Ale majú tie psi v sebe niečo také iné, podobné chrtom. Ale kým sa ja zas dostanem k inému druhu psa ako máme teraz už budem tak stará že hyper pudel ma zabije.. tak zase chrt. :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Uto 12.10.2021 11:34

kives píše:Susedia majú, skvelé zvieratko. Podľa mňa sú pudle ideálne na výcvik, spolupracujúce, nízka hmotnosť.. akurát obrany asi vynecháš :lol: . Nech robí radosť :smile: .


budúci rok, keď sa chalan trochu unormálni, ho zoberiem kľudne aj na obrany, je to bojovník :lol: Inak sme začali agility, aj keď teda teraz sme boli furt niekde na výstave, takže by som v tom rada aj pokračovala. Robí sa s tým fakt ľahko, šikovné to je :heh: aj keď teda úplne iné ako ovčiak
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Uto 12.10.2021 11:45

Ulf píše:wow, aká zmena :jop: . Inak sa priznám, že ja už roky špásujem o pudlovi, sú to super psi podľa mňa na šport, presne, len aj tá srsť aj keď je kratučká, je taká... šmucig keď to neni čerstvo vykúpané. :heh:


no Stickie je šmucig už tak dva týždne po kúpaní :lol:
Na tú srsť sa dá inak zvyknúť, nie je to tragédia a už vôbec to netreba každý deň česať, ako si poniektorí myslia. Ideál kúpať každých 10-14 dní (niektorí každé 3-4 týždne), medzi dvoma kúpaniami raz prečesať, opraviť copy a fičíš ďalej :lol: Pri dospelom psovi po výmene srsti je tá údržba už oveľa ľahšia. Do snehu/blata návleky na nohy a ideš :heh:
Ten fluffy efekt v srsti je dosť aj o správnom fénovaní a dĺžke srsti. Ak vyfénuješ dlhšiu srsť "do rovna" na kefe, tak je fakt ako obláčik :hi: Kratšiu srsť tak dobre nevyrovnáš, zostane ti pomerne dosť kučeravá.
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Bára » Uto 12.10.2021 12:48

Harley2010 píše:Ahojte, možno mi tu budete vedieť poradiť, hľadám už nejakú dobu toy, alebo trpaslicieho pudlika, no nemám vôbec šťastie, hľadala som nielen u nás, ale aj v Čechách , a iných krajinách, ale poväčšine nikto nereagoval, alebo je mail či chovka neaktívna, je tu niekto, kto by mi poradil? Písala som aj poradkyni chovu pudlov, zatiaľ bez odpovede a už som celkom zúfalá, ďakujem pekne


Na tejto stránke českého klubu nájdeš plánované, očakávané, aj aktuálne vrhy v Čechách. Treba aktívne osloviť chovateľov, ktorí sa ti pozdávajú.
https://kchp-krycilisty.wbs.cz/
Pozor, záujemcov je v poslednej dobe skutočne veľa, šteniat málo. V Čechách sa chová až pod 3 klubmi, u nás iba pod jedným (máme ale pomerne dosť málo vrhov ročne).
Čakacie doby na šteňatá sú poväčšine niekoľko mesiacov, občas sa ale objaví šteňa na predaj napríklad po zrušenej rezervácii. Toy a trpaslíci nemajú zrovna veľa šteniat vo vrhu a sú to snáď nažiadanejšie variety. Väčšia šanca je tiež získať psíka ako fenku.
Držím palce :smile:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Silvuch » Uto 19.10.2021 15:14

tie inofarebne pudle to maju ako s uznanim? A ake su to farby, maju aj merle?
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 20.10.2021 7:46, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 19.10.2021 16:03

Tie viac farebne sú neuznané. Tuším Francúzi s tým majú aj problém že sa im hovori pudel.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod clupko » Uto 19.10.2021 17:01

ano, "pudli pes", to sa tu niekde riesilo :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Pudel / Caniche (FCI)

Poslaťod Mac Gie » Uto 19.10.2021 17:08

Ale na výstavy chodia čiže sú aspoň provizórne uznané a pudlí pes sa riešil v šteniatkach :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI