Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Marianne » Uto 31.05.2022 13:28

wer píše:Ja som.tusim este ziadneho nazivo nevidela... ta velkost ma prekvapuje. Ale chesapeake je tiez taky obrovsky...


Sú veľký, ale čo som bola na výstavách tak sú v priemere nižší ako CCR. CCR je rozhodne najvyšší retriever. Na druhej strane chesapeake je mohutnejší viac má takú labroidnú postavu. Sú to však tvrdšie a tvrdohlavejšie psy. CCR má minimálne ku svojím majiteľom stále obrovskú chuť sa zavďačiť a je super motivovateľný (hlavne jedlom), ale až takí pažraví ako labíci zas nie sú.

Názorný príklad rozdielu pováh - ja na výstave poviem svojej fenke aby si ľahľa a zostala na deke a ona to v pohode zvládne bez toho aby som to nejak extra musela trénovať aj keď okolo nej chodia psy ako chcú. Ona proste nemá taký záujem sa baviť s ostatnými psami. Na druhej strane flati, goldeni a labíci majiteľom pravideľne zdŕhali kamsi.

Dokonca keď sme boli prvý raz v živote na výstave a všetko bolo nové pre ňu aj pre nás, tak niekomu ušiel labrador priamo do kruhu, kde sme vystavovali a skočil na ňu a majiteľ nič, ani ho nezavolal. Chcel sa len hrať, ale úplne ju tým rozhodil :pac:
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Domca » Uto 31.05.2022 15:00

No krásna :yes: my tu máme čiernu. Raz sme sa stretli tak, že sa s Donniem celkom pekne vyblbi...ale one je ešte decko, tiež má asi max niečo cez rok
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod kives » Str 01.06.2022 5:56

Tiež som ešte žiadneho nevidela. Hlava sa holí? A sú teda fakt dosť veľkí :yes: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod Marianne » Str 01.06.2022 7:29

kives píše:Tiež som ešte žiadneho nevidela. Hlava sa holí? A sú teda fakt dosť veľkí :yes: .

Hlava sa neholí, CCR majú prirodzene hladkú srsť na hlave a spodkoch nôh.
Marianne
Šteniatko
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Rokycany, ČR

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI