Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Vitaminy

Poslaťod MisheliQ » Str 29.08.2007 19:19

Dávate Vašim psom nejaké Vitamíny ?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Vikiki22 » Str 29.08.2007 19:20

Nie, ja nic take nedavam mojim psom...podla mna, ked niekto krmi svojich psov s vyvazenou stravou, su vitaminy a ine doplnky zbytocne :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 29.08.2007 20:04

no ja mám NutriMix stojí to niečo cez 100sk 1kg..je tam dávkovanie..každý deň sa dáva do potravy
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Vikiki22 » Str 29.08.2007 20:05

No, to zavisi aj od toho, ake je to dane plemeno...takemu velkemu plemenu isto musis dat kvalitnejsie, aby nemal problemy s kostami a pohybovym aparatom...a zas malemu plemenu, aby mu nevypydalai vo vyssom veku zuby a tak..je tam viacero faktorov... :lol:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11057
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Poslaťod Lenka.Buddy » Štv 30.08.2007 7:02

no jasné a podla plemena a výšky prispôsobuješ aj dávky vitamínov
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Silwuska » Štv 30.08.2007 7:23

Ja mam krizenca velkeho bradaca a jazvecika...co znamena ze telo ma presne ako velky bradac, len ma o polovicu kratsie nohy a troska dlhsi trup...no a bojim sa aby ked bude starsi nemal problemy s chrbticou...lebo vazi az 25 kil co je dost k jeho vyske... :ua:
No a teda chcem sa spytat ci neviete nejake doplnky na posilnenie chrbtice alebo take volaco...uz ma 6 rokov takze myslim ze je najvyssi cas s niecim takym zacat...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.08.2007 8:30

Silwuska píše:vazi az 25 kil co je dost k jeho vyske... :ua:
No a teda chcem sa spytat ci neviete nejake doplnky na posilnenie chrbtice alebo take volaco...uz ma 6 rokov takze myslim ze je najvyssi cas s niecim takym zacat...


hm veľký bradáč váži kolo 30-42 kg, je vysoký 60-70 cm, jazvečík môže vážiť 3-9 kg, výška od približne 15-30 cm...eh takže koľko meria? a na chrbticu je dobre podávať vápnik a fosfor v správnom pomere, súčasne musí avšak pôsobiť vitamín D, ktorý umožňuje ich vstrebávanie...
Vápnik je prvok v tele najviac zastúpený, tvorí predovšetkým kostru, čiže 99% celkového množstva v tele, zvyšok je v krvi /tu je jeho úlohou zrážanlivosť a zaistenie neurosvalovej činnosti a čiastočne i v zubnej sklovine/.
Fosfor je obsiahnutý vo všetkých rastlinných a živočíšnych tkanivách, predovšetkým v kostiach.
Minerálne látky potrebné pre správny rast, vývoj a ostatné životné prejavy môžeme rozdeliť na dve základné skupiny:
-Do prvej patrí vápnik, fosfor, sodík, draslík, chlór, horčík a síra. Ide o základné prvky, ktoré tvoria 60 – 80% anorganického podielu každého organizmu.
-Do druhej skupiny patrí napr. meď, železo, zinok ... Ide o stopové prvky, ktoré sú pre telo nevyhnutné no sú využívane iba v nepatrnom množstve.
Vitamín D
Patrí k základným zložkám metabolizmu minerálnych látok, predovšetkým vápniku a fosforu. Jeho významnou úlohou je podpora vstrebávania vápnika a fosforu, ich úpravu vstrebávania a využitia vápniku v kostiach.
Nedostatok sa prejavuje v narušení metabolizmu vápniku a fosforu, celkovým zhoršením zdravotného stavu, zníženou odolnosťou, nižšiu životaschopnosť šteniat.
Pri tomto vitamíne je možné predávkovanie, kedy okrem iného dochádza k vzniku močových kameňov.
Prirodzeným zdrojom je rybí tuk, tučné morské ryby, vajcia, mlieku a mliečnych výrobkoch.
Vitamín B2 – podieľa sa na rade enzymatických procesov v látkovej výmene. Jeho nedostatok vedie k neplodnosti, vývojovým defektom ako napr. rázštep chrbtice, deformácia kostry, srsť je matná s nedostatočným pigmentom... K zdrojom bohatým na vitamín B1 môžeme zaradiť kvasnice, otruby, vajcia, mlieko a svalovinu.

aleb si skús prečítať toto:
http://www.bioveta.sk/sortiment_chondro ... usbaby.htm[/b]
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Silwuska » Štv 30.08.2007 8:45

Maco ma nejakych 35 centimetnov a do dlzky asi 1,5 metra aj s chvosto...takze tak...a to normalka kupim vapnik vitaminy co je pre ludi? a sak to nemoze uskodit... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod MisheliQ » Štv 30.08.2007 8:53

tak myslím, že radšej vápnik-vitamíny pre ľudí radšej pre tvojho psíka nekupuj :no: nie všetko je odskúšané aj na zvieratách, ktovie či by mu to neuškodilo a predsa, dávkovanie je tam určené pre ľudí, tak by si nevedela koľko by si mala dať pre psa :smile: takže pre ľudí radšej nie, ale tu je zopár prípravkov, vitamínov pre psy:
http://www.vetservis.sk/vetservis/sorti ... tml#foscal
http://www.vetservis.sk/vetservis/sorti ... l#osteovit
http://www.vetservis.sk/vetservis/sorti ... ovit_forte

/ani jeden z prípravkov, z vitamínov nemám odskúšaných/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Bendy » Štv 30.08.2007 23:19

Treba dat pozor na predavkovanie vitaminmi, co moze napachat viac skody ako osohu. S kadejakymi tabletkami a praskami sa to da lahko predavkovat. Mozno treba zistit, ci nejake doplnkove vit. vobec potrebuje a mozno by nebolo odveci sa poradit s vetosom :ahoj:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Aris » Sob 03.11.2007 20:22

Ja dávam miesto vitamínov ovocie a zeleninu a idu sa za tym zabit a navyse Aris by ten vitamín nasiel aj v 10KG masa takze mi to je nanic. Myslite, ze to staci???
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Bendy » Sob 03.11.2007 21:54

Silwuska píše:Ja mam krizenca velkeho bradaca a jazvecika...co znamena ze telo ma presne ako velky bradac, len ma o polovicu kratsie nohy a troska dlhsi trup...no a bojim sa aby ked bude starsi nemal problemy s chrbticou...lebo vazi az 25 kil co je dost k jeho vyske... :ua:
No a teda chcem sa spytat ci neviete nejake doplnky na posilnenie chrbtice alebo take volaco...uz ma 6 rokov takze myslim ze je najvyssi cas s niecim takym zacat...


Inak Silwus, ja mam strasne rada ciernych hafanov na kratkych nohah, takych, ako bol moj Fredy, on mal take nozky krivulky :heh:
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Silwuska » Pon 05.11.2007 9:27

A co bol Fredy zac??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Bendy » Pon 05.11.2007 18:26

Neviem presne ale povedala by som, ze mal nieco z labradora a z velkeho baseta. mal 25 kilo a bol cierny, mal len bielu hviezdicku na hrudi a trosku bieleho na prstekoch... a velke usiska, ked behal tak vyzeral ako plachetnica :heh: bol straaasne zlaty, tvrdohlavy a bil sa skoro s kazdym psom, ale ja by som ho za nic nedala.
Naučili sme sa lietať v povetrí ako vtáky, potápať pod vodou ako ryby. Zostáva len jediné. Naučiť sa žiť na Zemi ako ľudia.
G. B. Shaw
Bendy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 06.11.2007 8:24

Bendy, tak ked sa budu davat obrazky, tak daj jeho fotku, lebo opis je kuzelny :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy