Poklona

Konkrétne triky a ich nácvik

Poklona

Poslaťod Macush » Štv 08.04.2010 16:05

Neviem či som slepá alebo naozaj tu táto téme nieje..
Ako ste učili psíka poklonu ? Mne to nejde už som skúšala viacero spôsobov, a nemôžem ho to naučiť :ua:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Poklona

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 08.04.2010 18:18

hneď prvá téma a posledné príspevky :no: . Neviem ako si to prehliadla :nwm:
viewtopic.php?f=24&t=5577&start=45
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Poklona

Poslaťod Macush » Štv 08.04.2010 18:33

ani ja neviem :pac: ďakujem
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Poklona

Poslaťod zdenka2710 » Sob 07.05.2011 19:28

Ale zas preco by nemohla byt osobitna tema pre tento cvik ako pre ostatne :otaznik: :otaznik: :otaznik: ale ja len tak ja nic :angel: len ze by to bolo praktickejsie ako hladat heno v prispevkoch
Jelenia Obora Orava-chovná stanica Bavorských farbiarov- http://jeleniaoboraorava.webnode.sk/
[b]Betty má 5 krásnych Bavorských farbiarikov
zdenka2710
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263

Re: Poklona

Poslaťod NoRa » Uto 08.11.2011 19:31

Myslíte tú temu, kde je tých 59 listov? :pac: no čo, budem mať čo čítať, možno sa dostanem aj k iným cvikom :lol: alebo získam inšpiráciu na nové :jop:
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Poklona

Poslaťod malinamaja » Sob 28.01.2012 21:10

nemáte niekto na to nejaké video? :no:
malinamaja
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 173
Bydlisko: Nová Baňa

Re: Poklona

Poslaťod Niqi & Kora » Štv 22.03.2012 1:59

je to celkom jednoduche, staci jednou rukou lakat psika do lezacej polohy a druhou rukou podopierat brusko aby rytka ostala hore :smile:
Niqi & Kora
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 494

Re: Poklona

Poslaťod Borderka-Brita » Uto 28.08.2012 7:30

Ja som to učila Britu ako Niqi g Kora :ha: Lákala som ju aby si ľahla a podopierala som jej bruško :ach:
Borderka-Brita
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 73
Bydlisko: Trnava

Re: Poklona

Poslaťod Beny » Uto 28.08.2012 12:20

Ja to Benyho učím tak, že keď stojí ku mne bokom, medzi predne a zadné labky mu strčím pamlsok, on sa k nemu skloní ja poviem povevel, dám odmenu a tak sa to pomali účí :no:
I ♥ Beny . . . . . . http://www.my-dog-beny.weebly.com
Obrázok
Beny
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Trnava

Re: Poklona

Poslaťod Cathie » Pon 01.10.2012 6:32

Da sa to aj tak (hlavne pre psov, ktori nemaju radi fyzicku manipulaciu), ze si sadnete, nohy pokrcite tak, aby pod nimi bolo trochu miesta a navediete psa, aby pod ne "vliezol". Pamlsok mu date vo chvili, ked si predkom lezie pod nohy a zadok necha hore :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Poklona

Poslaťod Ceko » Ned 21.10.2012 16:13

tento trik sa naučil Čeko presne podľa odporúčaného postupu.. základom je, aby pes vedel lahnúť.. a potom stačilo vopchať ruku pred zadné labky, pamlsok držať v ruke pri zemi a volať ho k nemu najprv povelom ľahni, čo logicky keď mu držíte zadok cez zadné labky, tak sa začne skláňať.. asi tak nejak približne a potom som už len zamenil slovo ľahni za slovo poklona a rukou som ho naučil rozlišovať tento trik tak, že poviem poklona a ruku v ktorej mám pamlsok potiahnem priamo k zemi.. reaguje aj na samotné slovo poklona, ale pomocou ruky vie trik 100% určiť a spraviť..:)

pri každom výraznejšom pokroku v danom triku netreba šetriť až preafektovaným prejavom vašej radosti a zvýšeným počtom pamlskov naraz.. (preafektovaným v zmysle, že zmeníte tón hlasu na vyslovene prehnane radostný, veselý, prívetivý).. potom pes, teda aspoň Čeko má tendenciu po takomto úkone, kedy od mňa dostane takúto prehnanú, až preafektovanú pochvalu, vyhladkanie, vystískanie a kopu pamlskov naraz si daný úkon zapamätať a hneď ho s radosťou opakovať, lebo vie, že spravil niečo dobré..:)
Ceko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Poklona

Poslaťod NoRa » Pon 22.10.2012 15:27

Ja som tento trik učila pomocou klikra. Pred tým nevedela čo po nej chcem a nešlo nám to, pomocou klikru to vedela do 5 minút. Ide totiž o to, že moja mrška vždy keď odo mňa niečo chce (napr. pamlsok ktorý mám v ruke), alebo keď chce niekoho vyzvať ku hre, hodí sa do tzv poklony a začne štekať. Tak hneď ako sa do tej pokolny dala a ešte neštekla som jej dala klik a pamlsok. Hneď pochopila, čo po nej chcem :lol:
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Poklona

Poslaťod calwen » Pia 05.04.2013 18:55

Ucil niekto "poklonu" aj z lahnutia? Pes lezi a len vystrci prdel do luftu. Mardiho ked dam lahnut a "stuchnem" mu do brucha, tak sa postavi cely. Manipulujem s nim nerada a myslim, ze keby som aj mala dalsiu ruku na drzanie krku pri zemi, tak by sa mi akurat tak hodil na bok :heh: Len netusim ako mu to bez rucnej manipulacie vysvetlim.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Poklona

Poslaťod Lea a Stew » Pia 05.04.2013 19:18

Ja teraz tieu skusam vseliake prekombinovat triky a toto nie a nie, aby z lezania vystrcil ten lenivy zadok hore, nejaka rada okrem toho nech mu klasicky chytim brucho a vydvihnem hore?
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Poklona

Poslaťod Haleth » Sob 06.04.2013 23:41

Manipulácia palicou? :lol:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Triky