Vápnik ako doplnok

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod lavyrle » Pia 17.09.2010 18:40

Ja dávam hlavne kosti ako zdroj vápnika + občas škrupinku, taktiež jogurty a kopec iných vecí ako cottage, zeleninu/ovocie,strukoviny kde je tiež vápnik - preto si myslím, že tak ako človek si pri pestrej strave vytiahne to čo potrebuje, aj pes to bude mať podobné :jop:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Psík obžiera steny

Poslaťod veronika90 » Uto 09.11.2010 16:14

Chcela by som sa opýtať či neviete poradiť ohľadom problému so svojim psíkom. Obžiera mi v byte steny. Rozmýšľala som či jej nechýba vápnik alebo podobne. Ak niekto viete ako mi poradiť ozvite sa prosím :)
Obrázok
veronika90
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Trenčín

Re: Psík obžiera steny

Poslaťod Aris » Uto 09.11.2010 21:35

a nenudí sa?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Psík obžiera steny

Poslaťod valad » Uto 09.11.2010 23:58

vek psa?
valad
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Psík obžiera steny

Poslaťod mekkapu » Str 10.11.2010 0:13

veronika90 píše:Chcela by som sa opýtať či neviete poradiť ohľadom problému so svojim psíkom. Obžiera mi v byte steny. Rozmýšľala som či jej nechýba vápnik alebo podobne. Ak niekto viete ako mi poradiť ozvite sa prosím :)


ak je to psík, ktorého máš uvedeného v profile, má akurát 5 mesiacov, takže prezubuje, vtedy mu veru vápnik chýbať môže. aj naša sučka v tom čase s obľubou obhrýzla stenu v našej predsieni..
mekkapu
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1039
Bydlisko: okres Komárno

Re: Psík obžiera steny

Poslaťod veronika90 » Str 10.11.2010 21:14

valad - 5 mesiacov

aris - nie nenudí sa, je to plemeno, ktoré potrebuje veľa pozornosti a starostlivosti čoho som si vedomá a snažím sa aby
sa nenudila :no:

mekkapu - áno, rozprávala som sa so známou, kt. má tiež psíka a potvrdila mi že by to mohlo byť tým vápnikom, skúsim
sa opýtať zverolekára čo s tým robiť a ako jej ho najlepšie poskytnúť :no:
Obrázok
veronika90
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Trenčín

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod 1r-o-m-a-n1 » Pia 23.11.2012 16:48

Chcem sa opytat ci niekto dava Biocal ako doplnok na Vapnik? mame bernaka 5,5 mesacneho..teraz ho kmrime granulkami 2-3x denne...je potrebne dodavat Vapnik ci staci ten co je v granulkach?
1r-o-m-a-n1
Snoopy
 
Príspevky: 144

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Sunny » Pia 23.11.2012 16:51

Čo tak si najprv prečítať tému :hmm: a až potom sa pýtať na veci, ktoré sa v nej nedozvieš? A netýka sa to len tejto témy... Nebudeme tu predsa furt a stále písať o tom istom dokola. Však to si si už asi aj všimol, že ti ľudia neodpisujú - prečo asi... :ach:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod lily20 » Pia 12.04.2013 11:03

Ja som sa tiez chcela opytat na mojho goldena, ze ci treba pridavat vapnik ked zacne prezubovat a teraz krmim trainer natural....no ale po prispevku od sunny by som si to aj rozmyslela :ua: .... Nevidim na tom nic zle ked sa niekto opyta este raz. Aj ja som si precitala celu temu a ano bolo tam nieco o tom, ze v granuliach je dost vapnika, ale veterinar mi povedal, ze mozem pridavat Biocal. Problem je v tom, ze som sa chcela opytat aj na nazor inych ludi kedze mi uz jeden psik zomrel a bol dost mlady a pri tomto by som nechcela nic pokazit. :plac: Dufam, ze sa tu najdu aj ochotni ludia, ktori mi odpisu. :ahoj:
lily20
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Margita » Pia 12.04.2013 17:31

Offtopic: lily tvoj psik zomrel na kalcinozu alebo rachitidu??
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod lily20 » Pia 12.04.2013 18:19

Offtopic: Nie, mojmu psikovi zlyhali oblicky, ale to bolo geneticke. Pri novom drobcovi nechcem nic zanedbat aj ked viem, ze s tymi oblickami sa nedalo nic robit.
lily20
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod tensy » Str 07.08.2013 14:11

mam 4 mesacneho NO ma 23 kil prezubuje a zacal mat kravsky postoj teda nohy zadne do x usi mu stoja objednala som mu vitaminy v prasku kde je aj vapnik.da sa ten postoj este zachranit ?bolo mi povedane ze je to nedostatok vapnika.krmila som Joserou a teraz som presla na royal pre NO a raz denne dostava surove kuracie hlavy alebo ine kosti.
tensy
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Bad » Štv 08.08.2013 8:53

Tensy, nech mu zjistit množství Ca a P z krve a uvidíš. Nemusí jít jenom o nedostatek Ca, ale o špatný poměr Ca:P (může mít moc P).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod lj909 » Ned 27.04.2014 16:51

Dobry den,
bohuzial moj pes mal autouraz (zlomena stehnna kost, panva) a rozmyslam ci by som mu neskusil davat nejake vitaminy na kosti, nech sa mu lepsie regeneruju. Akurat je toho tolko ze uz mam v tom zmatok, tak mozno by mi vedel niekto konkretnejsie poradit. Alavis, biocal, nejake chondra? Lebo teraz ju nebudem moc krmit granulami (kvoli stolici), zatial len ryza, kuracie, plus pridam olivovy alebo losovy olej .. Inak krmi acunou pacifica. Pes ma 3 a pol roka, 6 kg .. bison.. Dakujem za rady.
lj909
Nováčik
 
Príspevky: 46

Re: Vápnik ako doplnok

Poslaťod Dominika & Max » Štv 27.11.2014 8:35

Pekný deň prajem :lol: Mám 9 týždňového dobermana a poradili mi aby som mu podávala vápnik aby držal nožičky pekne rovno. Informovala som sa na internete, ale koľko ľudí toľko chutí a mám z toho zmätok. Neviem, či mu mám podávať čistý vápnik alebo kompletné vitamínové doplnky. Ďalšia otázka sa týka granúl : ProPlan Dog Puppy Large Robust(Chick&Rice), či sú vhodné :no:
Ďakujem :ahoj:
Dominika & Max
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy