Probiotiká

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Probiotiká

Poslaťod Amaguk » Pia 29.05.2009 20:19

praveze v tych "vysusenych" tabletach vies ovela presnejsie, kolko tej kultury tam je, co sa u kyslomliecnych vyrobkov povedat neda, kedze sa tam jednak umelo dodavaju az po pasterizácii a dvak, zavisi to velmi od ich cerstvosti

... a teraz som si vsimla, ze presne to sa pise v tom linku, co si sem hodil. Aha:
Oveľa častejšie sa stretávame s tým, že výrobky (napríklad jogurty) môžu mať oveľa nižší obsah probiotík, aký by bol naozaj účinný. Napríklad v jogurtoch býva obsah probiotík tým vyšší, čím skôr ich zjete. Počas skladovania v nich klesá počet životaschopných baktérií a po pár dňoch v chladničke sa vlastne nedá presne povedať, koľko probiotík ten - ktorý jogurt naozaj obsahuje. Preto býva výhodnejšie užívať probiotiká v kapsuliach. Napríklad Probio-fix, alebo Nutrolin B, Lactovita a podobné.

:no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Probiotiká

Poslaťod Berenise » Pia 29.05.2009 20:38

Amaguk, suhlasim. Teraz po ATB bude mat urcite v tabletach...
Co sa tyka mliecnych vyrobkov...su dobre cerstve, kde to nie je umelo pridane. Ja som chcela vyrabat jogurt,kupim jogurtovac :) Dalej je vela v bryndzi (pravej :vykricnik: ), v olomouckych syreckoch...ale toto neviem, ci psik moze.
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Re: Probiotiká

Poslaťod shirae » Pia 29.05.2009 20:51

Odveci trošku, ale mám akvárium.. a tam sa dávajú baktérie, ktoré sa usadia vo filtri a vytvoria tzv. biologický filter, ktorý detritus rozkladá nie anaeróbnym hnitím, ale aeróbnym kvasením a tak zabezpečuje vznik žiadúcich foriem dusíka pre rastliny a nie nebezpečný amoniak toxický pre ryby..a iné vhodné zlúčeniny potrebné pre biologickú rovnováhu. tieto baktérie sa pomnožia aj prirodzene, ale do novozaloženého akv. je lepšie ich pridať. a pridávajú sa buď vo forme roztoku, alebo prášku, suché. keď sa dostanú do vhodného prostredia, obživnú...takže normálka- baktérie v prášku. aj imunostimulanciá pre ľudí obsahujú časti tiel baktérií alebo celé hotové nevirulentné druhy baktérií - tiež v prášku.
keď som začala s barfom a bála som sa odvápnenia u šteňaťa, keďže počas výmeny zubov nechcelo mäsové kosti a pokazila som mlynček na krky, kúpila som omylom miesto biominu H nutrolin B :pac: . taraz dávam šťeňaťu vaječnú škrupinu a už žerie komplet trupy, a nutrolin b som si nechala v zálohe pre seba, keď mi bude zle. Psovi by som dávala ako probiotikum živý biely jogurt. ten sa musí spotrebovať do 2 dní!
Bryndzu, syrečky psi milujú ale pozor sú slané.
shirae
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 897
Bydlisko: Potvorice

Re: Probiotiká

Poslaťod Tobin » Sob 30.05.2009 0:00

Berenise píše:Ja som chcela vyrabat jogurt,kupim jogurtovac :)

Na jogurtovac pengy nemusis vyhadzovat, vobec nie je treba. http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=52&t=1936&p=97217&hilit=doma+jogurt#p97217, ta cast v OT Ako mat jogurt stale doma.
Uz som vyskusal, vynikajuci, husty jogurt sa da vyrobit bez dodatocnych nakladov, ani netreba kuriaci radiator, jednoducho polozim nadobu so zarobenym jogurtom na najteplejsie miesto v byte.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Probiotiká

Poslaťod Baarbora » Sob 30.05.2009 9:56

niekde som to tu uz pisala, ale vlani na mikrobiologii sme robili pokusy so 4 jogurtmi ohladom tych "zivych kultur". Vyslo nam, ze obycajny rajo biely jogurt ma asi tolko istych zivych kultur ako activia :ach:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Probiotiká

Poslaťod Berenise » Sob 30.05.2009 10:48

Tobin píše:
Berenise píše:Ja som chcela vyrabat jogurt,kupim jogurtovac :)

Na jogurtovac pengy nemusis vyhadzovat, vobec nie je treba.


Tobin, dakujem krasne!!! :smile: Ja som sa raz pokusala robit podla jedneh receptu, nevyslo. Tuto prestudujem a pustim sa do toho.
Berenise
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236

Re: Probiotiká

Poslaťod Tobin » Sob 30.05.2009 12:35

Nemas za co. Ja si tak vyrabam jogurt vzdy z 1 litra mlieka, je to tak na 4 dni, dostava to s klickami, abo s cerealiami, ci s ryzou (aspon sa nemusim uz na veceru trapit s prilohou :ach: ) a s cesnakom, pripadne s olivovym olejom. Nam to mnozstvo staci, potom uz kce zas na ranajky maso. Paskrtnik paskrtny...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Probiotiká

Poslaťod hruska » Uto 13.07.2010 13:32

Prosim vas, ako davate psom tie probiotika v tabletach? Kupila som Pangamin Bifi, sposob uzitia = po jedle zapit vodou. U mojej dobrovolne prehltnutie tablety nehrozi, tak sa chcem spytat, ci jej to mozem nalamat do jedla? Alebo radsej strcit do kusku syra po jedle?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Probiotiká

Poslaťod Jannka » Uto 13.07.2010 15:07

mimochodom - probiotika ako doplnok stravy sice ziska psik z jogurtov, acidka a podobne ako ste pisali.....
Lenze po ATB ako kura na obnovenie crevnej mikloflory to nestaci !
pretoze psik dokaze vyuzit len malo prospesnych bakterii, kedze ma tak silne zaludocne kyseliny,
ze mu vsetko "znicia". Preto sa u veterinara daju kupit specialne probiotika vo forme prasku,
ktore su robene presne na tento ucel, aby odolali zaludocnym kyselinam
a dodali psiemu telu co najviac probio kultur :ahoj:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Probiotiká

Poslaťod pimpa » Pia 16.07.2010 12:50

nam po ATB veterinar odporucal Probican kuru :nwm: sa mi zda, ze je to lepsie ako acidko alebo jogurt, po tych hnackuje. mozno ma este stale rozladeny organizmus po granuliach :hmm:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Probiotiká

Poslaťod Niki » Štv 22.07.2010 9:04

Jednoznačne odporúčam Probican pastu (pre zvieratá), mám viackrát vyskúšané na psoch aj na fretkách. :jop:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Probiotiká

Poslaťod zuzanka86 » Pia 10.12.2010 10:49

všetkým čo poznajú účinky probiotík odporúčam www.LIVEforDOGS.sk :jop:
zuzanka86
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Probican počas či po ATB?

Poslaťod maaja » Sob 01.01.2011 18:56

neviete mi poradiť, čo je lepšie? naša psica užíva hnusné lieky ATB a ešte čosi vo veľkých dávkach na zápal pľúc a po dvoch dňoch prestala papať, iba vodu sem tam vypije. mohli by jej pomôcť probiotiká už teraz, alebo mám počkať kým doberie ATB? :kak: nebolo dnes vôbec.
vďaka.
maaja
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: KE

Re: Probiotiká

Poslaťod krista » Pia 21.01.2011 20:02

Keď som dnes kupovala pre seba vitamíny,padlo mi do oka,že tam maju doplnky aj pre zvierata.Hladala som probiotika pre psa,podľa možnosti niečo prírodnejšie.
Ponúkli mi toto : http://www.energyvet.com/sk/menu_x253x.asp
Stretli ste sa už s tym?
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Probiotiká

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 08.04.2011 6:36

Drobné zvieratá do 2 kg: 1 kapsula 2x denne (pri ťažkostiach s prehĺtaním treba kapsulu bezpečným spôsobom otvoriť a podať jej obsah – viac informácií a praktické rady nájdete na webových stránkach alebo v tlačových materiáloch)
Zvieratá do 50 kg: 2 kapsuly 2–3x denne
Zvieratá nad 50 kg: 2 kapsuly na každých 50 kg 2–3x denne

take divne davkovanie to ma :nwm: myslim to rozdelenie v kilogramoch :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy