Pamlsky, odmeny, maškrty

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod Margita » Uto 29.06.2021 15:15

A nakrájaný syr?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod clupko » Uto 29.06.2021 15:24

teraz celkom ficia tie silikonove formicky na pecenie collory (dufam, ze som to spravne napisala) a k tomu by mali byt aj recepty.
ale inak ja som robila napriklad take, ze pecienka, pohankova muka, vajce, upecene a nakrajane na kocky. v podstate akykolvek vonavy tenky "kolac" spravis z toho, co pes moze jest, ked bude chutit, je ok :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod Slausa » Uto 29.06.2021 15:32

Ja zvyknem robit z pečene alebo kľudne aj z nejakej konzervy, rozmixujem, k tomu vajce, nejaká zelenina čo nájdem doma, možno jablko, trochu nejakej múky (alebo aj varená ryža drží), to len nalejem na tenko na papier, pečiem kým je to upečené, potom si to nakrájam a buď mäkké dám do mrazničky alebo ešte dosuším.

Potom sa da ešte haluzit s farbičkami ked sa ti chce. S kurkuminom su také pekne oranžové, špenátové zelene, cviklové rúžové... (čučoriedky sklamali, ako za surova to bolo fialové ale zošediveli :lol: )
Naposledy upravil Slausa dňa Uto 29.06.2021 16:17, celkovo upravené 2
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1481

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod elfinka » Uto 29.06.2021 16:04

Mrkni na fb tuto skupinu https://www.facebook.com/groups/447113179844218
Inak ja co som piekla teraz pamlsky, tak pohanka aj ovos funguju rovnako dobre ako psenica do cesta. A ako baby vraveli, hocake maso, pecen (ta sa mi lepsie mixuje ked je trochu povarena, surova sa mi vlakna nalepili na stred mixera a skoro ho odvarili), super sa robili z rybacej drti co som kedysi kupovala z nejakeho barf shopu. + vajce, nejaky sacharidovy lepic, nejaky tuk alebo olej.

Roky som piekla len tak ze spravit tenku vrstvu a potom pokrajat na pasiky (a pes si z pasiku odhryzal), silikonove formy su taka srandicka s ktorou je drbacka navyse a su priserne drahe. Ale zas to cloveka s nimi potom celkom bavi lebo z toho lezu pekne pamlsky :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod denyho slniecko » Uto 29.06.2021 16:22

Margita píše:A nakrájaný syr?

Zatiaľ pomaly zisťujeme na čo má alergie, tak žiadne prípadné alergény riskovať nechcem.

clupko píše:teraz celkom ficia tie silikonove formicky na pecenie collory (dufam, ze som to spravne napisala) a k tomu by mali byt aj recepty.

Na tie som už pokukovala, ale 30 eur za blbú silikónovú formičku? To radšej psisku kúpim hračku a tie dobroty mu nakrájam :heh:

A je nejaký golden rule v tom aké pomery by sa mali použiť, aby to držalo? Trebárs na pol kila mletého mäsa 2 vajcia a 200g múky? Alebo mám proste skúšať a raz sa to zadarí? :lol:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod Slausa » Uto 29.06.2021 17:05

Kym to nema cestovitu formu co ja viem, ako na lievance cca? Tak, aby sa to dalo rozotriet ale neutekalo same po plechu :lol: (rozumej na striedacku voda - muka - voda - muka kym to nevyzera ako chces :D)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1481

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod straka17 » Uto 29.06.2021 18:14

To jak s palacinkami. Ak je cesto príliš husté, pridaj mlieko. Ak je príliš riedke, pridaj múku. Toto opakuj dokola a zrazu máš 150 palaciniek :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod denyho slniecko » Uto 29.06.2021 21:06

Offtopic: Problém je, že ja nikdy neviem kedy je to príliš husté alebo príliš riedke, takže vždy skončím s 15 veľmi hustými a veľmi riedkými palacinkami na striedačku :heh: Deti neutekajte mamke z domu skôr ako vás naučí variť... :heh:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod wer » Uto 29.06.2021 21:11

By som.si s tym nelamala hlavu - vsak psovi je to fuk, nebudete ti frflat :heh: mozno mu budu chutit tvrdsie, chrumkavejsie, alebo skor len take gumenejsie..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod straka17 » Str 30.06.2021 5:41

Ak budu riedke, treba ich dosusir jak maso inak lubia plesniviet
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod wer » Str 30.06.2021 6:06

Ja som take makksie (moj pes mal radsej take) pchala do mrazaku a vzdy vybrala len tolko, kolko som prave spotrebovala.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod Ulf » Str 30.06.2021 6:24

joj aj ja som kedysi piekla, len v tomto teple ee. Pečienky, alebo kúpim rovno mleté mäso. Múka, vajce, bylinky. Cesto je ok keď sa dá pekne rozotrieť. Ja to rozotriem na pečipapier a upečiem placku čo nakrájam na kocky kolečkom na pizzu. Prestala som dávať vločky, lebo to potom nedrží a upečené sa to strašne drolí a rozlamuje v pamlskovníku.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 579
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod Elis » Str 30.06.2021 6:57

Vlocky rozemelu pred pridanim do testa.
A dalsi trik, aby se testo nedrolilo, je bram. skrob.
Psenicnou mouku vlastne nedavam - kdyz uz, tak strouhanku radsi.
U me pamlsky delaji pomerne velkou cast KD, takze se snazim nedavat moc balastu.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod Silvuch » Str 08.02.2023 7:29

recenzia na Vitakraft Treaties Bits pečenove a Kuta sa za tym ide roztrhat. Mi ruku zozerie aj s tym. Asi najvabivejsie pamlsky, ake sme mali.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Pamlsky, odmeny, maškrty

Poslaťod AndreaT » Str 08.02.2023 8:19

Aj Taro a ešte Vitakraft Noshies morčacie.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy