Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Poslaťod Lesana » Uto 03.10.2017 18:58

Dobrý deň. Mám 3 mesačné šteniatko Zlatého retrievera. Pred troma týždňami si zlomilo nôžku, tak som mu do krmiva ku granuliam (Brit premium puppies) začala pridávať ako podporu pri tvorbe nového kostného tkaniva vitamínové doplnky a to Canvit Biocal Plus, 1 tabletu denne (bežná dávka je 1-2 tablety na 5kg, pri preukázanom deficite je to 4-6 tabliet na 5kg). Od zlomeniny prešli 3 týždne, už krásne chodí, behá a tak rozmýšľam či jej tablety dávať naďalej, alebo prestať. Tie tablety sú aj pre šteňatá v raste, pri prezubovaní atď... Hodnoty pomeru vápnika a fosforu v granuliach je 1,5 : 1,1. V jednej tablete Canvit Biocal Plus je 8,7 : 3. Nieje to veľa? Oproti tomu čo je bežne v granuliach... Vďaka za každú odpoveď a radu. :)
Lesana
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Poslaťod vavrena » Str 04.10.2017 7:03

Kľudne podávaj aj ďalej. Šteňa si z potravy vezme toľko vápnika, koľko potrebuje, nefunguje to tak, že dáš viac, tak sa aj viac spotrebuje v tele. Ono si vezme, čo potrebuje a ostatné sa vylúči.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Poslaťod Margita » Str 04.10.2017 7:48

Počkať,vapnik sa ukladá,ved hyperkalcemia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Poslaťod wer » Str 04.10.2017 9:54

ja myslim, ze v case vymeny zubov neuskodi kratkodoby zvyseny prijem vapnika. inak by som sa tomu vyhla a ku kvalitnym granuliam (otazka, ci tam patri aj brit..) uz nepridavala nic navyse - prave ten vyvazeny pomer Ca : P je dolezity.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Poslaťod Elis » Str 04.10.2017 11:10

Margita píše:Počkať,vapnik sa ukladá,ved hyperkalcemia


Offtopic: je téměř nemozne, abys do zdraveho stenete velkého plemene krmenim nacpala jiz nebezpecny nadbytel vapniku -ta potřeba Ca je v době nejintenzivnejsiho rustu obrovska.
Osobne bych teda davala hlavne lepsi krmeni. Az pak pridavala další doplňky. Doplnky mají opravdu jen doplnovat :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Podávať šteniatku Canvit Biocal Plus ???

Poslaťod aramis3 » Str 21.11.2018 16:49

Ako ste to zvládli s canvitom? My máme labradora a zvažujeme prejsť na canvit chondro maxi nakoľko tablety, ktoré mu dávame teraz mu nešmakujú a tieto majú chuť pečene :lol:
aramis3
Okoloidúci
 
Príspevky: 4


Späť na Doplnky Stravy