Mlieko a mliečne výrobky

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Puk » Sob 31.10.2020 4:58

Mirka225 píše:Co si myslite o davani kozieho mliecka psikovy.Citala som ze je to dobre a dobre buduje imunitu. :smile:


Môj skromný názor je ten, že kozie mlieko je viac ako vhodná mliečna zložka potravy. Kvôli minerálom, zloženiu a celkovému vplyvu na organizmus. V minulých časoch, keď ešte nebola "vyvážená strava s obrovským podielom mäsa" bolo neraz kľúčovým faktorom pri zdravotných problémoch s odchovmi problematických vrhov veľkých plemien. Nakoniec psiská okolo salašov by vedeli rozprávať svoje, aj keď do úvahy treba brať ten fakt, že tam z praktických dôvodov neraz nastupovala drsnejšia selekcia. Keď som už pri tom kozom mlieku, treba si uvedomiť jednu zásadnú vec - pes stáročia žil z toho, čo ostalo z rodinného stola a treba si uvedomiť zároveň, že bolo ďaleko menej problémov s ich zdravím, neboli intolerancie, alergie a oslabené imunitné systémy. Som toho názoru, že nebolo toľko chémie... :ahoj: Keby som choval napr. rotvišov čo nebudem :no: ), na 100% by som časť ich stravy riešil práve kozím mliekom - aj kvôli ich konštitúcii a aj kvôli vysokej tolerancii k mliečnym výrobkom - jednoducho im robia dobre vo výžive. A len ako perličku - tak ako je u mňa kozie mlieko Nr. 1 medzi mliečnymi výrobkami v psej výžive, tak ním je kačacie mäso medzi mäsami. To kvôli aminokyselinovému a dietetickému zloženiu.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Puk » Sob 27.03.2021 6:56

casira píše:
leboze narastu velke..


Nechodím sem už nejako často, preto sa ospravedlňujem za dva príspevky za sebou. K "nadmernému" rastu len ako perlička. Jeden nemenovaný chovateľ, sám menšieho vzrastu (ako jeho kópia - jeho dcéra Janka) tiež rozvíjal túto teóriu, že od mlieka sa nadmerne rastie v kruhu kamarátov. Jeden stál obďaleč a počúval, na čo lakonicky hovorí : A Janke si prečo mliečko nedával? :oo: :smile:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy