Hnednutie srsti

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Lucka&Ronny » Str 06.01.2010 16:36

moj pes je v zime krasne lesklo cierny a v letepo chrbte hnedy jak :kak: :lol: co mnam robit :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik: :otaznik:
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod rybka » Štv 07.01.2010 15:03

myslím, že to má asi od slniečka čo je asi normálne v lete keď chodí do vody a potom sa suší na slnku. treba keď tak skúsiť nejaký doplnok na srsť. my sme boli hnedý ale u nás to bolo z granúl. 3/4 roka nám trvalo čo sa nám vrátila čierna farba.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Lucka&Ronny » Štv 07.01.2010 15:52

dik a da sa to spravit samponom???? na ciernu srst?
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod rybka » Štv 07.01.2010 16:52

no podľa mojich skúseností to šampón neprekryje ale je pravda, že my sme fakt boli dosť hnedý. a to chceš kvôli výstavám ? ja mám skúsenosť, že rozhodca to v letnom období nejak extrémne nerieši.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Lucka&Ronny » Štv 07.01.2010 17:14

ne ja nemam psa s PP je to krizenec ale prislo mi to take divne ze preco.... :smile:
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod zuzulka232 » Pon 22.02.2010 15:28

Casto hnednu psy z masa, pre spominany vysoky obsah zeleza. Tiez ked ma krmivo nizky obsah medi. Vysoky obsah betakarotenu. A nepomer dalsich prvkov. Ja mam dobru skusennost mineralnym doplnkom Mikrokan. Je vo forme prasku. Dokonca pisu, ze sa moze pridavat aj ku granuliam, ktore uz obsahuju (Cu, Mn, Zn), vtedy je denna davka polovicna. V granuliach ma byt obsah medi 15 mg/kg, ked je malo je problem..
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod shirae » Pon 19.04.2010 8:53

Mne nejak začal ryšavieť doberman :pac: to som ešte nevidela... čítala som ten link, čo tu bol, čo treba pridať, čo odobrať...že vraj výsledky bude vidno po presrstení o niekoľko mesiacov :pac: pomoooooc :oo: však teraz je výstava každé dva týždne. a niektoré výstavy vonku, tam na tom slnku to bude krásne :aaa: :heh: už len dúfať, že bude pršať.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod lumi1 » Sob 12.06.2010 5:02

Ako tak čítam, ....aspoň nie som jediná komu hafan hnedne :lol: Tá moja potvorka začala najprv šedivieť na chvoste a zadku... a ešte k tomu aj zhnedol a poriadne. Takže momentálne mám viac hnedého ako čierneho psa so šedinami :plac:

Všetci sa vypytujú prečo je taký hnedý a podobne, v podstate som si to vždy odôvodňovala tým že možno jeden z rodičov mohol byť hnedý (keďže psík je z útulku a rodičov nepoznáme) a to ošedivenie mohlo byť spôsobené traumou z detstva :ua: Ale neviem.... Plznutie, respektíve zmena srsti to nevyriešila a potom som to už nejako ani neriešila, proste je aký je. Ale dnes ako som sa dostala k tejto téme tak musím vyskúšať zmenu stravy, preštudovať granulky a zrejme kúpiť nejaký doplnok stravy...
lumi1
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Brezno

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Lindchen » Sob 12.06.2010 9:55

shirae píše:Mne nejak začal ryšavieť doberman :pac: to som ešte nevidela... čítala som ten link, čo tu bol, čo treba pridať, čo odobrať...že vraj výsledky bude vidno po presrstení o niekoľko mesiacov :pac: pomoooooc :oo: však teraz je výstava každé dva týždne. a niektoré výstavy vonku, tam na tom slnku to bude krásne :aaa: :heh: už len dúfať, že bude pršať.

To, co som v clanku napisala, treba brat v tomto pripade len orientacne. To presrstenie tam hra rolu v tom, ze telo uz stary chlp pred vypadnutim nevyzivuje. Ten teda zostava taky, aky je. Nova srst sa potom uz bude "spravat" podla aktualnej vyzivovej situacie. Urychlit to mozes pravidlenym vycesavanim, aspon opticky sa podiel zhednutej voci ciernej zmensi :no:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pimpa » Str 16.06.2010 10:58

ja som citala, ze to moze byt aj zlozenim vody ak je velmi zelezita :nwm:

ma niekto skusenosti s roboranom pre ciernobielych psov?
http://www.atos-dog.sk/index.php?st=11& ... =2&id=1628
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod aston-henry » Str 16.06.2010 16:01

Tak presne tieto tablety som dnes kupila.
Roboran H pre čiernych a bielych psov na srst. vraj má výborné účinky na kvality srsti a zlepšenie farby. odporúča sa podla obalu pri príprave psa na výstavnú sezónu v období plznutia a na prevenciu kožných ochorení...

už sme prve tablety podali, spapal ich ako cukríky tak som zvedava kedy a ako sa to prejavi :no:
aston-henry
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Zvolen

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pimpa » Str 16.06.2010 19:21

super, budem cakat na recenziu :yes:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Wyerka & Isis » Pia 23.07.2010 8:19

Offtopic: je mi jasne, ze toto je OT, ale je to uplne super diskusia, lebo ja riesim presne opacny problem :lol: chcem mat psa rysaveho a nejak podozrivo mi mala tmavla, takze podla rad ideme zajtra kupit Nutrimix ,paradajky a som zvedava :joint:
btw neviem preco som si myslela, ze paradajky moja pesa nemoze jest :ach: a pritom ona sa za nimi tak trha ... :pac:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Lindchen » Pia 23.07.2010 8:33

Offtopic: Neviem, preco by pes nemal jest paradajky. Nezrele nie, ale tak kto dava psovi nezrele, este zelene paradajky? :oo:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Wyerka & Isis » Pia 23.07.2010 10:18

Offtopic: Lindchen: to mi tusim raz kamarat povedal, ze paradajky su jedovate pre psa :hi: ja som si to pravdaze neoverila :ach: ale teraz ked viem, ze ich moze, tak jej ich dam aj do papania :smile:
čo žije, je živé, nemože byť vec! tvoj najlepší priateľ je pes, maj srdce! ♥
Wyerka & Isis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 220
Bydlisko: Zilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy