Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod essy » Štv 23.08.2012 12:33

Ja som prezila s corgi cele detstvo.Nasa prva fenka bola uzasna osobnost! Su to partaci , ktori aj ked su maly vzrastom su velky duchom. Kedze je to malopocetne plemeno, ma viacere vyhody.Aj ked uz nemam prehlad ako to funguje teraz, ale predtym bolo u nas naozaj par velmi kvalitnych jedincov.
essy
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod patko226 » Pon 19.11.2012 12:54

oslovuje ma toto plemeno...

jedna otazka, povie mi niekto preco na slovensku nechovaju cardigans?
patko226
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 567
Bydlisko: Orava

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod australka » Uto 20.11.2012 18:07

Na Slovensku sú Cardigáni ale mám pocit že iba psy, neviem či tu je nejaká fenka skôr v česku ich je omnoho viac.

Bohužial mi neide uploadovať fotky inak by som pridala nášho Bobina
australka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod Stanislava » Uto 20.11.2012 18:42

Paťko, ch.s. cardiganov mal pár rokov dozadu určite MVDr. Pribilinec z Košíc. Či je aktívna teraz neviem, vrhov korgiov celkovo je málo, aj tí, čo majú aktívnu ch.s. každý vrh veľmi zvažujú - aj pri Pembrokoch. Majú ich len raz za pár rokov - čo zrejme odpovedá záujmu o šteniatka.
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod patko226 » Uto 20.11.2012 19:27

australka, Stanka,

dakujem vam za info... su to zaujimave plemena...
patko226
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 567
Bydlisko: Orava

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 20.11.2012 20:04

So záujmom som si prečítala túto tému.
Babička mojej babičky mala pembrokeho, volal sa Bosáček, pretože mal biele labky. Žili v Čechách.
Plemeno vyzerá sympaticky, mne sa viac páči verzia s chvostom. Mám rada psie osobnosti a toto vyzerá na veľkého psa v malom tele.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod Sophie » Uto 20.11.2012 21:03

Pripájam sa k obdivovateľom, tieto milé líštičky sledujem už dlhšiu dobu a mám rovnaký názor ako tu padli - veľký psík v malom tele :smile: Mne sa viac páči pembroke a zrejme aj povahovo by mi sedel viac :smile:

nechodí sem niekto, kto má skúsenosti s oboma typmi? zaujímala by ma rozdielnosť pováh, čo mám načítané, tak pembroke je z nich ten kvázi jemnejší.
Sophie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1243

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod wrany » Pia 22.03.2013 23:20

zdravim, doteraz sme zili na dedine kde sme mali psika ktory tam musel zostat no a teraz byvame v meste v byte, ja mam velmi rad psov a tak som zacal uvazovat akeho si zaobstaram, podla fotiek, toho co som precital a videií som si velmi zamiloval korgiho a nad inym psom uz ani neuvazujem, ale mal by som zopar otazok ak by mi niekto na ne vedel zodpovedat bol by som rad :smile:
aky je rozdiel medzi CARDIGAN a PEMBROKE okrem chvosta ?
aku cenu moze mat priblizne jedno steniatko ?
ako je to so starostlivostou ? cistokrvneho psa som este nemal a tak neviem ci s nim aj treba chodit k veterinarovi, ako je nachylny na nejake choroby, ci si vyzaduje nejaku specialnu starostlivost ?
wrany
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod drymarchon » Sob 04.05.2013 23:52

jeden psík je aj u nás v NZ, taký oranžovo-biely. krásny je. celkovo som si toto plemeno začala všímať až v posdnej dobe. úžasné psiská a je až neskutočné akí rýchli vedia byť na tých krátkych nožičkách :smile:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod Catqa » Ned 05.05.2013 20:19

Jedneho straaaasne sikulkoveho corgiho mame aj my na cvicaku :smile:
Video z ich zaciatkov agility, kde pokracuju milovymi krokmi :smile:
http://www.youtube.com/watch?v=7ilNyjl1vT8
Catqa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1272
Bydlisko: Trenčín, Bratislava

Poslaťod CayenneChilli » Ned 18.08.2013 8:18

Nejakí corgis v okolí Trenčína? Mame 3 mesačnú cardiganku a hľadáme corgis, ktorí by mali záujem sa podľa možnosti viac/menej stretávať, zúčastňovať sa aktivít ako pasenie a podobne.
CayenneChilli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI)

Poslaťod weron » Ned 18.08.2013 8:29

tu v Brne stretavame jedneho cardigana pri venceni :aaa: strasne krasne je sfarbeny :aaa: vek si netrufam odhadnut, ale povedala by som ze nejaky pubertak :heh: jašo hravý :jop:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI

Poslaťod adusmak » Str 29.01.2014 14:29

Dobrý deň, my by sme tiež chceli začať chovať toto krásne plemeno. Sme z Trenčína a " psíčkarmi " sa len hodláme stať. Veľmi sa nám toto plemeno páči. Bývame v rodinnom dome a preto by som sa opýtala, či by korgi mohol byť celoročne von a či je to vhodné plemeno pre začiatočníkov. :yes:
adusmak
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Trenčín

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI

Poslaťod Stanislava » Štv 30.01.2014 11:47

Corgiho si úprimne povedané vôbec neviem predstaviť mať celoročne von :dancing: . Všetkých, ktorých som kedy poznala (a nebolo ich málo) boli chovaní výhradne v byte. Podľa mňa je to plemeno vhodné aj pre začiatočníka (je veľmi múdre a učenlivé), pri výchove sa niekedy musí počítať aj s jeho milou svojhlavosťou :lol: . Okrem toho aj pojem začiatočník môže znamenať všeličo. Poznám začiatočníkov, ktorí vedia vychovať psa lepšie ako poniektorí starí harcovníci. Takže je to skôr o tom, ako si naštudovať dopredu či povaha vyhovuje, stretnúť sa osobne s nejakými a podľa toho sa rozhodnúť.
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Waleský korgi cardiganský + pembrokeský / Welsh ... (FCI

Poslaťod LitlPrinc a Liza » Str 28.12.2016 16:27

https://www.facebook.com/pg/OZPriatelPe ... 1930934890

Je u nás už hodne dlho.... zaslúži si viac.... viac info aj u mňa: 0911 347210
Miluj a buď milovaný...
LitlPrinc a Liza
Nováčik
 
Príspevky: 34

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI