Riasy a zelené potraviny

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Mladý jačmeň - Green Barley

Poslaťod Jannka » Uto 11.11.2008 21:15

jaj jasne, pokial by slo o CA alebo P, to je uz ine, ale myslim,ze bezne vitaminky na prirodnej baze by nemali uskodit ako doplnok, ze?
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Mladý jačmeň - Green Barley

Poslaťod Rehssi » Uto 11.11.2008 22:20

Kludne mozete mlady jacmen davat aj psikom, ziadnej vitaminovej nerovnovahy by som sa nebala. Odporucane denne davky su skor orientacne a dokladne ich treba studovat az pri nejakych tazkostiach. No alebo pri granuliach, ktorymi je pes ladovany cely zivot, denno denne tym istym a nema moznost ziskavat ziviny z ineho zdroja. Pri prirodzenej pestrej strave staci dat pozor, aby mal vsetko co potrebuje, presne mnozstva si uz odkontroluje organizmus. Tak ci tak "dopyt" kolise. Myslite si, ze za par rokov budeme robit pred kazdym krmenim krvny rozbor? Niekedy mam pocit, ze tam spejeme :pac:
Inak mlady jacmen chvalim, mame doma a je to naozaj super vec. No ta chut trochu... ale da sa zvyknut :ha:
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Mladý jačmeň - Green Barley

Poslaťod vavrena » Štv 13.11.2008 10:55

No, akurát že fľaška stojí toľko ako čistokrvný pes bez PP. Klíčky majú takmer rovnaké zloženie, vrecko obilia stojí tak 20 korún. Psovi určite neuškodí, kto na to má, nech psíkovi dopraje. Ale nemyslím si, že zrovna zelený jačmeň potrebuje pes ku zdraviu....
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Mladý jačmeň - Green Barley

Poslaťod Rehssi » Štv 13.11.2008 15:56

jejda, pozeram cenu a nevychadzam z udivu :oo: Ja som to dostala ako darcek... Neviem ale ak by som tu kupila sama, pes by nedostal ani nahodou!
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

riasy

Poslaťod janina » Str 11.03.2009 8:38

Ahojte, niekde som tu čítala, že sa dávajú havinkovcom riasy. Nikde som však nenašla, aké konkrétne. :nwm: Môžem kúpiť akékoľvek v obchode, alebo sú nejaké "špéci" pre psov??? Potrebujem zlepšiť pigment u tricolorky, len sa bojím, aby nezačala hrdzavieť, pretože som čítala o Spiruline a tá má vraj príliž veľa karoténu. Tak sa chcem opýtať skúsenejších, s ktorými riasami - sladkovodnými, morskými máte skúsenosť... A ako sa pripravujú, treba ich namáčať, variť, alebo len pridať ku granulkám????
janina
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

Re: riasy

Poslaťod livia333 » Str 11.03.2009 10:28

janina, vyhladaj si stranku holisticshop (ak ti to nenajde, napis mi, poslem ti link, len nechcem ho davat sem, aby som nebola za propagatora :lol: ) tam maju riasy aj koraly. Riasy cervene a hnede tusim a koraly maju momentalne vypredane...takze tie im pridu az niekedy v juni. Je to aj cenovo celkom dostupne, mne maju prist stvrtok, takze neviem povedat skusenosti s nim. Ale su vhodne tak pre ludi ako aj pre zvierata :no: Snad som ti pomohla.
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: riasy

Poslaťod max » Str 11.03.2009 10:35

Livia mas nejake skusenosti s nimi da sa objednat aj na slovensko v pohode? Ja som si cez kamaratku objednala hnede riasy Kelpa... Chcem ich podavat havinkovi aj sebe na doplnenie vsetkych vitaminov prirodnou cestou. Maju fajn zlozenie ale potesili by ma aj nejake osobne skusenosti, tak ak ich niekto ma nech pise :smile:
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Riasy

Poslaťod livia333 » Str 11.03.2009 10:52

No ja zatial skusenosti nemam, ako vravim len mi ich kamarat prinesie tento tyzden. Ale zial na SK neposielaju a ak, tak je tu dalsi problem s platbou a co postovne stoji. :ua: pretoze na tom viac-menej prerobis potom...rozne poplatky...Ale mam s nimi velmi dobru skusenost, pretoze mi to priniesli az pred dom kamaratov :no: a hned na druhy den. Informovala ma o tom hned, ak nieco nemali...takze komunikacia bola :jop: Urcite do buducna planujem vyskusat aj tie koraly, ale nemaju ich zial teraz...len v podobe tabletiek...prasok zial nie.

Offtopic: neviem kto to tu presuval kade-tade, ale nebolo by odveci sa konecne rozhodnut, do kt. temy to date :pac: uz sa snazim dobrych par minut reagovat na max a tema sa presuva furt inam :prd:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Berenise » Str 11.03.2009 19:48

Ahojte, priznam sa ze som necitala vsetko, pisem narychlo
Neviem,ci ste to tu spominali,ale davate tie sosovicove klicky psikom surove?

Klicky maju vela vit. mineralov a enzymov ALE! klicky tmavych druhov strukovin sa nemaju jest surove. Treba ich chvilku povarit vo vriacej vode-kratucko. Neznehodnotia sa.
Neviem, ci sa tam nerata aj ta sosovica,o ktorej ste pisali.

Klicky mungo,drobnych semien(proso, sezam, redkovka...) sa mozu jest surove :smile:
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Bella » Str 28.10.2009 11:57

ja som kupila mojej Belle hracku z morskych hub a morskych rias...ma ju velmi rada a este je to aj na cistenie zubkov...

//dufam ze to tu este nikto nepisal :lol: :ha: :lol: :ha:
Ernest Hemingway
"Čím viac spoznávam ľudí, tým mám radšej psy."

Eugen Drewermann
"Pokusným zvieratám sa prestrihujú hlasivky, aby nikoho nerušil ich nárek."

"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku."
Bella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Prešov-Sekčov

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Amaguk » Str 28.10.2009 11:58

to nepoznam, co to je? :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Bella » Str 28.10.2009 15:43

no,to je taka hracka z morskych rias a morskych hub a je na to,že keď z nej hafan niečo odkusne a spapa(co sa nestava moc casto ale ona je z ako keby takych nitiek)tak mu to nijako neposkodi,(nebude zvracat ani hnackovat)a navyse mu to cisti zubky :ha: :lol:
Ernest Hemingway
"Čím viac spoznávam ľudí, tým mám radšej psy."

Eugen Drewermann
"Pokusným zvieratám sa prestrihujú hlasivky, aby nikoho nerušil ich nárek."

"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku."
Bella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Prešov-Sekčov

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Megi » Str 28.10.2009 20:38

Mohla by si dať fotku tej hračky? Prípadne link na predajcu? Ď.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Bella » Štv 29.10.2009 12:10

link nemam,ja som to kupila v Pet Centre v PO(dufam ze sa to nepovazuje ako reklama)
Obrázok
Obrázok

//to prve je uz trochu okusane :lol:
Ernest Hemingway
"Čím viac spoznávam ľudí, tým mám radšej psy."

Eugen Drewermann
"Pokusným zvieratám sa prestrihujú hlasivky, aby nikoho nerušil ich nárek."

"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku."
Bella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Prešov-Sekčov

Re: Riasy a zelené potraviny

Poslaťod Megi » Štv 29.10.2009 18:15

Vyzerá to dobre :jop: budeme hľadať v petshopoch, dik.
Bez psa by naša rodina nikdy nebola úplná.
Megi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 437
Bydlisko: Topoľčany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy