Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Štv 17.06.2021 19:20

Však ona je úplne v pohode vnútri. A vonku postupne, zas keď sa unaví tak ľahne, len to ešte nie je také ako si predstavujem. Ale ved všetko bude, pre ňu je teraz každá minúta plná nových a nových vecí :smile:
Prílohy
_IMG_0893.jpg
_IMG_0893.jpg (263.21 KiB) Zobrazené 3023 krát
_IMG_0734.jpg
_IMG_0730.jpg
_IMG_0728.jpg
_IMG_0728.jpg (309.27 KiB) Zobrazené 3023 krát
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Štv 17.06.2021 19:30

Aha že ľahne :lol: ale asi by sa nevyspala tak dobre ako dnuka.
Prílohy
_IMG_0910.jpg
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Puk » Štv 17.06.2021 19:35

straka17 píše:Puk divil by si sa, kolko lajok nedokaze vypnut a ventiluje to stekotom/bitkami. Akurat to tak nekrici, lebo vsak polovnik.


Nehádam sa, ale v tom prípade asi nemá dosť zamestnanú hlavu a telo. Mne pripadá divné, ak plemeno zrodené k lovu treba "učiť vypínať". Ak jednoducho chýba energia, pes vypne sám, či? a ak má tej energie veľa, nuž ju treba zamestnať. Ale stále sa bavíme o šteňaťi, ktoré nasáva vnemy a skúsenosti.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod straka17 » Štv 17.06.2021 20:41

Furt mám pocit, že jeden o voze druhý o koze, ale šak to je jedno :lol: Prehodím list.
Nie, u svojho pracáka by som nechcela, aby bol mentálne zapnutý všade. Nech sa zapne v opodstatnených dôvodoch (pre mňa) - stopa, zver nablízku, pohon atd. Nepotrebujem, aby sme dajme tomu čakali na parkovisku a môj pes sa mároval (alebo vyhukoval :prd: ), pretože nevedie čo so sebou. Taktiež keď si niekam sadnem, nemá to byť o tom, že pes chodí a nevie čo so sebou lebo on by tak moc robiiil. Nech si tam chodí dokola, nech hladá do čoho pichnúť nos, ale fakt mi vadí také to maniakálne hladanie práce.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Pia 18.06.2021 6:40

Ano, takto to vnímam aj ja. Ak som s nim vonku, chcem, aby pes frčal na 110%, keď sme doma, na návšteve, v kine (môj predošlý chodil aj do kina), v bufete, hocikde, vypíname. Tak som mala ani nie u neho naučené, ale tak to mal prirodzene. Ale keby ho nechám vonku pred chatou celý deň, tak stále on bude na pol ucha prítomný a keď to trvá týždeň, tak už bol z toho celkom v ryži. Jasné, ak by som po ňom nechcela robotu, to je jedno. Takýto typ psa áno, potrebuje mať aj ten 100%tný priestor na úplný relax. Jasné že sú psi, ktoré ako Puk vraví vypnú keď majú dosť, to je najideálnejšie, ale sú aj takí, čo "nikdy" nemajú dosť, ale to už je presne tá obsesia, je to taká istá debata ako u borderkólií. Ja inak si myslím, že ona nebude nejaká obsesívna v tomto.
Teraz som to naozaj myslela v kontexte šteňaťa čo je v kuse v novom. Netreba to dramatizovať u nás momentálne, bola to len taká hlúpa poznámka. :smile:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Margita » Pia 18.06.2021 7:43

Do ktorého kina môže pes? :lol: :angel:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Pia 18.06.2021 14:23

Do skolskeho (VSMU), bol aj na statnicach.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Silvuch » Sob 19.06.2021 8:45

jaaaj ty mas tu skolu nesediacu na teba, uz si spominam.. :ha: Aky to odbor?

EDIT: uz som dohladala... Náááhodou, to by sa aj k lajke mohlo hodit. :joint:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Ned 20.06.2021 5:39

včera večer na prechajde sme stretli žabu. To bola taká akcia, že aj chrt sa nehal strhnúť jak 2 ročný. :jop: p.s. žaba žije.

9 týždňov:
Prílohy
_9 týždňovmale.jpg
_9 týždňovmale.jpg (336.95 KiB) Zobrazené 2796 krát
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Ned 04.07.2021 18:20

V prírode sa javí naozaj nenormálne super, už prejavila záujem o pachy, dneska vyrazila dva bažanty z trávy. Navetrila, sadla si, pozerá na mňa, pozerá tam, hovorím si idem sa pozreť. Šla za mnou, začala ňuchať po zemi hore-dole (sama som bola zvedavá, čo tam bude a či) a zrazu bum, bum, dva vyleteli. Pochvala, privolanie, ide sa ďalej. Wow. :jop:
Trénujeme v teréne že keď sa nedíva, alebo ju odláka kamsi Babán, tak sa jej schovám. Do minuty frčí a hľadá ma, od radosti mi potom leze po hlave. Dneska tak v pre ňu cudzom teréne, Babán bežal ďalej, on to tam pozná, ona za nim, vravím si "nu pagadi" a schovala som sa. Skoro si cvrkla keď ma našla. :ha: chudera aj pri tešení padla na hlavu, tak hádam sa jej nepretrasú guličky v hlave. No a potom som mala problém cvičiť privolanie, bo nechcela odomňa odísť. Ale tiež, čosi zašušťalo, neskutočne krásny záujem . v mražáku už čakajú 4 diviačie ratice. pekne sa to rozbieha, už to len niečim neposrať.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod wer » Ned 04.07.2021 18:48

Ulf a ty teda normalne planujes polovat..? Ci len kvoli uchovneniu..? Co to vlastne obnasa u lajky..?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Pon 05.07.2021 5:07

Uchovnit neplanujem, ale obnasa to, ze pes ma mat upotrebitelnost, cize niektoru so skusok (drviva vacsina lajok a ostatnych spicov ma duricsku skusku, niektori farbiarsku duricov, alebo farbiarsku malych plemien) a nejake vystavy.
Rada by som bola, keby robila aspon dohladavky, to ma vzdy zaujimalo najviac, ostatne sa uvidi, ako to bude mat ulozene v hlavicke :smile: takze v podstate hej, planujem polovat, ale strelec byt nechcem. Hoci pri minulom prepadaku s rybou (chutila strasne jak keby bola otravena) si muz robil srandu ze by som mala asi vymenit udicu za brokovnicu :haha: . Ale to hovorim, skor nie, len tej polovnickej kynologii sa venovat.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Pon 05.07.2021 14:17

nejaké fotočky klik sem: https://www.facebook.com/photo?fbid=417 ... 0509419516
sorry, sa mi nechce zmenšovať fotky :ha: :hi:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Pon 05.07.2021 14:41

gumkáč oddychuje :smile:
Prílohy
P1070197male.jpg
P1070197male.jpg (260.59 KiB) Zobrazené 2605 krát
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod straka17 » Pon 05.07.2021 15:00

Gumkáč vo svojom prirodzenom prostredí :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI