Výstavy v Chorvátsku

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Bibiana » Str 29.07.2009 11:00

Ďakujem za odpoveď :smile: Pozerala som totiž na stránku známej ako dopadli a u psíka mala V1 bez titulu, tak ma to len tak napadlo. Z katalógu som len zo zvedavosti chcela kuk, že aké argentíny boli prihlásené, ale to zas nie je nejaké extra súrne či nutné :smile: :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Evel!n » Str 29.07.2009 11:18

Vsetkym ooobrovska gratulacia!!! :aplause: . Ako uz odznelo, slovenska vyprava mala uspech!!!! :jupi:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Khyi-Mi » Str 29.07.2009 11:21

Bibiana píše:Ďakujem za odpoveď :smile: Pozerala som totiž na stránku známej ako dopadli a u psíka mala V1 bez titulu, tak ma to len tak napadlo. Z katalógu som len zo zvedavosti chcela kuk, že aké argentíny boli prihlásené, ale to zas nie je nejaké extra súrne či nutné :smile: :smile:

Oki, večer pošlem ofotené argentíny :)
Bhoomi *26. 4. 2006
Bod-ja *1. 4. 2010
http://www.khyimi.eu
Khyi-Mi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Bydlisko: Bratislava

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Evel!n » Str 29.07.2009 11:21

Nie su na nete vysledky??? Rada by som pozrela paplónov :no:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Ema 012 » Pon 03.08.2009 15:09

tu sú výsledky http://www.ksp-split.com/dogshow2009/ma ... 11&lang=hr
A všetkým úspešným aj menej úspešným oooobrovská Gratulácia :aplause: :aplause: :winner:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Evel!n » Pon 03.08.2009 18:56

Skoda ze tam dali len BIS zo vsetkych dni :ua:
Evel!n
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 510
Bydlisko: Levice

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod bubonic » Pon 03.08.2009 19:53

Evelin keď si klikneš na ten odkaz firmy, ktorá má práva na fotky, tak na svojej stránke majú, že ďalších viac ako 700 fotiek plus nejaké výsledky budú čoskoro.
Mať psa a lásku mu nedať je ako pri studni stáť a smädom umierať.
bubonic
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 524
Bydlisko: Bratislava Petržalka

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Uto 04.08.2009 10:43

Konečne sa dostávam k opísaniu mojich dojmov zo štyroch nočných výstav v Splite. Ako som už písala, vzali sme to ako dovolenku a strávili v Chorvátsku celý týždeň. Veľmi ma prekvapilo, že pes skoro nikam nemohol ísť - na pláž, do mesta ... všade frflali - pre upresnenie je náš pes malamut - cca 65cm a 40kg. Preto sme na pláž s Kenaiom chodili ráno okolo šiestej, kedy tam bolo len pár rybárov a Kenai sa mohol dosýta vyblázniť v mori. Potom celý deň preležal pod klímou a von do toho tepla by ho asi aj tak nikto nedostal.
Výstavy začínali o siedmej večer, ale až kým nezapadlo slnko, bolo dosť horúco.
Výstavy sa konali na futbalovom ihrisku za troška stiesnených podmienok, kruhy boli pre všetky plemená rovnaké, ale krásne pripravené, vyzdobené kvetmi, pri vstupe do kruhu horeli fakle ...
Prvý deň sa posudzovanie trocha pretiahlo, tak program Best in Show začal krátko pred jednou. Najskôr bolo vystúpenie "tanca s ohňom" čo bolo veľmi zaujímevé spestrenie čakania. Záverečné súťaže už potom šli vcelku rýchlo, aj kvôli tomu, že boli tri prípravné kruhy.
Co ma dosť zarazilo, bolo vyhlásenie pred výstavou v posledný deň, aby rozhodcovia posúdili všetky psy do deviatej, maximálne do pol desiatej, nakoľko bude špeciálny program a vyberanie Super BIS. Posudzovanie šlo skutočne rýchlo, nepísali sa posudky, len zadávali známky a viacerí vystavovatelia, ktorí sa spoliehali, že môžu prísť neskôr, lebo je pred nimi veľa psov, tak zmeškali posúdenie.
Co sa týka rozhodcov - tak naozaj pestré zastúpenie - len dvaja domáci a potom rozhodcovia z krajín ako Argentína, Uruguaj, Svédsko, Holandsko, Spanielsko, Rusko, Polsko, Irsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko .
Na každý deň cca 1200 prihlásených psov. Ocenenie za BOB kokarda - každý deň v inej farbe, v záverečných súťažiach poháre za prvé tri miesta.
Prvé dva dni bol trocha problém s parkovaním, ale dalo sa nájsť miesto v priľahlých uličkách.
Celkový dojem z výstavy mi kazili ludia, čo si neupratali po svojich psoch a v tej tme ste do toho ľahko skočili, bezohľadní majitelia stredoaziatov, ktorých psy napádali všetkých psov okolo a oni sa na tom len zabávali, málo miesta okolo kruhov a hrozné záchody typu ToiToi... Na druhej strane bola však dobrá organizácia, pekné prostredie, zaujímaví rozhodcovia...
Som naozaj rada, že sme to videli a zažili na vlastnej koži, boli to zasa trocha iné výstavy. Ked sme však v posledný deň odchádzali, zhodli sme sa na tom, že dorobiť Chorvátskeho šampiona pôjdeme na výstavu niekam bližšie a maximálne tak na víkend.
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod Mirka » Uto 04.08.2009 17:41

V nedeľu sa nepísali posudzky a posudzovanie sa skončilo o 21vej preto, lebo sa pri Splite stála vážna vlaková nehoda a na pondelok bol vyhlásený štátny smútok a pred polnocou museli skončiť všetky verejné podujatia. Preto bolo všetko tak rýchlo, aby sa to do tej polnoci stihlo. My sme už krátko po 16tej boli na výstavisku a organizátor už odvtedy aj viackrát za hodinu oznamoval zmenu.
Podľa mňa to bola perfektná výstava, organizačne zvládnutá výborne. :poklona:
Mirka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Bydlisko: Topoľčany

Re: Výstavy psov v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Uto 04.08.2009 17:52

O tom nešťastí sme čítali v miestnom obchodíku, podľa fotiek to vyzeralo strašne... My sme v nedeľu došli na výstavu až krátko po siedmej a ked som na parkovisku počula, že má byť doposudzované do deviatej, hooodne sme pridali do kroku. Nakoniec sme všetko stihli akurát, ale súcitila som s tými, čo to nestihli.
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Štv 10.12.2009 8:49

Ak máte chuť rozmýšľať v tomto zimnom období o letnej dovolenke pri mori spojenej aj s výstavami, dávam do pozornosti 4 nočné výstavy v Splie :ahoj:

http://www.ksp-split.com/summershows/ma ... 11&lang=en

rozhodcovia - http://www.ksp-split.com/summershows/ma ... =9&lang=hr
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy v Chorvátsku

Poslaťod sjulia » Štv 10.12.2009 10:32

aksniteb alebo Mirka, máte z toho Splitu nejaký katalóg, prosím, prosím, pozrite sa a napíšte mi či tam boli nejaké kólie krátkosrsté a koľko? :smile:
Podľa záverečných súťaží mám dojem akoby nebola žiadna... :ua: Veľmi zvažujem ten Split, no uvidíme ako vyjdeme finančne.
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Výstavy v Chorvátsku

Poslaťod aksniteb » Štv 10.12.2009 22:28

Ahoj, prezrela som všetky štyri katalógy a naozaj tam nebola prihlásená ani jedna krátkosrstá kólia, len sedem dlhosrstých :ahoj:
aksniteb
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 209
Bydlisko: Žilina

Re: Výstavy v Chorvátsku

Poslaťod sjulia » Štv 10.12.2009 22:48

aksniteb píše:Ahoj, prezrela som všetky štyri katalógy a naozaj tam nebola prihlásená ani jedna krátkosrstá kólia, len sedem dlhosrstých :ahoj:


Ďakujem za unúvanie a info :smile: Dúfam že na budúci rok bude aj krátkosrstka, aspoň tá naša...
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: Výstavy v Chorvátsku

Poslaťod Nia » Štv 10.12.2009 22:57

najskor som rozmyslala nad EDS v Slovinsku, no ked vidim toto. Za 100€ by som mala vsetky 4 vystavy, co v porovnani s EDS co je 70€ v prvej uzavierke je uplne super. Navyse 4 vystavy, tam je aj aka taka sanca nieco ziskat..takze ak nasetrim do prvej uzavierky, tak uz len zohnat sofera a ide sa.....dufam :ua:
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy