Mlieko a mliečne výrobky

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod casira » Sob 08.09.2012 14:00

kaciatko2121
Najlepší pre psov je čistý biely jogurt.Neviem,možno by jej ani tá biela sladká activia neuškodila,ale načo jej zatažovat zbytočne žalúdok cukrom.Moji psi milujú čisté biele jogurty.Kedže je to malé šteniatko,zo začiatku jej daj trošku,lyžičku. :smile:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod kaciatko2121 » Sob 08.09.2012 15:01

biely jogurt kupeny a ozaj dam len trosicka, nech ma mala radost :) lebo ma strasila chovatelka jedna, ze male plemena nesmu mliecne vyrobky velmi, leboze narastu velke..
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod casira » Sob 08.09.2012 18:54

leboze narastu velke..

Myslím si,že to je poriadna hlúpost.Len sleduj,či nebude mat hnačku,niektorým psom nesadnú mliečne výrobky. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod kaciatko2121 » Ned 09.09.2012 10:56

casira - hnacku nemala:) este na mna potom pozerala divne, ze ci to myslim vazne, ze len jednu lyzicku jej dam :D az za usami sa oblizovala :jazyk:
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod casira » Ned 09.09.2012 11:41

Tak to je super.Ked jej jedna nestačí,daj dve. :heh:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Cony » Sob 13.10.2012 9:54

Neviem ci som to tu prehliadla, ale zaujima ma, aky syr mozem primiesat ku granuliam na dochutenie. Pisete tu Cottage cheese, ale mne sa zda, ze aj ten je slany, alebo sa mylim? Mozem ho teda davat ku granuliam? Alebo som myslela este na Lucinu. Poradite? :smile:


16.10.2012
Dnes som vyskusala ten Cottage a veeeeelmi chutil s granulami. Chcem sa opytat ci dve lyzicky mozem davat aj denne, alebo radsej menejkrat? Hladam totiz rozne moznosti cim ochutit samotne granule, kedze ich suche nechce, tak aby mal obmenu.
Cony
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 275

kozie mlieko

Poslaťod Mirka225 » Str 26.08.2015 13:30

Co si myslite o davani kozieho mliecka psikovy.Citala som ze je to dobre a dobre buduje imunitu. :smile:
Mirka225
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: kozie mlieko

Poslaťod kives » Str 23.09.2015 10:52

ak ho pes toleruje, prečo nie. s tou podporou imunity ťažko povedať :nwm: . podľa ma to je normálna potravina.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: kozie mlieko

Poslaťod renqa » Str 23.09.2015 13:18

Aj ja viem tak, ze kozie mlieko je ucinne na podporu imunity. Ale kedze kozy mavaju casto klieste, hrozi riziko encefalitidy. Takze ja by som radsej aj psovi pasterizovala taketo mlieko. Inak ja som ho zvykla davat ked robil chlap na salasi a psy ho dobre znasali.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: kozie mlieko

Poslaťod moschino » Str 23.09.2015 15:42

Ja som pocula, ze je to dobre aj po zatazi. Dacala s celych 5 dni na tabore a obaja vladali behat. Myslela som, ze Baxy uz nebud vladat, ale makal :lol: a predavaju aj UHT :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Alesssia » Sob 17.06.2017 15:02

Kedy je vhodne to uz s mliekom neprehanat a prejst na bezmliecnu stravu? Maly bol doteraz krmeny s granulami namocenymi do mlieka, mame 7 tyzdnov. Kedy je najlepsie prestat? Dakujem
Alesssia
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Vienna/Austria

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Alesssia » Sob 24.06.2017 8:21

Kym tu dostanem skusenu radu tak mi aj pes vyrastie :pac:
Alesssia
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Vienna/Austria

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod MisheliQ » Sob 24.06.2017 10:28

Ked sucka odstavi stenata, nie je potrebna ziadna ina mliecna strava od ineho zivocisneho druhu.
Sucka odstavi stenata okolo 7 - 8 tyzdna. Prechod vyzivy z materskeho mlieka na tuhu stravu zacina v 3.-4. tyzdni. Vcasny odstav pred 7.tyzdnom moze sposobit problemy. Neviem ci bolo stena zachranene / adoptovane (ziaden zodpovedny chovatel by stena nepredal skor ako vo veku 7-8 tyzdnov), ale v takom pripade, ak nema este 7-8 tyzdnov, radsej by som namacala granule v susenom umelom mlieku pre stenata, ktore je vhodne pre stenata od 0-2 mesiacov (na trhu su rozne znacky). U chovatelov, kde maju moznost stenata este prijmat materske mlieko, sa maso/granule/konzervy namacaju vo vode. Kozie ani kravske mlieko nie su plnohodnotnou nahradou mliecnej vyzivy steniat a maju oproti psiemu materskemu mlieku vyssie mnozstvo laktozy a nizsie mnozstvo tukov, bielkovin a mineralnych latok (ako vapnik, fosfor). Stenata ovsem preziju aj ked su krmene kravskym/kozim mliekom, ale nedostatocna vyziva moze neskor priniest svoju dan.
Cize, ak je stena odobrate predcasne od matky a nedovrsilo 8 tyzdnov (=2 mesiace), granule by som zalievala umelym mliekom pre stenata.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Alesssia » Sob 24.06.2017 18:55

Velmi pekne dakujeme za odpoved :jop:
Alesssia
Okoloidúci
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Vienna/Austria

Re: Mlieko a mliečne výrobky

Poslaťod Adka452 » Pia 19.04.2019 16:07

Ja som počula že mlieko ťažko trávia tak som radšej neskúšala.
Adka452
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy