Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne výstav.
Odoslať odpoveď

Re: Všeobecne o výstavách na SK

Pia 19.01.2024 16:05

Náhodou netušíš kde budeš zajtra čo? :lol:

Pia 19.01.2024 18:13

ja sa tam objavim

Sob 20.01.2024 0:49

zajtra budeme pri labradoroch...

Str 24.01.2024 12:37

Som pozerala rozhodcov na Výstavu v Lučenci a teda všetky bradáče ( malé, stredné, veľké + všetky farby) má jedna rozhodkyňa. Ako normálne. Ale v nedeľu má všetky bradáče tiež rozhodkyňa a len veľkých čiernych rozhodca :oo: ??? Ako viete mi niekto vysvetliť prečo? S týmto som sa nikdy nestretla.

Str 24.01.2024 15:40

bud ma/nema aprobaciu, alebo je tam rozdielny pocet a uz sa mu to nevojde do kruhu. rozhodca podla poriadku FCI moze posudit za den len nejake mnozstvo psov... preto napriklad na svetovke vidis ze psy posudzuje jeden rozhodca v jednom kruhu, suky iny v druhom, a potom je tam este stanovene ktory z nich vybera BOB a spol. alebo este moze mat v tom kruhu teoreticky vystavovaneho svojho psa, ale s tym som sa nestretla. este mu mohli jedneho prihodit s tym ze aj ked ma posudzovat nieco ine, tak na toto konkretne plemeno/varietu je odbornik tak mu ho prihodili (?).

Štv 25.01.2024 9:25

Ďakujem za odpoveď. Pýtam sa, lebo konkrétne tá rozhodkyňa, ktorá posudzuje všetky bradáče okrem veľkých čiernych v Lučenci mi na národnej výstave posudzovala Tara. A teda sa mi to nezdalo. Myslím, že ich nevie posudzovať, aj také šumy som dostala, že ich ide posudzovať prvý krát.
Z každého dňa som dostala aj posudok, kde mi Tara ohodnotili, len jej posudok prázdny. Nevedela sa k psovi nijako vyjadriť :oo: Nemyslím, že by to bolo, že sa nezmestia do kruhu, lebo tých bradáčov zase nie je toľko. Niekedy ich býva práve žalostne málo.

Uto 30.01.2024 1:00

to si zasa nemoze rozhodca povedat, ze sa ku psovi nevyjadri. ale ked ma na den viac nez 80 psov (celkovo v kruhu, nie z jedneho plemena), tak by sa podla pravidiel fci posudky nemali pisat. (ale vacsinou sme pisali aj tak lebo hlavny rozhodca zavelil.) ale teraz napriklad v piatok sme nepisali, aby sa stihal sampion sampionov, aj ked psov nebolo vela a v sobotu aj v nedelu bolo ovela viac a pisali sme.

k tomu nakolko sa rozhodca vyzna do plemena sa radsej nebudem vyjadrovat :ha:

Uto 12.03.2024 14:03

Hen ste zahliadli?a že sa neriadia podmienkami fci,sú iná organizácia.....
Prílohy
FB_IMG_1710244832610.jpg

Uto 12.03.2024 22:00

Vyhrať UK šampióna v Čunove, to je celkom sranda nie? :lol:

Uto 12.03.2024 22:40

Ulf ideme? :hih: :heh:

Str 13.03.2024 22:31

Záleží, Jake majú nároky na povahu psov :haha:

Str 13.03.2024 22:38

Kukám tú stránku.. hm, je to v každom prípade na zamyslenie tak celkovo. V športe sme mali také kedysi, že ak sa niekomu nedarilo vo veľkej základnej organizácii, založil si vlastnú federáciu, vlastne súťaže a tak. Sme sa smiali, že za chvíľu koľko karatistov, toľko federácii a majstrov sveta na SK bude. :heh:
Na druhej strane rozumiem tej snahe vzoprieť sa a odtrhnúť sa od FCI, tá už je jak pokazená fľaša s uhorkami - se vším všudy.

Štv 14.03.2024 1:09

Offtopic: heh. všetci ostatní si založili vlastnú organizáciu, lebo už nechceli byť v fci. my sme si museli založiť vlastnú organizáciu, lebo fci nechcela nás :heh: :pac:
Odoslať odpoveď