Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Ned 13.06.2021 18:42

dám fotočky aj sem, tu sa budú viacej hodiť. :hi:
Aká je? To je ešte skoro hodnotiť, ale zatiaľ je veľmi samostaná,hravá, kontaktná a na všetko musí prísť po svojom. :jop: Aktivity robí na 100%, oddych taktiež - vie sa úplne vypnúť aj na niekoľko hodín, čo max. oceňujem. Viem, že je u nás len 24 hodín, ale zatiaľ spokojnosť.
https://www.facebook.com/mirko.klauco/v ... 7638677137
Prílohy
IMG_0386male.jpg
IMG_0386male.jpg (260.1 KiB) Zobrazené 3029 krát
IMG_0508male.jpg
IMG_0455male.jpg
IMG_0455male.jpg (316.86 KiB) Zobrazené 3029 krát
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Vikiki22 » Pon 14.06.2021 9:29

Juuj, to je krásne! :love: Prvé 2-3 dni sa nerátajú, počkaj potom, čo sa z nej vykľuje. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Uto 15.06.2021 17:58

Jo, super, vykľula sa z nej pekná divočina :jop: ale tak to má byť :jop:
v lese je fantastická, všetko vidí, všetko vie, ničoho sa nebojí.

Prikladám foto s výrazom tváre "odopni to vodítko a uschni" :devil: :haha:
Prílohy
IMG_0568male.jpg
IMG_0568male.jpg (309.51 KiB) Zobrazené 2913 krát
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Nisus » Uto 15.06.2021 19:08

Offtopic: Ty kokos Ulf, ty sa vôbec rokmi nemeníš :oo: :hi:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Uto 15.06.2021 20:09

Offtopic: nesranduj, však som sa zmenila aspoň o 7 kilo :haha:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Puk » Str 16.06.2021 3:07

Ulf píše:Jo, super, vykľula sa z nej pekná divočina :jop: ale tak to má byť :jop:
v lese je fantastická, všetko vidí, všetko vie, ničoho sa nebojí.



Za mňa totálka :jop: :jop: :jop: . A verím, že ti dlhé roky bude robiť radosť! Inak zaujala ma aj kombinácia plemien u teba. Chrto o rok nebude stíhať! :smile:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Str 16.06.2021 10:53

Diky, ved mame doma Ruske velvyslanectvo teraz :ha: . Chrt je 12 rocny dedo co sa ledva odsula na rybacku a nazad, s dvojitym rezimom som nejaku dobu ratala, nebude to jednoduche, ale beriem to ako investiciu do buducnosti. Najprv som nechcela dva dohromady, ale chrt je absolutne vyrovnany obcan ktoreho nic nerozhadze, tak som chcela nech ma od koho odkukavat :hi:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Puk » Str 16.06.2021 15:56

Aha, takže to nestíha už teraz... :heh: Ale vieš čo by ma zaujímalo? Tvoje prvé dojmy, keď ju vezmeš do ozajstného lesa. Tam bude čistá "pracovná genetika" (No, podľa fotiek už v tom lese bola.... )
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Štv 17.06.2021 11:45

my sme v ozaj lese od soboty. Tak jasné že to nie je o tom, že 8,5 týždňového prcka položíš na zem a durí/stopuje. Ale vidím na nej, že v lese venuje pozornosť každému detailu, všetko študuje veľmi sústredene, priechodnosť terénom má už teraz takú že až, pohyb jak mačka, lezie, prelieza skáče jak nič. Mali sme tu už zo tri razy medveďa pri chate, ona ešte netuší na čo chrt huláka (nevidela ho), ale už si ten pach spojila s jeho hulákaním. Keď sme ju dali k čerstvej stope, veľmi sústredene a podrobne sa jej venovala, prezrela celú šľapu, naznačila smer a dala sa odvolať späť. Snorí po myšiach, zbadala veverky na strome, snaží sa loviť motýle. No, asi toľko zatiaľ.
Inak z môjho dojmu, okrem vyslovene šteňacích záchvatov hrania, ktoré chytá zväčša ráno a večer po jedle a toho že mi holí vlasy tak na mňa takým tým naivných šteňacím bábo dojmom vôbec nepôsobí. Jak dospelý pes čo čaká kým dorastie telo do použiteľnej formy.
Za 4 dni spracovala nové prostredie, meno, privolanie na pískanie (základ od chovateľky), sadni, poď, povrchy (rebrík, šušťavé, pukavé, igelitové, s polystyrénom sme trochu "bojovali" ale dala aj ten). Aj to auto je od dneska omnoho lepšie. A musím povedať, že chrt je mimoriadne dobrá au-pairka, hoci jej dnes už jednu struhol, lebo sa mu snažila odtrhnúť mu chvost, ale veľmi pomáha ako vzor.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Štv 17.06.2021 13:09

Ešte jeden zaujímavý postreh. Pokiaľ ju zavriem dnu a poriadne sa pár hodín vyspí bez riešenia neustálych podnetov, tak je potom vonku ako strela, veľmi dobre sa s ňou robí. Ale jak ju nechám pár hodín vonku, že sa vkuse prehrabuje machmi, chodí hore-dole, niečo kuká, tak je z toho taká zmagoretá. Dnuka pekne vypne, doslova bufetí a potom vonku šlape jak hodiny. Takže mám dojem, že paradoxne umiestnenie dnu (čo viem tak len o jednej žene z ČR čo tiež mala lajku dnu) sa mi zdá že jej momentálne dosť pomáha k pohode. Iste že to nie je také pohodlné akože sa pes celé dni zabáva sám vonku a potom mu až toľko netreba, ale preto som si ju nekúpila. To bol aj u Vigga, on vonku nedokázal vypnúť, som ho musela zatvárať dnu, aby si odpočinul.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod straka17 » Štv 17.06.2021 14:36

Nie je to o tom, naučiť ju vypnúť? :smile: A to teda nerýpem, sama neviem, Zajra mala rok keď došla
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Ulf » Štv 17.06.2021 14:39

Akože vonku? Ale hej, aj to učíme, ale nepotrebujem teraz aby tam spala 4 hodiny, ja ju aj tak vonku nemám reálne, takže... ale ona sa naučí časom keď sa ukľudní, lebo viacdňovky sú v pláne.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod straka17 » Štv 17.06.2021 14:52

Myslím skôr to, že ak by bola stále vonku, nemá ju kto vypnúť, ukludniť. Takto to nejak režimovo vyplýva samé o sebe, že pracuješ so vzruchom vs kludom. Chápeš, že pes ktorý je normálne len vonku tak je "zmagoretý" a reálne sa vypnúť nenaučí
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod Puk » Štv 17.06.2021 18:04

Ulf, takéto správanie je pre mňa veľmi podnetné. Pre mňa je to znak neprešľachtenosti a zachovaní veľa povahových čŕt, pre ktoré bolo to plemeno vyšľachtené. Byť mladší - skúsim, už pekných pár rokov ho sledujem. Ja by som nejaké "vypínanie, či zapínanie" vôbec neriešil. Hlavne nie v tvojom prípade - pes pochopí ten rozdiel vnútri - vonku. A aj sa podľa toho zariadi. Je to šteňa, učí sa a samozrejme, nejaký čas k "uloženiu si to do hlavy" potrebuje tiež. A tebe prajem s ňou veľa, veľa rokov, pekných chvíľ a zážitkov a jej dobré zdravie a bez úrazov. A tebe vlastne tiež :no: PS. Práve to je na tomto plemene (len podľa mňa!) cenné - som v lese, pracujem hoci do úmoru. Leží a oddychuje sa (hocikde to majiteľ zariadi) tak sa oddychuje. Čo na tom treba učiť? Organizmus si to vypýta sám.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Rusko európska lajka/Русская Европейская Лайка

Poslaťod straka17 » Štv 17.06.2021 18:13

Puk divil by si sa, kolko lajok nedokaze vypnut a ventiluje to stekotom/bitkami. Akurat to tak nekrici, lebo vsak polovnik.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI