Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Vystavovanie - rady, nápady, skúsenosti

Poslaťod Mackie » Pia 22.03.2024 20:36

Mozem ho priamo v kruhu napchavat pamlskami?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión

Poslaťod Moniak » Pia 22.03.2024 20:42

jasnee, u steniatka specialne a skusil by mi rozhodca povedat, ze nie :pac: teraz sa mi stalo, ze som bola na rozhodcovi, ktory to nema rad tak som jej nedala. ale mam suku sampionku co ma toho odbehaneho vela tak to raz prezije :lol:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Pia 22.03.2024 20:52

Aha, preco si pamatam, ze sa to nemoze? Ani hracky a podobne motivacie? Ok vdaka, uvidim, ci sa podari nieco "natrenovat" :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión

Poslaťod Moniak » Pia 22.03.2024 20:58

inak ak mas v okoli tak odporucam skupinove treningy handlingu, pre steniatko super, ked nie tak aspon sukromne s niekym kto ti poradi co a ako
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Lindchen » Pia 22.03.2024 22:29

Na júnovú Nitru ide niekto? Ak Arisko dovolí, šla by som v nedeľu pozrieť, VI. skupinu posudzuje Írka Diane Stewart-Ritchie. Nie je bígliarka, ale konečne niekto s názorom mimo strednej Európy.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Moniak » Pia 22.03.2024 22:42

lindchen ja by som chcela ak nebude slecinka harat dovtedy, ak bude tak pojdem bez psa
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Mackie » Pia 22.03.2024 22:45

Nepoznam vobec nikoho, a zatial to neplanujem ani brat nejako seriozne, aby som isla na kurzy kvoli tomu. Popozeram YT :angel:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión

Poslaťod Moniak » Pia 22.03.2024 22:53

akoze ja viem co mam robit napriek tomu som s mladym psickom na skupinove chodila lebo tych viac psov okolo nenasimulujes doma na zahrade, youtube inak super :jop:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Sob 23.03.2024 6:50

A ja by som šla. Nejde o to či to myslíš "vážne", alebo ako. YT ok, ale aj tak sa ty nevidíš a načo si robiť nejaký zlozvyk hneď od začiatku. :nwm: jasné, spraviť si základnú chôdzu na voditku a tak sa dá doma a je to najlepšie. Aby pes vedel čo to je výstavné vodítko a tak. Ale to máš hotové za chvíľu. A tu skupinu psov nijak nevykuzlis, ani rozhodcu, ani atmosféru haly. A ďalšia vec, ak by ste šli čo len na jednu výstavu, už sú tak drahé, že by bola škoda tam prísť len tak "neberiem to vážne". A zas nie je to len o psovi, ale aj o tom jak ty tam pôsobis. Podľa mňa strašne znehodnocujú celkový dojem z výstav vystavovatelia, čo tam pôsobia lajdacky a "s rukami vo vačku a vytahanom tričku". Mne tiež dlho trvalo, kým som sa napríklad prestala hrbit a divne sa cez psa nakláňať, že moje vlasy zavádzajú vo výhľade a tak. A toto ty doma neuvidíš, ani ako stojí pes reálne nevieš z tvojho pohľadu. A v podstate je to ďalší zážitok minimálne pre psa a ďalší skill do zásoby. Všetko nové nás posúva.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Sob 23.03.2024 10:20

kto ide na svetovu vystavu do CHorvatska? DOstali sme s babami taky napad, a objavime sa tam.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Uto 02.04.2024 0:52

Lindchen píše:Na júnovú Nitru ide niekto? Ak Arisko dovolí, šla by som v nedeľu pozrieť, VI. skupinu posudzuje Írka Diane Stewart-Ritchie. Nie je bígliarka, ale konečne niekto s názorom mimo strednej Európy.

diane bola super, minule keď bola na bratislave sme s ňou boli v kruhu celý víkend aj s martinom.

"dostali sme taký nápad" :heh: dostala som nápad a potom som zistila, že baby idú, tak idem s nimi :haha:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Uto 02.04.2024 14:15

Mackie ja som tiež vystavovala tak rekreačne. A sama som si trénovala s Tarom. A celkom pohoda. Niežeby som bola nejaký super handler :lol: ale dalo sa. Nikdy som sa nechcela nejako zvlášť venovať výstavám, ale ako skúsenosť veľmi dobré. Hlavne aj Taro ma dosť prekvapil, v dobrom. Až na to jeho hučanie niekedy, keď sme nešli hneď do kruhu.
A mali sme tiež takého rozhodcu v októbri, že len som dala ruku pred Tara - on sa potom tak pekne natiahne a zdvihne hlavu a hneď po mne vrieskal nekŕŕŕŕmiť!!! :heh:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Moniak » Uto 02.04.2024 15:01

a ktore dni idete na svetovku?
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa

Poslaťod Vikiki22 » Str 03.04.2024 13:10

Rozmýšľam ešte nad jednou KV s Freyou vo veteránoch (bude mať vtedy 10), ale na chvoste má holé miesto nad chvostovou žľazou (hyperplázia) a nikdy tam už chlpy nebude mať. Ako by na to zareagovali rozhodcovia (s ohľadom na vek)? Máte niekto s niečím podobným skúsenosť?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Str 03.04.2024 13:27

Viki nemám úplne skúsenosť, ale napadlo ma, keď som vystavovala v októbri boli pred nami dobermani a jeden mal bandáž na labe. Neviem presne čo sa mu stalo, rozhodca sa len spýtal a neriešil. Vystavovali ho všetky tri dni a nevidela som, žeby to nejako extra riešili. Myslím, že sú určité "stavy" , ktoré by mohli akceptovať.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy