Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Str 19.05.2021 11:49

a odpoved som sa nedozvedela.
som myslela, ze ked si v tejto teme, tak si si vybrala jeden z tychto typov BO... :lol: Lebo aj ja som jeden typ zhanala...

a australaka by som ani ja nechcela, ja mam mini australaka a to je mala verzia, skladna. :lol:
Naposledy upravil Silvuch dňa Štv 20.05.2021 7:52, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Millie » Str 19.05.2021 12:00

Zisťujem ako čo :lol: momentálne objemovú hmotnosť BO. :haha: Núkali mi teraz 2 feny cca 2 ročné - super matroš vraj aj do chovu, len zbonitovať. :nwm: Čo sú to za psy (čie sú) momentálne neviem. Ešte som ich pozrieť nebola, moc som to nemala čas riešiť. Vyzerá že je to nezvládnutý temperament "dvorového psíka", ktorého sa majitelia "potrebujú" zbaviť. Tak ma opekalo, že pôjdem zistiť niečo viac.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod clupko » Str 19.05.2021 13:01

taak, millie, to nebol prispevok uplne k teme Belgicky ovciak, a uz vobec nie odpoved na otazku, ktory typ si si vybrala :nwm: otazka asi nie je na plemeno, chovatela alebo tak, ale typ BO. vsak su 4 variety - groenedael, tervueren, malinois, laekenois.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod straka17 » Str 19.05.2021 13:21

Catahoula ma ovela rozhadzanejsie povahy ako AUO.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Millie » Str 19.05.2021 13:24

:pac: Jasné :D no jednoznačne Malina. Ja už som prepracovaná a tak nejak automaticky počítam, že každý vie všetko :hi: U mňa dlhosrsté varianty nepripadajú v úvahu. Za mňa by bol veľmi zaujímavý lakenois, ale neviem či sa niekde v okolitých štátoch vôbec vyskytujú.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Elis » Str 19.05.2021 13:26

Offtopic: tak ja hadam, ze pise o dvou malinackach, co ji nabidli :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Str 19.05.2021 16:24

Millie píše::ua: Ja túto situáciu prežívam veľmi negatívne. O to horšie, že cítim ako ma tlačí kameň v topánke, pretože na psa pri robote som si zvykla :aaa: a asi si budem musieť odvyknúť. :censored: Zháňať psa v korone by som nikomu nepriala. Momentálne to ani nie je o tom, čo by som chcela ale o tom, čo je dostupné. Často sa stretávam s neserióznym prístupom zo strany chovateľov. A po pravde ma to prestáva baviť. Psa s PP si kupujem preto, že by som sa mu rada venovala a chcela by som aby miesto odkiaľ pochádza bolo aj mne nejakým spôsobom blízke. (Pre mňa ako majiteľa je úplne najsam super, pokiaľ je chovateľ ochotný udržiavať nejaké sociálne vzťahy. :joint: ideálne pokiaľ má podobný rozptyl aktivít ako ja :jop: pretože potom sa z tých šteniec tešíme dvaja a človeku morálna podpora, alebo milé stretnutie niekde na akcií hneď pridá na chuti.) No a proste toto sa mi nedarí.

Výber plemena išiel preto do úzadia. Ja si osobne myslím, že sa dokážem zžiť takmer s akýmkoľvek typom pracovného psa. Čo vyslovene nechcem sú dlhosrsté plemená - to je u mňa prevádzkovo nezvládateľné, keďže mám psy dnu a pracujú von. Čo sa australákov konkrétne týka. To je pes, ktorý mi nesedí psychikou. Pre mňa to má veľmi zvláštne myšlienkové pochody. U nich sú niektoré línie práve že úplne pohodové psy, a niektoré čisté psycho. Ale s tým sa u austrálskych plemien vraj ľudia potýkajú bežne (vraj sú pomerne teritoriálne, samostatné a náročné na primárnu socializáciu :nwm:)U týchto austrálskych plemien som si vôbec nie istá, do čoho sa dostanem. Koniari mi ponúkali catahoulu, že sú s ňou pracovne spokojný, aj keď ľahká robota to nie je. (otázka, s ktorým honákom je :joint: )O ACD mi bolo doslovne zdelené že je to pes "pošuk" a buď sa s tým človek zžije, alebo aj nie. Keplia vraj vôbec nie. V rátane NO a BO sú to všetko pätári. :lol: tu aspoň presne viem do čoho idem. S tou borderkou, to moc reálne nevidím. Takže neviem catahoula :haha: ? Asi počkám na obdobie po korone. :angel: Alebo sa nechám unášať prúdom a uvidím kam ma zaveje - vezmem čo bude.


co Holandan? Eva Stemberova by ti mohla vyhovovat a jej psy su fajn, navyse by sa jej mal vratit myslim pes z posledneho vrhu
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Millie » Str 19.05.2021 23:27

kellee píše:
Millie píše::
co Holandan? Eva Stemberova by ti mohla vyhovovat a jej psy su fajn, navyse by sa jej mal vratit myslim pes z posledneho vrhu
:offtopic: Nieje to náhodou tento? https://zvierata.bazos.sk/inzerat/12416 ... ovciak.php (len približne podľa veku)
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kellee » Štv 20.05.2021 6:38

Millie píše:
kellee píše:
Millie píše::
co Holandan? Eva Stemberova by ti mohla vyhovovat a jej psy su fajn, navyse by sa jej mal vratit myslim pes z posledneho vrhu
:offtopic: Nieje to náhodou tento? https://zvierata.bazos.sk/inzerat/12416 ... ovciak.php (len približne podľa veku)


Urcite nie
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod dasken » Štv 14.09.2023 15:35

:angel:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Štv 14.09.2023 21:12

Co naznacujes? :stuch:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod dasken » Štv 14.09.2023 21:39

Niečo sa pečie a keď všetko klapne, tak oprášim túto tému trošku :joint:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod Silvuch » Pon 18.09.2023 6:03

:aaa: :aaa: :aaa: ktory som zvedava, ja furt pozeram po tervikovi... Ked doziju nasi starci, mozno.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod wer » Pon 18.09.2023 6:26

Aaaa, dasken! No som zvedava! Teda dufam,ze malinak.. :lol:

Silvuch, strasne nemam rada psy typu "princezna" - a to su presne tieto chlpate varianty BO a kolie :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod kives » Pon 18.09.2023 8:17

Keď to bude len trošku normálne, tak beriem aj princeznú. A tervíky nemusia byť najhoršie.
Som zvedavá :smile:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI