Záverečné súťaže

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: MVP Trenčín 23.- 24.1.2010

Poslaťod Fraga » Uto 17.11.2009 18:50

Offtopic: Emily v čom sa mýlim? že je špinavosť ist s druhým miestom medzi tých čo dostali miesto prvé? a mysliš, že by sa s týmto dalo operovat aj keby pes dostal R.CAC alebo VD?, že proste v záverečkách posudzuje niekto iný a môže stat na bedni? :pac: asi na to to "vyradovanie" je, že dalej sa dostanú len tí naj... neviem prečo tam silou mocou tlačit niečo, čo na to nemá... v danej chvíli.... trebars iný rozhodca, iny den, iná nalada a moze byt BIS... prečo nie? no tuším sa musím ešte vela učit a na budúce sa trepať do súťaží aj ked človek dostane VD, alebo niečo horšie... OK aspon budem vediet :ahoj:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod AlicaGGG » Uto 17.11.2009 20:27

Fraga: tak ok...dostali sme VN2 tak na zaverecku sme neisli...lenze keby na zaverecku neprisla ani fenka co dostala VN1 tak by sme mali nadej vyhrat....lebo nikde neni napisane ze my s nasim VN2 sme neni lepsi ako VN1 napr. od beardediek...mne by bolo tiez cudne sa trepat do zavereciek ked viem, ze sme dostali VN2 ale keby tam nenastupila ta prva fenka tak by som bola asi nastvana ze nam povedali ze s VN2 do zavereciek ist nemozeme
ale ako tu ktosi pisal - v katalogu je ze VSETKY steniatka (aj dorast) S VN postupuju do zavereciek, tak nechapem preco sa zadava VN2, VN3 atd. atd.
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: MVP Trenčín 23.- 24.1.2010

Poslaťod Emily » Uto 17.11.2009 20:42

Fraga píše:Offtopic: Emily v čom sa mýlim? že je špinavosť ist s druhým miestom medzi tých čo dostali miesto prvé? a mysliš, že by sa s týmto dalo operovat aj keby pes dostal R.CAC alebo VD?, že proste v záverečkách posudzuje niekto iný a môže stat na bedni? :pac: asi na to to "vyradovanie" je, že dalej sa dostanú len tí naj... neviem prečo tam silou mocou tlačit niečo, čo na to nemá... v danej chvíli.... trebars iný rozhodca, iny den, iná nalada a moze byt BIS... prečo nie? no tuším sa musím ešte vela učit a na budúce sa trepať do súťaží aj ked človek dostane VD, alebo niečo horšie... OK aspon budem vediet :ahoj:


V skratke - ten ton si odpusti na moju adresu. Vsetci sa mame co ucit...
A ako mi vysvetlis, ze RES CAC je druhy a nakoniec dostene RES CACIB a porazi tych prvych v inych triedach??? Takze aj druhy moze obehnut tych prvych. To len pre info - kedze si pytala o Res CACe.
V zavereckach sa prezentuje aj plemeno - steniatko a ak tam ten VN1 nejde, bola by skoda aby tam neislo aj VN2 steniatko.
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod Fraga » Uto 17.11.2009 20:57

Alica neviem skôr sa mi zda divne prečo do záverečiek púštaju 2,3,... lebo poradie v triede by malo byt... ako inak by sa zistilo, kto je ten naj... Mna by skôr namíchlo, keby som bola ja VN1 a BIS by dostala suka/pes, ktorá bola VN2, alebo VN3, pretože to poradie rozhodca neučuje len tak, ale vybera čo sa pači najviac. A kedže je princip, že vačšinou idú do súťazí tí naj, tak si myslím, že tí 2- ... by tam byt nemali :nwm: ale ako som napísala je to každého osobná vec..., len kto vie čo by bolo, ak by niekto podal protest :ach:
Neviem myslím že VN bez poradia je ked je sam, že to platí prave pre tychto, ale aj tak je to divne, lebo u nas sa vzdy zadáva poradie aj ked je sam VN1

Emily aký ton? o čom to splietaš? Ako môžeš vediet aký som pouzila ton? A res. CACIB nie je BIS, takže dojmy a pojmy. Pretože Res. CAC nikdy CACIB nedostane, kdežto ty si sama napísala, že tvoj pes bol baby BIS, napriek tomu, že bol VN2. Ako som napísala pri štenatach ide o fazulky, kto vie čo by sa stalo, keby niekto podal protest. :ach:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod Emily » Uto 17.11.2009 21:06

Ospravedlnujem sa.
- o Res Cace si zacala splietat Ty.
- protest nikto nepoda, lebo vsetci VN postupuju ak to je v propoziciach.

Horsie je ked nastupi Nadejny a stoji na bedni ako sa stalo minuly rok. A ked sa majitel psa Res BIS po vystave ozval na SKJ povedali "co uz"...
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod LiENKA » Uto 17.11.2009 21:10

ty voleeeee :oo: to sa vazne stalo?
ja som vravela, ze to tam nekontroluju..
proste ako vravim, maju davat iba VN a N :)
LiENKA
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2771
Bydlisko: Trondheim

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod AlicaGGG » Uto 17.11.2009 21:20

Fraga: v tom mas pravdu, ze by bolo divne keby som tam bola ja s VN2 a aj fenka s VN1 a vyhrala by som ja, lenze keby tam ta fenka s VN1 nebola tak nevidim dovod neist do zavereciek...ved moja s VN2 moze byt ovela lepsia ako VN1 z inych plemien a len kvoli tomu ze sme dostali len VN2 nemozem ist do zavereciek? myslim keby tam ta VN1 neisla
a co sa mna tyka asi by som sa do zavereciek netrepala keby sme nevyhrali keby som vedela ze tam VN1 ide...inak ozaj nevidim dovod preco nie
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod Emily » Uto 17.11.2009 21:24

ano stalo na majovej springduodanube. Neviem uz ktory den to bolo. Ale BIS (myslim PUPPY) bol psik, ktory dostal Nadejnu. Vystavovala zahranicna profesionalna handlerka, cize ucelovo tam sla skusit. Ziadny omyl ani nic podobne.
Bol navrhnuty SKJ system ako maju v Belgicku, do zavereciek sa postupuje len s kartickami VP, ale vraj kto by to robiL.

Fraga: v tom mas pravdu, ze by bolo divne keby som tam bola ja s VN2 a aj fenka s VN1 a vyhrala by som ja, lenze keby tam ta fenka s VN1 nebola tak nevidim dovod neist do zavereciek...ved moja s VN2 moze byt ovela lepsia ako VN1 z inych plemien a len kvoli tomu ze sme dostali len VN2 nemozem ist do zavereciek? myslim keby tam ta VN1 neisla
a co sa mna tyka asi by som sa do zavereciek netrepala keby sme nevyhrali keby som vedela ze tam VN1 ide...inak ozaj nevidim dovod preco nie
:jop: :jop: :jop:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod Fraga » Uto 17.11.2009 22:40

Emily s tym N uz fakt nemam slov.... a mozno prave preto, že "o nič nejde" to nechali tak...
Alica neviem... napísala som svoj názor, takže každý ako uzná za vhodné...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod Tatiana » Str 18.11.2009 13:57

Tak to je fakt uletene ked nad tym mavli rukou,a ta dotycna urcite dobre vedela ze N do sutazi nepostupuje!
Ako bolo spomenute postupuju VN1 alebo vsetky VN podla propozicii danej vystavy ,ze nato neprisli ani pri zapisovani poradia :ua: chyba kontrola posudkoveho listu ,vsetko rychlo a potom nedorozumenia :ach:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod aksniteb » Str 18.11.2009 21:27

Tiež som bola svedkom, že do záverečných súťaží nastúpili malamutie šteniatka VN1 aj VN2 a VN2 vyhralo 2.BIS puppy a VN1 nepostúpilo ani do užšieho výberu (tuším NVP Olomouc 2008)
Ide o pohľad konkrétneho rozhodcu. A keďže triedy šteniat aj dorastu sa vypisujú hlavne kvôli tomu, aby si mimina privykali na výstavy a celý ruch okolo, je rozumné nezadávať poradie. Úplne postačujúce sú známky VN a N, no a v záverečných súťažiach je to aj tak len lotéria, čo rozhodcovi padne do oka.
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod mar-si » Str 18.11.2009 23:45

tak, aj ja sa pridám do tejto diskusie, veď pozerám že sú tu známe osoby :ahoj:
V triede šteniat a dorastu sa poradie neurčuje, /iba ak je to napísané v propozíciach, alebo v katalógu/ Pravidlá vždy musia byť určené a napísané vo výstavnom katalógu. /aj keď to nieje vždy pravidlom/ Poklial je v katalógu napísané, že do záverečných súťaží nastupijú zvieratá so známkou VN, tak sa poradie neudeĺuje. Ak ho rozhodca určí, je to v rozpore s uverejnenými pravidlami, čiže to neplatí a do záverečiek postupujú vštci VN. Ak sa Vám to stane na výstave, treba na to rozhodcu upozorniť, aj keď by to mal vedieť. /na to slúžia porady rozhodcov, ktoré sú vždy pred výstavou/. Toto platí aj pre klubové či špeciálne výstavy. Mne sa tiež už toto stalo a nie raz, no po upozornení rozhodcu nakoniec poradie neurčil. /aj keď sa mi vždy stalo, že som bol na prvom mieste ja, no pravidlá sú pre každého rovnaké/
mar-si
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod AlicaGGG » Štv 19.11.2009 19:58

mar-si: my sme mali na klubovke ze do sutaze o naj stena postupuju vsetky stenata s VN, a poradie sa aj tak urcilo a ked sme sa putali zapisovateliek ci mozeme ist aj s VN2 a VN3 do zavereckiek povedali nam ze nie :ach:
ale nebuduce budem vedet ze sa mam drzat katalogu alebo propoziek :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

BIG BIS závěrečné soutěže

Poslaťod juba » Pia 15.04.2011 1:18

o víkendu jsem byl na NVP v Ostravě a ve 2. skupině FCI vyhrál pes který sotva běhal a pátý v pořadí sotva chodil tak jsem byl trošku znechucen, rád bych si přečetl i jiné postřehy a názory o závěrečných soutěžích tak pište :lol:
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Záverečné súťaže

Poslaťod mint_blossom » Pia 15.04.2011 8:28

Ja len cisto laicky pohlad na vec: Co ak by nastala situacia, ze steniatko (VN1) dostane BIS a steniatko tej istej rasy (VN2) dostane 2.miesto v BIS? :lol:
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy