Zinok

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Zinok

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 26.11.2007 17:01

Prosila by som Bassetku, ak bude mať čas a letmo prebehne linky:
http://www.howlingdogalaska.com/zincgluco.html
http://www.upei.ca/~cidd/Diseases/derma ... atosis.htm
V skratke citácia z linku: "The average dog's minimum daily zinc requirement is 50mg."
Ako je to teda so zinkom u pracujúcich psov? Ide mi hlavne o tie množstvá.
Tento prípravok teda podľa toho, čo som pochopila, dodáva psovi 50 mg denne. V iných prírpavkoch sa vraví o podstatne menších číslach.
Tak ako teda.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod bassetka » Štv 29.11.2007 19:16

U dospeleho psa je to 1,1 mg na Kg a den,u rastuceho psa 2,2 mg na Kg a den.
Ochorernie v dosledku nedostatku zinku moze vzniknut:
1:v dosledku nedostatocneho vstrebavania z creva
A:pri chronickych hnackach
B:pri genetickej poruche/malamut,husky,bulterier/.Toto ochorenie sa prejavuje chrastami a vypadavanim srsti okolo telesnych otvorov.
Diagnoza a stanovuje biopsiou koze,nakolko analyza serovej hladiny,ani obsahu v chlpoch nie je spolahliva.Pri tomto ochoreni sa musi zinok pridavat v mnozstve 10 mg/kg/den celozivotne.Niekedy u huskacov ani to nezabera,tak sa dava i.v./intravenozne-do zily/.
2:v dosledku nadmerneho podavania vapnika,bielkovin a vit.D:
toto sa tyka hlavne mladych psov v raste,velkych plemien.Tu sa ako liecba uvadza len uprava krmnej davky.Prejavuje sa hyperkeratozou a vypadavanim srsti na tlakovych bodoch.
Preto nevidin dovod dotovat psov aj ked v zatazi zinkom.Casto su vsak pod pracovnymi psami zaradeni tahaci a tym husky a malamut.Aj ked na pretekoch by sme ich uz asi ani nenasli,skor alaskanov.Casto maju tiez po zatazi hnacky,ktore pripisujem vaciemu nervovemu vypatiu.Osvedcilo sa mi podavanie rehydratacnych roztokov pred vykonom.Dokonca ich pouzivaju aj holubari pred pretekmi a chvalili si.
Vzdy mi je podozrive,ak firma,ktora vyraba doplnkove preparaty pise o ich potrebe.Aj Biofaktori ponukaju mladym psom velkych plemien vapnik a fosfor,lebo chcu predat Biocal./samozrejme tym chcem povedat,aby ste ho nedavali/.Nie som vsak az taky expert na vyzivu,aby som si dovolila povedat,ako je to na 100% so zinkom.Ale myslim si,ze ak na jedo dotovanie nie je zdravotny dovod,radej to neprehanat.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 30.11.2007 10:09

aha, ďakujem. :poklona:
Ten preparát pred záťažou na udržanie tekutín by ma tiež zaujímal. Resp. skôr
regeneračný ionnťák po záťaži, keďže ten môj truľo zásadne odmieta napájanie pred tréningom, ani si nelýzne, takže dostať do neho nejkaý rozpustený prášok pred tréningom je nemožné.
Len nič také neviem nájsť.
Obiednala som si od Fitmin preparát ProSport, ten si mushery chvália, ale to je skôr o vitamínoch a min. foci to obsahuje aj l-karnitín.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod bassetka » Pia 30.11.2007 19:43

Napr.:Rehycan plv.a.u.v.35g,cena okolo 25 sk.
Na lepsiu regeneraciu po tazkej zatazi skus homeopatikum Arnika 15 CH ,jednorazovo 10 granuliek.Aj mne velmi dobre zabera ked mam svalovicu.Granulky su sladke,bud ich nasyp do papule/psovi/,alebo ich roztlac medzi dvoma antikorovymi lyzickami a s trochou vody nalej tamtiez.Vyborne zabera aj na podvrtnutia,udrete ,opuchnute.Ak sportujete,mali by ste ju mat vzdy po ruke.Ak ju budete uzivat vy,nasypte si granulky pod jazyk a nechajte rozpustit.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Amaguk » Pia 30.11.2007 20:00

Bassetka - jedno upresnenie a jedna otazka:
bassetka píše:Casto su vsak pod pracovnymi psami zaradeni tahaci a tym husky a malamut.Aj ked na pretekoch by sme ich uz asi ani nenasli,skor alaskanov.

toto je nepresne - husky aj Am stale pretekaju, ba su stale ako pretekarski psi popularni, ale pretekaju v inych kategoriach ako alaskani alebo ESP. :smile:

Osvedcilo sa mi podavanie rehydratacnych roztokov pred vykonom.Dokonca ich pouzivaju aj holubari pred pretekmi a chvalili si.


to je ten rehycan co spominas vyssie? Ake to ma zlozenie? je mozne ho podavat aj pri strate tekutin pri hnacke?
Vdaka!
:smile:

EDIT: kukla som na net a nasla som tam napr. aj toto:
http://www.maxipes.sk/vyrobok-detail.ph ... 2b&obchod=
co myslis?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod bassetka » Pia 30.11.2007 20:15

Okrem Rehycanu su aj ine,napr.:RC Rehydratacion support,Tieto oba su vo forme prasku,ktory sa zaraba s vodou na roztok.Pouzivame ich pri hnackovych ochoreniach, pri nechutenstve a po operaciach ako "prve jedlo"na rozbeh.Daju sa ale pouzit aj pred vykonom,alebo po nom.
Do sportu sa vam montovat nebudem,len som mala na mysli aky by mohol byt dovod davat sportovym psom velke davky zinku.Napadla ma asociacia predispozicie tychto plemien na geneticky podmienene kozne ochorenia,ktore vznikaju v dosledku jeho nedostatku.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Amaguk » Pia 30.11.2007 20:23

diki,
este mi napadlo - mozu sa psom podavat aj taketo pripravky urcene ludom :otaznik:


s tym sportom - to bolo len fyi na upresnenie,aby nevznikali dezinoformacie :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod bassetka » Ned 02.12.2007 13:11

Fakt neviem.Vzdy je lepsie pouzit pripravky urcene pre psov.Nemam s tym skusenost.Ad odkaz na Calopet pastu.Vyborna vec,ale u velkeho psa by vysla draho .Odporucam u psov pri nechutenstve,na regeneraciu po chorobe,u steniatok pri hnackach a nechutenstve,u malych psov pri chudokrvnosti,lebo ako jedna z mala obsahuje Fe.Spolu s B-komplexom robi chut do zradla,posobi ochranne na pecen.Dobra aj u feniek pred porodom a v obdobi kojenia.
bassetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 237

Poslaťod Amaguk » Ned 02.12.2007 13:12

Diki :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Zinok

Poslaťod zuzupes » Str 02.04.2008 16:39

PRE TÍCH ČO MAJÚ BULÍČKOV:
Zinok by mal bulík brať celý život.
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: Zinok

Poslaťod Klinec » Uto 22.12.2009 17:34

sorry ze otvaram take stare tema... Kde kupim ten zinok? Mam staffbula s lysinkou na hlave.
Klinec
Šteniatko
 
Príspevky: 61

Re: Zinok

Poslaťod Haleth » Pia 25.01.2013 20:01

Vet mi odporučil podávať zinok kvôli srsti a pazúrom. Každý deň dostáva psica 25 mg cca dva týždne. A v poslednom čase sa začala o 300% viac škrabať a olizovať. Stále si škrabe uši, dokonca dnes do krvi, olizuje nohy aj šušku. Môže to byť od toho zinku?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Zinok

Poslaťod miusiatko » Pia 25.01.2013 20:16

to co jej davas je iba zinok alebo nejaka kombinacia? Inak nie je ta davka trochu moc? Pre dospeleho cloveka sa odporuca 15-20mg/den.
Na drapy a kozu by som asi radsej zvysila prijem Omega3
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Zinok

Poslaťod Haleth » Pia 25.01.2013 20:29

Je to čistý zinok a je tam napísané takéto dávkovanie. Jedna tableta denne :nwm:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA


Späť na Doplnky Stravy