Vitaminy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Vitaminy

Poslaťod Legantiss » Ned 02.06.2013 17:52

A pri krmení s Trainer Fitness 3 Adult Med/Maxi Lamb & Rice sa nemôže stať, že by bol nadbytok vitamínov a narobilo by jej to iba šarapatu?
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Vitaminy

Poslaťod MisheliQ » Štv 02.01.2014 1:30

jeden z významov vitamínu C: ,,slinami sa vylučuje kyselina askorbová, ktorej sa pripisuje veľký význam pri syntéze bakteriálnej bielkoviny, pri stimulácii rastu niektorých druhov baktérii a pri potlačení rastu patogénnych baktérii"

z knihy Fyziologie hospodářských zvířat (Z.Sova a kolektív), str.95

poznámka: okrem človeka a niektorých druhov zvierat (morčatá, opice) sú zvieratá schopné syntetizovať vlastný vit.C
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Vitaminy

Poslaťod Barbor » Ned 26.10.2014 10:44

Ahojte
Mozte mi poradit
Mozem psovi davat chlorelu ktora je na ludkse pouzitie???? :nwm:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Vitaminy

Poslaťod veribr » Pon 18.12.2017 13:18

Nyssa píše:po konzultácii s veterinárom - ak C, tak stačí aj klasický Celaskon, CeTeBe je "zbytočné"


Tiež som dávala celaskon.
Naposledy upravil elfinka dňa Štv 18.01.2018 15:50, celkovo upravené 1
Dôvod: Zmazana reklama
veribr
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Vitaminy

Poslaťod straka17 » Str 07.04.2021 6:33

Viete poradiť niečo dobré na imunitu? Dedek pravidelne keď skáče počasie alebo celkovo keď je vlhko chytí taký kašel, že sa mi dusí a skončíme na atb :ua: . Od vet sme dostali Vet P Im, ale skôr si myslím, že ho len chcela predať.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vitaminy

Poslaťod Slausa » Str 07.04.2021 6:37

Imunoglukan?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Vitaminy

Poslaťod straka17 » Str 07.04.2021 6:57

Netuším. vôbec nemám prehľad. Ale ludský imunoglukan som brala a ja bol mi k makovému prdu
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vitaminy

Poslaťod clupko » Str 07.04.2021 8:26

my sme pre macku tiez mali vet pim. a potom nieco dalsie, mozno aj ten imunoglukan, ale za boha si nespomeniem
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Vitaminy

Poslaťod Puk » Štv 08.04.2021 4:29

straka17 píše:Viete poradiť niečo dobré na imunitu? Dedek pravidelne keď skáče počasie alebo celkovo keď je vlhko chytí taký kašel, že sa mi dusí a skončíme na atb :ua: . Od vet sme dostali Vet P Im, ale skôr si myslím, že ho len chcela predať.


Tu nie je problém s prípravkami, tých je dosť. Problém býva s celkovou imunitou a s psačou je to neraz horšie ako s tou ľudskou. Problém je v tom, že budovanie tej dlhodobej je neraz prehliadaný nielen samotným majiteľom (lebo pes si veľmi vyberať nemôže), ale pre efekt prípadnej liečby aj samotnými veterinármi pri liečbe rôznych chorôb. Bezhlavé a na efekt používané antibiotiká, či kortikosteroidy oslabujú imunitu organizmu na dlhé týždne. Rovnako je imunita oslabená spôsobom života (hýčkanie), vakacináciami (tými, kde "nedodávame" samotné protilátky, resp. nebudujeme nimi bunkovú imunitu, ale len látkovú, prípadne len "pestujem" rezistenciu - napr. dnes tak populárny ľudský Pfizer covid), no a neraz je to "obsadzovanie" imunity inými faktormi. Nesmiete mať predstavu, že použijem jedno balenie prípravku na podporu imunity a už mám komplexnú imunitu. Tá sa skutočne buduje dlhodobo. Straka - pusť sa do posiľovanie už od jari, keď príde jeseň a vlhkosť je neskoro. Nasadením Atb (bez kultivácie a len naslepo) sa dostávate do bludného kruhu - antibiotiká nerozlišujú - hubia to rad radom. Ale s dedkom to už asi nepôjde nejak rapídne v tomto smere k lepšiemu. Treba to začať budovať už u prípadného šteňaťa. Viem, hluchá rada, ale je to tak.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Vitaminy

Poslaťod straka17 » Štv 08.04.2021 5:56

Pri 13 ročnom labradorovi už je to naozaj hluchá rada :smile: V jeho veku môžem byť rada, že mu mimo tohto nič iné nie je. Potrebujem ho niečím naštartovať a dobre vieme, že niektoré prípravky majú pekný obal a to je všetko. Problém nie je s jeseňou - opačne, s jarou a týmto sneží-slnko-vietor počasím, ktoré sa mení behom hodiny. O nejakej komplexnej imunite už nesnívam, na to treba dlhodobý proces a bohvie kolko ešte s nami bubák požije :pusa:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Vitaminy

Poslaťod Domca » Str 28.04.2021 10:28

Možno nejaký multivitamín kombo s probiotikami? predsa črevá + imunita...ja som nášmu dávala Aptus multidog (ale to sú v podstate pivovarské kvasnice) nie je starý ale bol v otrasnom stave a imunita v keli totálne. Mojej seniorke som dávala Canvit Immuno ale neviem povedať či zaberali lebo ona takéto výkyvy nemávala to bolo čisto len preventívne, na starobu.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Vitaminy

Poslaťod Mp26 » Uto 11.05.2021 17:43

Zdravím ma niekto skúsenosti s Virbac megderm? Účinnosť atd ?
Mp26
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy