Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Belgický ovčiak / Chien de Berger Belge (FCI)

Poslaťod hriva » Uto 19.03.2024 15:49

Tak ja mám na to názor rovnaký a vždy som mala, čo sa týka chytania psov, aj mnoho iných veci ale nechcem byt za “múdru” keď tam som, len ten posledný tréning ma tak rozčaroval, keď som už od začiatku tréningu po tom incidente so psom hovorila že dnes to bude zle a nepôjde to s ním, tak tam proste bolo to také, veď ja ti ukážem ako sa to ma robiť a teraz vidím že ta lekcia narobila viac škody ako osohu
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Uto 19.03.2024 16:28

hriva píše:veď ja ti ukážem ako sa to ma robiť

hriva, "pujcujeme" psa cvicitelce na ukazku pro nas - to neni problem.
Problem je, jak a co ti na nem ukazuje.
Ta nase si vezme hrst masa - promluvi mile na psika - a tak ukaze, co potrebuje. Hezky, po dobrem... Nikomu nebere psa, aby ho korigovala!
A kdyz s ni pes jit nechce ? tak proste - neukaze. A musi to zkouset panecek.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Nisus » Pia 22.03.2024 2:42

Offtopic: Mackie, ja používam buď "I'm sorry, she/he is in training...", a pakujem sa preč, alebo "please don't pet her/him, she/he is in training" ak absolútne nechcem, aby sa psa dotýkali. Ak mám takého, ktorý potrebuje nejak nabrať sebavedomie a zistiť, že ľudia nie sú strašidlo, tak mám že"please ignore her/him, she/he is very timid but it would help if she/he can just sniff you. But please don't touch her/him or stick your hand out". A teda väčšinou zaberá.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pia 22.03.2024 20:50

Offtopic: no len tu niekomu povieš toto a on ešte začne s tebou siahlodlho diskutovať o somarinach. :pac: na rýchle zbavenie sa človeka, poprípade jeho psa poviem len prosté "sorry, bije sa/kúše" čo pri jej xichte nikto nemá potrebu spochybňovať a mám pokoj za sekundu :joint:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Pia 22.03.2024 20:57

Offtopic: Jemine to je dlheeee pre nasich ludi :ha: ale naposledy som stretla byvalych ceveckarov a povtierkala sa vsetkym zaradom, oblizala za usami, tak to budem riesit individualne, niekto sa jej paci viac, niekto menej.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión

Poslaťod Slausa » Pia 22.03.2024 22:16

Offtopic: nisus, to je také optimistické. Ja som mrcha a ako prvú ranu riešim všetko ostrým NE! A ak, tak vysvetlujem az potom. Ako trebars dnes, keď mi decko na trojkolke chcelo prejsť psa (nieže by šlo šejdrom, proste vyškerený škriatok si to pálil do psa vedla mňa a otec naň iba čumel. :ach: Ani mú ani bú
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 22.03.2024 22:22

Mackie píše:Offtopic: Jemine to je dlheeee pre nasich ludi :ha:

Presne to som si povedala. Pekné, ale pre Slovákov dlhé jak sviňa. :haha:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Sob 23.03.2024 10:22

Offtopic: Nisus, smiem sa spytat, kde presne v Amerike byvas? :angel:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Sob 06.04.2024 19:34

Tak hladim že jeden indivídualny tréning mi dal viac ako 6 lekcii v skupine.
Zbavila som sa toho že držal loptu za šnúrku. Hovorila že to bude bolieť a aj bolelo a boli. Mňa :haha: ruky mám opuchnuté fialove :haha:
Dneska sme mali na cvicaku nejaké fun preteky. Síce sme nič nevyhrali, boli tam prvky z rally obedience čo mne nič nehovorí, agility, on s prekážkami nemá problém alw ja mám problém si pamätať ako idu prekážky po sebe.
Privolanie cez navnady. Jedlo hračky párky koža z králika a obranarky rukáv. Hádajte čo si vybral :haha: rukáv :pac: skoro každý pes sa tam niekde zamotal ale všetci pri jedle, on jediný vybral rukáv čo ma tešilo :heh: ale na teda prišiel okamžite, len ho zdvihol a doniesol že aha čo mám.
Celkovo ma potešil, mal pekný extrémne radostný prejav, nebolo to jasne že super, Stále pracujeme len na chôdzi pri nohe a polohách, aom rada keď už vydrží v ľahu 5 sekúnd, najprv to boli len tri.
Ostatné psy mali taký nemastný neslaný prejav, povely plnili síce ale ani očný kontakt s majiteľom tam moc nebol, tak znudene odcvicili, tak neciem či je toto len vlastnosť malinakov že sa tak extrémne tešia alebo je chyba inde.
Proste som z toho psa šťastná :aaa:
Koniec výlevu :joint:
Prílohy
IMG_4166.jpeg
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Sob 06.04.2024 19:36

Ešte dodatok, že lutujem že som sa ovčiakov tak strašne dlho stranila že toto nie, a vôbec neľutujem že som išla práve do malinaka. Na nudu a smutne myšlienky neni času.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Sob 06.04.2024 19:42

Ja som vedela, ze ti bude sediet :smile:

A co sa tyka prejavu - jedna vec je plemeno a druha sposob treningu. Ten, co si prevadzkovala na tom cvicaku, tak to je taky utlmovaci, takze psov s nizsim drivom to uplne utlmi
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod kives » Pon 08.04.2024 7:05

Super, že sa vám začalo dariť. Väčšinou zmena prístupu pomôže (cvičák). Ten rukáv :jop: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Plemená psov FCI