Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.04.2023 20:15

Babatko :love:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 16.05.2023 8:07

Zvyknu potiahnut velmi vela. Ja som bola po dlhej dobe na FB a : Bertík 16,7 a Kimča 18 a dalsich podobne motivujucich prispevkov o veku svojich starsich cinancov :heh: Sa mam na co tesit :haha: Akosi tusim, ze Fry bude v tomto sampion. Ked prezil Lyove pubertalne roky, tak mi je uplne jasne, ze tento Yedi ma tuhy korienok :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod kives » Uto 16.05.2023 10:12

:heh:
Jedi alebo Yoda.
Máš sa na čo tešiť.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod lila.claire » Uto 16.05.2023 10:31

Hej oni bud umru v 12-13 alebo potom ziju dlho, ale ja dufam ze ju tak skoro neklepne, hoci Lila je tiez taky specialny psicek :lol:
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 16.05.2023 10:39

Fryova mama, ak som to spravne pochopila zomrela na zapal creva. Mala 9... A tento mal len 2x problem so zaludkom, ale zato oba razy to stalo za to, lebo on ako jediny pes ma krvave hnacky, ktore su fakt krvave, akoze nie ze troska krvicky. On hnackoval proste krv a v takom mnozstve, ze som myslela, ze mu praskol nejaky nador alebo co. Tak sa obavam, ze ak taketo nieco chyti ako starsi, tak tiez bude po nom :ua: Lebo nikdy som neverila, ako rychlo maly pes dokaze stracat tekutiny, silu a svaly. To sa straca z hodiny na hodinu spred oci :ua: Tak len toho sa bojim popravde. A kedze on je pazravy a stlaci vsetko, ked sa nepozeram, tak nemozem to vylucit. Hoc nikdy som neprestala odnaucat ho zrat vonku. On nemoze zozrat ani pamlsok, co mi spadne, radsej mu ho podam, ale... no, Fry... :ach: Neda sa na to spolahnut nikdy.

Kives :heh: Som chcela napisat Yoda, ale potom si hovorim, to by bola urazka majstra a vzniklo z toho hento, lebo Y som neopravila :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Lucy » Uto 16.05.2023 11:08

no nasa este furt medzi zivymi! ..2.7. bude mat 18 rokov ...akoze na jedno oko nevidi, ale inac nic ..stav adekvatny veku, ale lieky ziadne neberie, prespi vacsinu dna, ale ta podla mna potiahne este, chodi tiez uplne normalne asi tym, ze ma tak 2,5kg

..pritom to je taky pes, ze od stenata vyzera ako slaby kus, odsudeny na neprezitie :lol: fakt nechapem

musim ju odfotit, skareda je extremne
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Uto 16.05.2023 11:21

Lucy odfot :heh: A steka este? nas keby nereval ako starsi, tak by mi vobec nevadil :heh: Uz sme sa naucili spolu koexistovat... len to revanie. Aj na vylete. 5 ludi stretneme, je ticho... Na 4 miestach, kde sa posadim, tak na 2 z nich vrci a vrieska, hoci nikde nikoho kilometer pred nami ani za nami. Kua, PRECO??? :heh: A este na miestach, kde je vidno fakt dosiroka, dodaleka, takze VIDIM, ze nema dovod ani vrcat, ani vrieskat :pac: To proste nedavam :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Silvuch » Uto 16.05.2023 14:58

wau 18, to je hodny vek, ja mam este Kira, co sa cudujem, ze drzi..
Vtedy ako ho motalo, sa diskutovalo, ze ma asi rakovinu, tak asi nema.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod hriva » Str 17.05.2023 9:00

pigie píše:Lucy odfot :heh: A steka este? nas keby nereval ako starsi, tak by mi vobec nevadil :heh: Uz sme sa naucili spolu koexistovat... len to revanie. Aj na vylete. 5 ludi stretneme, je ticho... Na 4 miestach, kde sa posadim, tak na 2 z nich vrci a vrieska, hoci nikde nikoho kilometer pred nami ani za nami. Kua, PRECO??? :heh: A este na miestach, kde je vidno fakt dosiroka, dodaleka, takze VIDIM, ze nema dovod ani vrcat, ani vrieskat :pac: To proste nedavam :heh:

Ta nepotešim ale Bria čím je staršia a hlucha tým viac hučí. Hlas je jedine čo jej neodislo :haha: Kľudne aj v noci začne, keď ma pocit že jej niečo stojí v ceste a chce ísť piť alebo keď ma pocit že na ňu z postele pozerá buldocek, vystekala by mu dieru do hlavy
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Str 17.05.2023 10:17

No, ja dufam, ze bude vela spat a tym padom nebude pocut, ze sa nieco deje. Hugo ako bol stary, on fakt prespal 23 hodin z dna :heh: A aj Fry teraz urcite spi viac ako ked mal napr. 2-3 roky. Neberte mi nadej :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod lila.claire » Str 17.05.2023 11:17

Lila ovela viac spi, tiez je uz nahluchla, co sa prejavuje zatial tak, ze prestala riesit delobuchy na silvestra a spala spokojne :D u oboch psov to tak bolo toho roku. starecke maniere ma take, ze ked robim nieco co nema rada - strihanie pazurov napriklad, tak pri tom jaci :pac: nie cely cas a nie vzdy, ale celkovo takto dava najavo ze sa jej nepaci co robim. susedia si asi myslia ze ju tyrame. vrci len vonku na ludi ked ma pocit ze sa na nu divaju a chcu ju zabit alebo take daco, zatial sa to nezhorsuje vekom tak uvidime :D
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod pigie » Str 17.05.2023 12:09

lila.claire píše:starecke maniere ma take, ze ked robim nieco co nema rada - strihanie pazurov napriklad, tak pri tom jaci :pac: nie cely cas a nie vzdy, ale celkovo takto dava najavo ze sa jej nepaci co robim. susedia si asi myslia ze ju tyrame.

Toto... Pre toto vazne rozmyslam, ze ho raz za cas ostriham (och a to tyranie, ja uz mam niekedy nervy take, ze mam chut mu ublizit, aby reval opravnene :haha: ), aby som ho nemusela tak casto kupat a cesat. Uz to nema tak rad. To na nom vidim, nikdy to nebola oblubena cinnost, ale drzal, ale jemu sa po kastracii zhorsila srst. Ovela viac sa mu plsti, hlavne nohy. On sa sice snazi, ale vidim, ze ovela castejsie pri cesani jaci, to sice robil aj predtym, ale az ked sa mi ho podarilo fakt ze nechctiac pokvakat. TEraz jaci aj preventivne, na miestach, kde ma jemnu kozku... A napr. nohy ja mu uz neviem vycesat ani blchacom (stale su tam mikrocucky a ja som pedant, ked cesem, chcem mat VSETKO rozcesane)... Hoc rada by som, neda sa mi to uz. Preto rozmyslam, ze tento rok ho proste vyholim. To vydrzim a vyholim ho :heh: Som si prave doniesla novy strojek, len este pockam, az bude teplejsie :heh: Aj farba srsti je uz hnusna, tak mozno aj tomu tym pomozem, ze nebude mat vylizane nohy do cervena, lebo tie si vylizuje, ked je rano rosa, alebo vecer... A nie, nestaci vytriet do sucha. On ich vylizuje aj po fenovani... Kvasinkami netrpi, ale vlhke nohy neznasa, tak si ich vlhci sam :pac:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Ulf » Str 17.05.2023 17:44

Ta plesata vatianta, oni su cca do akeho veku pozeratelni, ze este aj na vystavu to je? :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod lila.claire » Pia 19.05.2023 11:13

Tak ta koza je ako u ludi, ze vidno vek :D ale je to dost individualne, Lila nikdy nemala problemy s kozou, len ona ma velmi malo srsti. Ma 13 a uz ma dost vela pigmentovych skvrn, ale ked je opalena tak to nie je take napadne. My ale na vystavy nechodime, to by museli zaradit kategoriu pre tremistky :heh:
Prílohy
20230219_162247.jpg
It´s not a bug; it´s a feature.
lila.claire
Big Dog
 
Príspevky: 1255
Bydlisko: Košice

Re: Čínsky chocholatý pes / Chinese Crested Dog (FCI)

Poslaťod Lucy » Str 07.06.2023 8:45

No cvakla som tu nasu Donnu - tym, ze uz je poloslepa tak konecne aj pozuje dobre :lol:
Prílohy
IMG20230606190315.jpg
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI