Probiotiká

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Probiotiká

Poslaťod Bad » Pon 16.06.2014 6:10

Offtopic:
elfinka píše:Takže teraz k antibiotikám

a co teda má diagnostikované, že atb.?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Probiotiká

Poslaťod elfinka » Pon 16.06.2014 6:29

Bad píše:Offtopic: a co teda má diagnostikované, že atb.?

Offtopic: Premnozena nejaka clostridium bakteria (ktora presne, kedze je ich kopa, sa musim znova spytat, lebo som zabudla :pac: )
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Probiotiká

Poslaťod MisheliQ » Pon 16.06.2014 7:39

Offtopic: clostridium perfringens?? Ona sposobuje klobasove ochorenie, moze sa nachadzat v konzervach, klobasach a inych masovych vyrobkoch takto spracovanych
Nespominal veterinar kde ku tej clostridii mohol prist??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Probiotiká

Poslaťod zuzka:) » Uto 17.06.2014 7:25

clostridium perfringens je súčasťou bežnej črevnej mikroflóry, takže stačí, že sa naruší nejakým spôsobom prostredie a vzniknú vhodné podmienky pre jej pomnoženie...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Probiotiká

Poslaťod elfinka » Str 18.06.2014 8:05

MisheliQ píše:Offtopic: clostridium perfringens?? Ona sposobuje klobasove ochorenie, moze sa nachadzat v konzervach, klobasach a inych masovych vyrobkoch takto spracovanych
Nespominal veterinar kde ku tej clostridii mohol prist??

Offtopic: http://dogforum.sk/viewtopic.php?f=11&t=795&p=1124570#p1124570
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Probiotiká

Poslaťod MisheliQ » Str 25.06.2014 19:38

Offtopic: zuzka :) pravdu máš, mne ako prvé na um prišlo, že to má z jedla, nie z narušenia mikroflóry vlastného čreva, neviem prečo :D
Elfinka tak dúfam, že už ste fit :yes:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Probiotiká

Poslaťod katkariinka » Štv 21.08.2014 13:27

Daju sa kupit probiotila aj v beznych chovakoch? Ci len u veta?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Probiotiká

Poslaťod zuzka:) » Štv 21.08.2014 13:57

mali by mať aj v chovákoch
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Probiotiká

Poslaťod Gulino » Pon 16.11.2015 20:47

Chcela by som sa opytat, ci mate skusenosti s probiotikami- obsahuju laktobacily Psa pohryzol iny pes, bral pred mesiacom aATB. teraz mu nasli v crevach bakteriu clostridium perfringens, ale samozrejme opat nemozeme dat ATB. Preto hladam vhodnu nahradu, aby sa mu v crevach vytvorilo dobre Ph. berie dlhodobo probican, ale asi nezabera.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Probiotiká

Poslaťod elfinka » Pon 16.11.2015 21:07

Nám na tieto klostridie pomohol probican
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Probiotiká

Poslaťod krista » Pon 23.11.2015 8:48

Moris mal akési divné hnačky,zvracal kyselinu....testy krvi a aj :kak: negat. tak som začala podávať probiovet
http://www.mamazem.sk/mamazem/eshop/7-1 ... GwodifUJAw
a je všetko oka :smile: berie to cca. týždeň, plus od Husse toto .. http://www.husse.sk/pre-psov/doplnky-vz ... Drobku=282 toto normálne ako mňamku si dáva :yes:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Probiotiká

Poslaťod straka17 » Ned 28.05.2023 11:07

Akože, ja nechcem robiť reklamu lebo som to dostala na testovanie, ale našla som asi probiotikum čo funguje :oo:

Vyskočila mi reklama tak tri mesiace dozadu na Precizní mikróby, že hľadajú testerov. Podľa zloženia nič extra oproti tomu čo som Vukovi skúšala dávať. Toto je že melasa, anýz, fenikel a Enterococcus faecium. Také veľmi basic zloženie. Ja som už do toho psa rvala všetko, od Fortiflory cez Canvit probio až po takú tú pastu. Procolin snáď? Na akútne veci mi zaberá Fitmin nejaký na trávenie, vyzerá to jak ochutená hlinová tabletka, ale nič mi neriešilo dlhodobo problém. Po tých giardiách Vukáčovi ostalo trávenie také... meh. Z času na čas mu náhodne redla stolica nezávisle od záťaže alebo doby dňa, okrem toho sa len pozrel na niečo čo normálne nežere a bola z toho ale že projektilová srajda. A mäso to vôbec, som to tu aj niekde písala, prílohy neprílohy, po :kak: sa.
Dostal to asi na 6 týždňov, proste litrovú fľašu - inak je to kyslé, zo začiatku to nechcel žrať, musela som mu to maskovať kvasnicami - a ja mám psa jak nového :oo: :oo: :oo: U Sunny vyžral misku s mletým mäsom, vločkami a škvarkami a nič. Teraz sme boli na treku, no, neviem zaručiť že pod stolom niečo nepovysával a okrem toho som mu dala mikrokúsok hranolky - to bolo v piatok. V sobotu síce trochu prdel, ale srajdu nemal :oo: Dobre, zo surového mäsa sa mi pokadil ale moja mamka doňho narvala tri hrste svaloviny troch druhov, tomu sa asi ani nečudujem. Vzorkami granúl a pamlskov odmeňujem už úplne hajbuj. A to rednutie stolice už úplne nič, kým mu tam nedám vyložene lyžicu oleja tak jak zo žurnálu :jop: Dokončili sme kúru tak uvidím jak dlho to bude mať efekt, oni to odporúčajú akože užívať furt, ale tiež nie som milionár.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Probiotiká

Poslaťod Domca » Pon 29.05.2023 9:01

Dobré vedieť, dík za recenziu :jop:
Donnie sa tiež stabilizoval s tým trávením, čo som tiež myslela, že to snáď nikdy neskončí...ja mám teda vždy jedno balenie tých Fitmin tabletiek doma, lebo to je fakt pecka na nejaké akútne preháňačky. No a aj čo sa týka jedla tak sme došli na to, že najviac mu vyhovuje zverina, to sa neposerie ani keď dostane srnčiu nohu surovú...kde napr z jahňaciny mal srajdu asi 2 týdžne. Snáď sme sa už obe zbavili tohto trápenia :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1878
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Probiotiká

Poslaťod Mackie » Pon 29.05.2023 10:28

Pripajam sa s Aptus Aptobalance. Po dlhodobej atb liecbe bolo vidno zmenu k lepsiemu za par dni, a za 2 tyzdne bolo po problemoch.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy