obiehanie pána

Konkrétne triky a ich nácvik

Re: obiehanie pána

Poslaťod tera » Pia 02.01.2009 14:59

tomu mojmu motovidlu to trva strasne dlllho :ua:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: obiehanie pána

Poslaťod ??Maria?? » Pia 03.12.2010 21:51

Prosím vás, keď ste naučili psa obihanie okolo vás, tak ako rozoznáva, že ako ďaleko má byť od vás? A ako ste učili obiehanie dozadu? (pes cúva a pritom vás obieha) :hi:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: obiehanie pána

Poslaťod wewerica » Pia 03.12.2010 21:55

ako daleko ma byt od nas? trochu nechapem otazku ale to mozno len ja... moj maly okolo mna obieha asi jeden krok odomna, neucila som ho to ako daleko odo mna ma byt proste on sam si to tak urcil :smile:
to cuvanie, radim ti najprv naucit psa cuvat normalne (bud cuvanie od cloveka, vedla cloveka, v ,,domceku"...) a potom som si psa dala k nohe a s pamlskom som ho navadzala okolo mna (potor nech sa ti nezamotaju ruky :heh: ) a ke duz vedel povel cuvat islo to lahko...terak ked cuva okolo mna uplne sa dotyka mojich noh, teda ,,oskiera" sa o mna. snad chapes :smile:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: obiehanie pána

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 03.12.2010 22:06

??Maria?? píše:Prosím vás, keď ste naučili psa obihanie okolo vás, tak ako rozoznáva, že ako ďaleko má byť od vás

záleží od psa. Niekto si to rád nadbehne, niekto pekne cupiká pri nohách. Tak isto aj pri obiehaní cúvaním, dosť záleží ako ho to toho psa naučíš :smile: .
Pes to zvyčajne rozpoznáva podľa pokynu. Ak poviem niečo, nejaký pokyn, posunok, povel pre to, aby obiehal, tak obieha ľubovoľne, polomer si určuje viac menej sám. Ten však nikdy neprekročí meter a pól max., to vo zvyku nemajú :no: . No a klasicky, pre ďaleké obiehanie, platí iný povel, posunok...a taktiež sa vychádza z toho, že pes už ovláda základné obiehanie, ale predsa len sa to učí trochen inak :ha: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: obiehanie pána

Poslaťod Tiny & Teddy » Pia 03.12.2010 22:15

a potom prosim vás :hi: ako ste naučili obiehanie ale také ďaleké (normálne ovláda) ...že pes je aspoň 2metre od psovoda :angel: ďakujem za každú radu :smile:
Tiny & Teddy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 572
Bydlisko: Brezno

Re: obiehanie pána

Poslaťod Wickyy & Classy » Pia 03.12.2010 22:18

ak pes ovláda obiehanie predmetov...tak stačí ak ich rozložíš okolo seba, a necháš ho okolo nich obiehať :no: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: obiehanie pána

Poslaťod ??Maria?? » Sob 04.12.2010 9:23

ďakujem všetkým za rady :jop:
wewerica: nabudće sa to posnažím vysvetliť trošku aby sa to dalo chápať. :heh:
Obrázok
??Maria??
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 878
Bydlisko: Bratislava- DNV

Re: obiehanie pána

Poslaťod AlicaGGG » Štv 04.04.2013 22:05

my mame problem s obiehanim, oriana sa ma naucila obiehat do obidvoch stran strasne sialene, a v konecnej faze je teraz z toho daleke obiehanie, beha okolo mna v kruhu s priemerom aj 4 metre niekedy :pac: chcela som to zacat ucit nanovo s pamlskom v ruke alebo shapingom, ale jaksi sa nedarilo, stale to robila po svojom a v dialke odo mna... asi sa do toho teraz znova pustime, lebo ma to neskutocne vytaca :lol:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: obiehanie pána

Poslaťod hruska » Štv 04.04.2013 22:06

co by som dala za daleke obiehanie :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Predchádzajúci

Späť na Triky