Problemy s výškou

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Problemy s výškou

Poslaťod Vanes333 » Sob 04.04.2015 21:11

Mame taký problém,že si davame obiť VZ avšak ta výška mi u neho vôbec nesedi :ua: je to kokeršpaniel a výška k tomuto plemeno je 38-41cm v kohutiku .... ptom Medium kategoria je od 35-43cm v kohutiku... a ten môj ma 45cm :ach: ale chcem ho mať v Mkach lebo on by L neuskakal vôbec ked mi niekedy zhadzuje medium :lol: tak ako to bude pri 1. merani na pretekoch ? :nwm:
Cocker spaniel and black schauzer is my best friend <3
Vanes333
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Haleth » Sob 04.04.2015 21:29

A kto ti nameral tých 45 cm? Lebo ak to bolo len tak doma na kolene, je dosť možné, že je to nepresné. Otázne ktorým smerom :lol: Treba si doma nacvičiť postoj, nohy natiahnuť dozadu, hlavne aby sa pes nebál a nehrbil.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Vanes333 » Ned 05.04.2015 9:38

Ja no bude to nejak tak no nedaju mi ho do Lka že ? :D
Cocker spaniel and black schauzer is my best friend <3
Vanes333
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Connie » Ned 05.04.2015 10:15

Ak bude nad stanovenou hranicou Medium, tak do Large pôjde...
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Problemy s výškou

Poslaťod šeltie » Ned 05.04.2015 13:18

podla videa tipujem taku hraničnu vyšku ak mu raz nameraju 43-44 bohužial bude musieť skakat large
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Shel-chan » Ned 05.04.2015 13:21

Napis Lindchen, nech ti da nadej, ona sa nedavno presne k tomuto vyjadrovala, ako to bolo pri jej Arisovi...

sent from my Samsung Galaxy i927 Glide via Tapatalk
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Vanes333 » Pon 06.04.2015 12:19

Ale ved on je typický Mediumak a Lka by on vôbec neuskakal :nie: ked mi nieked ešte k tomu zhadzuje Mká :lol: a ja som čitala v pravidlách ASKY že ak ma 2cm navyše tak by sa mali obvolať taky a taky rozhodcouvia ... ale to ak by sa všetci obvolali tak to pojdem do vtedy do kategorie senior a nie Medium :lol:
Cocker spaniel and black schauzer is my best friend <3
Vanes333
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Connie » Pon 06.04.2015 13:17

Offtopic: jesus, to mi uplne pripomenulo keď mi chcel dať rozhodca moju 33 cm Veverku do médií,lebo jej nameral 36,5 cm :heh:
nie je to skôr tak, že ak ti psa nameraju do L s tym, že ma 44 cm, tak mas právo sa odvolať a dať si premerať psa u iného rozhodcu? :nwm:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Problemy s výškou

Poslaťod šeltie » Pon 06.04.2015 13:45

ano je to tak connie ... ale nemožes sa odvolavat donekonečna ak ten pes ma vazne 45cm tak bude muset byt L ...
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Problemy s výškou

Poslaťod šeltie » Pon 06.04.2015 13:46

a v čom je typicky medium? :lol: postav ho vedla mojej 36 cm vysokej šeltii :ach: :ha:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Lindchen » Pon 06.04.2015 13:55

Môžeš si dať premerať psa na odvolanie, ale... Môj pes má 43 cm, rozhodca mu napísal 42 cm, usúdil, že nemá zmysel ho pchať do largov, vodu by nenamútil ani v tých mediách, lebo je pomalý. Keby šiel do largov, tak by sme nešli na preteky. Ako, ono na to nárok nie je, že hm, pes neuskáče také prekážky, má nevhodnú stavbu tela, tak ho dajme tam, kde to zvláda. Agility je nielen rekreácia, ale aj seriózny šport, kde ak niekto nestíha, nevyhovuje mu, nemôže v ňom pretekať.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Problemy s výškou

Poslaťod zuzkabluzka » Pon 06.04.2015 19:15

Mňa by zaujímala jedna vec. Keby psovi, dajme tomu, napísal nejaký rozhodca menej cm a tým ho ponechal v médiách, nemôže sa stať, že si iný rozhodca na pretekoch povie, že sa mu tá výška nezdá, premeria ho a nepustí ho do médií, resp. vôbec pretekať?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Vikiki22 » Pon 06.04.2015 20:14

Chcela by som vidieť rozhodcu, ktorý od oka rozozná centimetrový rozdiel. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Margita » Pon 06.04.2015 20:16

a hlavne taky pes by v largoch vela vody nenamutil :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problemy s výškou

Poslaťod Haleth » Pon 06.04.2015 20:29

Ale môže namútiť v médiach...
Nie som si istá, ale zdá sa mi, že by musel niekto v takomto prípade podať protest, keďže nič o tom, že rozhodcovi sa nemusí páčiť výška v pravidlách nie je. Premeriava sa iba na majstrovstvách sveta a hádam aj Európy, tam, do ktorej výškovej kategórie je pes nameraný pred behom, tam štartuje nehľadiac na to, čo má vo VZ. Ale nie som si sto pro istá.
edit: Ale teoreticky, je rozhodnutie rozhodcu nemenné (teda on sám môže uznať, že nemal pravdu), takže nik iný, ako on sám by nemal spochybňovať jeho rozhodnutia :joint:
Z dôvodu nesúhlasu psovoda s nameranou výškou v kohútiku psa môže dôjsť k procesu opravného merania
psa, ktorý môže začať iba v prípade ak mal pes, rozhodcom, ktorý ho prvýkrát meral, nameranú hraničnú
výšku v kohútiku (35 ± 2cm, 43 ± 2cm). Následne psovod môže podať žiadosť o opravné premeranie psa
výboru ASKA a takýto pes bude premeraný 3 rôznymi slovenskými alebo medzinárodnými zahraničnými
rozhodcami, ktorí zapíšu merania do poznámok vo výkonnostnom zošite. Tím sa môže zúčastniť pretekov až
po zaradení do výškovej kategórie, ktorú určí prevažujúci verdikt.

No, a Vanes, je mi to ľúto, ale jednoducho, ak ten pes je výškovo v largoch, tak buď budeš behať v largoch alebo nebudeš behať oficiálky.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Agility