Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Kučeravosrstý retríver / Curly Coated Retriever (FCI)

Poslaťod drymarchon » Ned 11.01.2009 13:24

Krajina pôvodu: Veľká Británia

Všeobecný vzhľad: mocný, dobre stavaný pes s určitou dávkou elegancie a nezameniteľnou srsťou

Správanie a povaha: inteligentný, vyrovnaný, spoľahlivý, odvážny, priateľský, sebavedomý a nezávislý, môže budiť dojem zdržanlivosti

Pohyb: bez námahy, mocný, paralelný priebeh s dobrým záberom a vykročením; pri zvyšujúcej sa rýchlosti majú končatiny tendenciu približovať sa k sebe

Srsť: srsť na tele pozostáva s veľkého množstva malých, hustých, pevných kučier, ktoré sú tesne na koži, sú rozdelené od výbežku medzitemennej kosti až po špičku chvosta; bez podsady a lysých miest; ostatná srsť hladká

Farba: čierna alebo hnedá (pečeňová - liver)

Ideálna výška v kohútiku: psy 67,5 cm, sučky 62,5 cm

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Curly coated retriever

Poslaťod drymarchon » Ned 11.01.2009 13:27

s týmto plemenom som sa stretla iba raz a to u nás v NZ, čo ma dosť prekvapilo. je to výzorovo zaujímavý pes, ale povahovo mi pripadal ako GR, ale bola to len chvíľa, takže neviem lepšie posúdiť... :smile:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Curly coated retriever

Poslaťod Slawin » Ned 11.01.2009 13:40

teda ja nvm,nazivo to mozno vyzera inak ako na foto,ale na foto mi pripomina ovecku :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Curly coated retriever

Poslaťod drymarchon » Ned 11.01.2009 13:47

tá srsť je prinajmenšom pozoruhodná a na dotyk zaujímavá. tá fenka mi povahovo pripadala ako typická mladá fena GR, ibaže ešte viac bláznivejšia. vkuse poskakovala ako srnka... :lol: ale kebyže si musím vybrať tak radšej zvolím CCR ako GR... :ach:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Curly coated retriever

Poslaťod Aris » Ned 11.01.2009 13:54

Tento retriever sa mi páči najmenej zo všetkých vyzerá tak zvláštne( aspoň na fotkách), ale určite by som ho chcela niekedy vidieť naživo
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Curly coated retriever

Poslaťod drymarchon » Ned 11.01.2009 14:09

naživo je to úplne iné, napr. mne sa nikdy nepáčili chesapeake r. , ale po stretnutí s týmto plemenom sa stalo moje naj z retrieverov. videla som už všetky retrievery a najmenej sa mi páči GR. LR a FCR mi tiež veľa nehovoria... :ach:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Curly coated retriever

Poslaťod janas » Ned 11.01.2009 14:49

Ja som ho videla naživo.Dokonca to bola vycvičená fenečka ako vodiaci psík a pokiaľ viem, slúžila veľmi dobre :yes:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Curly coated retriever

Poslaťod Megi » Ned 11.01.2009 15:33

Je to krásny pes, elegantný, dobrá povaha, poznala som jednu fenku. Dosť sa podobá na kráľovského pudla, ale srsť nie je taká náročná na úpravu - netreba ho pravidelne strihať ako pudla a ani holiť papuľku, labky, tie časti, čo má mať pudel hladké. Naživo pôsobí krajšie než na fotkách. :jop:
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Curly coated retriever

Poslaťod lucik » Ned 11.01.2009 17:00

ja som sa do curlykov zamilovala az na prvy dotyk, kym som sa nedotkla, nepacili sa mi.. povahovo su trochu ine, vlastne kazdy druh retrievera je trochu odlisny od ostatnych - curlyci nemaju uplne ustalenu povahu, nie su taki kontaktni ako labici ci goldeni, temperamentom su nieco medzi labikmi a flatmi, ale su rezervovani a niekedy trosku plachi..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Curly coated retriever

Poslaťod Van » Ned 11.01.2009 19:16

Na bezne vystavy alebo klubove vystavy na Slovensku moc CCR nechodi, no 10.10.2009 bude svetova klubva vystava retrieverov (popri svetovke v inchebe) a verim, ze tam bude hojne zastupenie z kazdeho plemena retrieverov, takze kto chcete niektoreho vidiet na zivo, co ste este nevideli, viete kedy a kde :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Curly coated retriever

Poslaťod drymarchon » Ned 11.01.2009 19:48

Van píše:Na bezne vystavy alebo klubove vystavy na Slovensku moc CCR nechodi, no 10.10.2009 bude svetova klubva vystava retrieverov (popri svetovke v inchebe) a verim, ze tam bude hojne zastupenie z kazdeho plemena retrieverov, takze kto chcete niektoreho vidiet na zivo, co ste este nevideli, viete kedy a kde :ahoj:


no to je super, teda nie pre mna, lebo ja idem koli doguskam, ale kamaratka ma retrievera a sme boli smutne ze nemozme ist spolu, tak takto aspon mozme ist v ten isty den :lol:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Curly coated retriever

Poslaťod Mayaa » Ned 11.01.2009 21:35

lucik píše:ja som sa do curlykov zamilovala az na prvy dotyk, kym som sa nedotkla, nepacili sa mi.. povahovo su trochu ine, vlastne kazdy druh retrievera je trochu odlisny od ostatnych - curlyci nemaju uplne ustalenu povahu, nie su taki kontaktni ako labici ci goldeni, temperamentom su nieco medzi labikmi a flatmi, ale su rezervovani a niekedy trosku plachi..

Práve zdržanlivá povaha ma najviac prekvapila u tých niekoľkých curlíkov, ktorých som zatiaľ zažila. Niekedy mám pocit, že im akýsi chlad pridáva aj ich výška, ako by ňou vznikal i povahový odstup od ostatných retrieverov...
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Curly coated retriever

Poslaťod lorko » Ned 11.01.2009 21:56

mala som jedného z prvých CCR na slovensku , bol to najúžasnejší pes na svete , nádherný, inteligentný, rezervovaný pravý gentleman mali sme ho 12 rokov, vlani bohužiaľ zomrel.Odporúčam každému aj do činžiaka ,kto sa mu vie dostatočne venovať, čím viac lásky dostáva tým viac vás miluje,čím je starší, tým máte krajší vzťah lorko
lorko
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Curly coated retriever

Poslaťod Mayaa » Ned 11.01.2009 23:22

Minulý rok získal na klubovke RK CZ v septembri v Brne BIS prvého dňa výstavy mladý psík CCR. Bol naozaj pekný, pôsobil veľmi dôstojne. :king:
www.RAVENFIELD.eu
Flat Coated Retrievers
Mayaa
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416

Re: Curly coated retriever

Poslaťod drymarchon » Ned 11.01.2009 23:45

ja neviem posúdiť, ale ten jeden čo som ho stretla bol presný opak, hravý, prítulný, mazlivý, ale bola to ešte mladá fenka, možno preto... :nwm: a na výstavách som ich videla ale nikdy som im nevenovala väčšiu pozornosť, iba som si obzrela ich zaujímavý vzhľad, keď som na ne náhodou narazila... :lol:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Ďalší

Späť na Plemená psov FCI