Med

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Med

Poslaťod basuu » Pia 11.09.2009 15:42

Nechcem zakladat novu temu tak sa spytam tu. Nedavno sa mi konecne podarilo zohnat rastlinu steviu v prasku. Stevia je v EU zakazana, takze dostat kupit len take extrakty /balia to aku ustnu vodu :haha: / Konecne mam praskovu steviu, su to vysusene rastlinky, vraj to ma 100 nasobne vyssiu sladivost ako abycajny cukor, davam si to do citronady, caju, do kolacov. Teraz som to zacala krpatej davat do acidka a tvarohu, kedze neochutene odmieta a cukor jej nechcem davat. Chuti jej to, napraska sa ,ale chcela by som poznat vas nazor na tuto steviu, pripadne ci ma niekto skusenosti.
Svetlo neprestáva byť svetlom, keď ho slepý nevidí...
Obrázok
basuu
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 651
Bydlisko: Bratislava

Re: Med

Poslaťod Bella » Str 06.01.2010 17:02

Renique píše:
Alergia na med nie je v správnom slova zmysle alergia na med, ale na niektorú zložku z kvietkov.

presne tak :yes:
ináč pre ľudí, ktorí su "alergickí na med" :ach: sa vyrába filtrovaný med-zbavovany peľov a iných primesí, ktoré alergiu sposobujú.


NIE!NIE!NIE!
Alergia na med existuje.Moja teta je alergologicka niekde v zahranici(casto sa stahuje takze neviem kde je prave teraz :ach: ) a tak som jej napisala mail. Nedavno dosli ku vysledku novej studie prave na tuto temu a naozaj, alergia na med existuje!!! :vykricnik: takze ziadne ze alergia na nejaku zlozku, ale alergia na vs. zlozky dokopi.
Takze Renique, mala by si poucit ucitelov a Amaguk s ostatnymi mali pravdu :no: :winner: :3:
Ernest Hemingway
"Čím viac spoznávam ľudí, tým mám radšej psy."

Eugen Drewermann
"Pokusným zvieratám sa prestrihujú hlasivky, aby nikoho nerušil ich nárek."

"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku."
Bella
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: Prešov-Sekčov

Re: Med

Poslaťod vuk » Str 06.01.2010 18:33

basuu píše:Nechcem zakladat novu temu tak sa spytam tu. Nedavno sa mi konecne podarilo zohnat rastlinu steviu v prasku. Stevia je v EU zakazana, takze dostat kupit len take extrakty /balia to aku ustnu vodu :haha: / Konecne mam praskovu steviu, su to vysusene rastlinky, vraj to ma 100 nasobne vyssiu sladivost ako abycajny cukor, davam si to do citronady, caju, do kolacov. Teraz som to zacala krpatej davat do acidka a tvarohu, kedze neochutene odmieta a cukor jej nechcem davat. Chuti jej to, napraska sa ,ale chcela by som poznat vas nazor na tuto steviu, pripadne ci ma niekto skusenosti.



preco je v EU zakazana?
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

Re: Med

Poslaťod Rauke » Str 06.01.2010 20:47

takze ziadne ze alergia na nejaku zlozku, ale alergia na vs. zlozky dokopi.


Moja teta je alergologicka niekde v zahranici(casto sa stahuje takze neviem kde je prave teraz



tak takéto "argumenty" mi fakt VOBEC nestačia, ak tebe áno, tak v poriadku, nech sa páči... :ahoj: :no:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod mika » Str 06.01.2010 21:08

Tiez som presvedcena, ze ide o alergiu kvoli kvietkom.

A stevia sa da kupit ako rastlinka, tusim aj u Starkla.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Med

Poslaťod drymarchon » Str 06.01.2010 21:14

ja som dala minule babene medík, no tak na maňa divne pozerala, mala taký trpký výraz v tvári, ale zjedla :lol:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Med

Poslaťod Rauke » Str 06.01.2010 21:17

Tiez som presvedcena, ze ide o alergiu kvoli kvietkom.


konečne niekto! :jop:

takže Bella, poúčať nikoho nebudem, ak máš na to guráž a argumenty, nech sa páči. ale to druhé ti zrejme chýba , pretože "NIE,NIE,NIE" nie je argument... nemyslím to v zlom
Naposledy upravil Rauke dňa Štv 07.01.2010 9:15, celkovo upravené 1
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Str 06.01.2010 21:31

Renique, mna vskutku fascinuje s akou tvrdosijnostrou stale popieras existenciu alergickych reakcii na med, napriek tomu, ze v realita je ina
Med

* alergia na med sa často vyskytuje u peľových alergikov a osôb alergických na uštipnutie včelou.

http://www.pneumoalergo.sk/index.php?op ... &Itemid=11

Honey products include a large number of allergens from the bodies of bees and the products they gather (pollens, nectar, propolis) and produce (honey, royal jelly).

http://apitherapy.blogspot.com/2009/11/ ... rgies.html
:ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod drymarchon » Str 06.01.2010 22:03

no ja som silný alergik, na rôzne pele, kvety, trávy, ovocie .... a med môžem v pohode jesť, nič mi z neho nie je, takže
neviem ako je to s tou alergiou :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Str 06.01.2010 22:09

ono to zrejme hodne zavisi od cistoty toho medu, aj od toho, z akych rastlin ten med je - vid. vyssie pripad pigienho priatela :no:
plus su este v hre iste aj dalsie faktory, je to individualne, nie u kazdeho peloveho alergika sa to nutne musi prejavit (pisu "casto" nie "vzdy" :no: ), ono alergie su stale tak trochu zahada
ale tvrdit pausalne, ze nic take neexistuje, nezodpoveda skusenosti mnohych ludi
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod mika » Str 06.01.2010 22:25

Amaguk píše:Renique, mna vskutku fascinuje s akou tvrdosijnostrou stale popieras existenciu alergickych reakcii na med, napriek tomu, ze v realita je ina
Med

* alergia na med sa často vyskytuje u peľových alergikov a osôb alergických na uštipnutie včelou.

http://www.pneumoalergo.sk/index.php?op ... &Itemid=11

Honey products include a large number of allergens from the bodies of bees and the products they gather (pollens, nectar, propolis) and produce (honey, royal jelly).

http://apitherapy.blogspot.com/2009/11/ ... rgies.html
:ahoj:


To prve podla mna tie kvietky potvrdzuje.
Viem, ze je alergia na propolis, ale nie ze aj na med. Len by ma zaujimalo aky je vyskyt alergii na med kvoli tomu, ze je to vceli produkt a aky kvoli pelom.
Poznam viac alergikov na pel, ktori s medom nemaju problem ani s kozmetikou s obsahom medu.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Med

Poslaťod Amaguk » Str 06.01.2010 22:38

ono to moze byt alergia na kvietky, ale v pripade, ze sa prejavuje ako alergia na med, tak je to v principe jedno, nie? :no:
a je zrejme, ze alergologovia takto k medu vlastne aj pristupuju
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Med

Poslaťod mika » Str 06.01.2010 22:55

Vo vacsine pripadov je to asi jedno, ale ak ma niekto alergiu na pel a kvoli tomu na med, tak moze jest med z kvetov, na ktore alergiu nema alebo med aky spominala Renique (nevedela som, ze nejaky taky existuje :nwm: ). Ale ak je to alergia na vcely, tak naozaj ziadne vcelie produkty nemoze.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Med

Poslaťod vuk » Str 06.01.2010 23:35

medovicovy? tam by nemal byt pel
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

Re: Med

Poslaťod Rauke » Štv 07.01.2010 9:02

Amaguk, ideš mi oponovať a pritom napíšeš niečo, čo potvrdzuje, že mám pravdu:
alergia na med sa často vyskytuje u peľových alergikov a osôb alergických na uštipnutie včelou.

tu predsa ide o peľ!
Honey products include a large number of allergens from the bodies of bees and the products they gather (pollens, nectar, propolis) and produce (honey, royal jelly).

pele- opäť to isté..., a nektár a propolis, to predsa nie je med, ani by ich med nemal obsahovať.
ak med obsahuje pele, tak jasné , že môže spôsobiť alergiu, ale určite ti ju nespôsobí čistý med zložený z cukru a vody.

ono to moze byt alergia na kvietky, ale v pripade, ze sa prejavuje ako alergia na med, tak je to v principe jedno, nie? :no:
a je zrejme, ze alergologovia takto k medu vlastne aj pristupuju


nieže možno ale určite k tomu tak pristupujú, a potom sa množia info, že existuje alergia na med, čo v podstate nie je pravda .
ale nič to nemení na tom, že je to alergia na pele, nie na med samotný. preto sa pre alergikov vyrába filtrovaný med, ktorý neobsahuje alergény.

Ale ak je to alergia na vcely, tak naozaj ziadne vcelie produkty nemoze.

existuje niečo ako alergia na včely?? :nwm: :lol:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy