Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.
Odoslať odpoveď

Re: Surové vajce v celku

Sob 29.08.2009 12:56

Napr.
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=52&t=4765&p=207123&hilit=tvaroh+fosfor#p207123
stenatam tvaroh vobec nie!
napr. aj v tejto teme
http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=6&t=2423&hilit=biotin+avidin&start=25
Hladat a studovat.
Pre ciernych psov je treba davat bielko IBA uvarene - biotin je cierne farbivo. Ostatnym farbam je fuk, ci vajco surove cele, abo uvarene bielko, abo uvarene cele. A bielko treba, ma vela vzacnych bielkovin!!!

Re: Surové vajce v celku

Sob 29.08.2009 13:10

tvaroh stenatam nie???tak to som este nepocul co ja viem v tvarohu je vela bielkovin a stena potrebuje tiez ako aj iny pes bielkoviny...

Re: Surové vajce v celku

Sob 29.08.2009 17:30

Stenatam tvaroh nie, a uz vobec nie casto a pravidelne!!! A dospelym psom podavanie tvarohu tiez netreba prehanat.
Precitaj si linky o tvarohu a potom oponuj. OK?

Re: Surové vajce v celku

Sob 29.08.2009 18:06

Offtopic: Tobin, :ahoj: dlho si tu nebol
tak,tak,tvaroh dávam zriedkavo,aj to len pre jeho oblúbenosť

Re: Surové vajce v celku

Sob 29.08.2009 21:53

ja oponujem preto lebo pes je skoro jak clovek...trosku som cvicil teda trosku dost teraz mam mensiu pauza a nemozem povedat ze som bol tenky vazil som 100kg a tuku minimum dost som jedol tvaroh a kazdy co trocha cvici ti povie ze tvaroh je najlepsie doplnok stravy,,,

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 10:21

koletka píše:ja oponujem preto lebo pes je skoro jak clovek

:otaznik: :otaznik: :otaznik: v com :otaznik: Aj ty si zahrabavas masko a kosti a pojedas zdochlinky :aaa:
Ale vazne: Co sa tyka potreby vitaminov a mineralov, je to naozaj u cloveka a u psa takmer rovnake.
Teda - axi myslis, ze psovi ani tebe pravidelny prisun enormneho podielu fosforu oproti vapniku neuskodi, taxa veeeeeelmi mylis. Ak budes aj ty konzumovat pravidelne malo CA a vela P, dostanes krivicu tak, ako aj pes. Teda s tym, ze psi organizmus je na nerovnovahu niektorych vit a min citlivejsi, ako clovek.
Tvaroh nema nic, co by nemali aj ine mliecne vyrobky. Daj si do vyhladavania heslo 'tvaroh' a 'fosfor' a hned zistis, preco tvaroh stenatam vobec nie a dospelym len obcas a velmi uvazlivo.
Ale sme dost OT; na tvaroh upozornujem hlavne preto, ze sa zvykne miesat so surovym vajcom a podavat dost pravidelne aj stenatam.
PS Krista, ahoj :hi:

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 10:46

Ok,tak ten tvaroh teda dávať do surového vajíčka nebudem.....nerada by som Kike nejak uškodila...a môžete mi poradiť s čím jej môžem vajíčko zmiešať,aby nemala srajdu?

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 11:09

Tobin uz bola predsa diskusia o tom, ze tucny tvaroh ma podiel vapnika vacsi nez podiel fosforu...bolo tu danych niekolko tabuliek, ktore na to poukazuju a myslim, ze aj v teme na ktore si odporucal... Ak ju niekto nebude vediet najst kludne ju pridam znova aby si mohol pozriet, ktore potraviny, maso maju aky podiel Ca/P.

Uz som to pisala v teme o mliecnych vyrobkoch...napriklad zostaveny tyzdnovi jedalnicek pre stenata velkych plemien odporuca davat tvaroh trikrat do tyzdna!!!! Okrem toho ine mliecne vyrobky ako jogurty a cottege. Vychadzam z knihy BARF - Zdrava vyziva pro psy, strana 60-61

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 11:14

Ani zo samotneho vajca by srajda nemala byt, len treba ho nechat zohriat na izbovu teplotu, priamo z chladnicky nie je OK... A vajco sa da zmiesat so vsetkym, co ta len napadne. Ja robim napr. prazenicku - rozpalim panvicu, odstavim, necham rozpustit maslo, a do toho zo dve vajcia. Ak je uz panvica chladna, kratko ju este zohrejem - ani maslo, ani vajcia by sa nemali prazit. Alebo vajcia priemesam do krupicovej kase (mam cierne psisko, a tak bielko vzdy vyklepnem a uvarim v mikrovlnke). Alebo acidko/yogurt/mlieko s ovsenymi vlockami a do toho vajco. Do granuli, do BARFU - vsetko je OK. A hoci aj kazdy den, vo vajci neviem o nicom, cim by sa mohol pes predavkovat... Iba, samozrejme, tuky - takze obeznym psom s mierou.
Max: Nevracajme sa k tomu. Tvaroh ma privela fosforu tucny, chudy (neviem si predstavit, ako podiel tuku ovplyvni podiel fosforu). A tabulky uz boli vselijake, uvadzali aj tak, aj tak, nevyberies si. Ja idem na istotu - tvaroh nema nic, co by opodstatnovalo jeho pravidelne a hojne podavanie (akurat, ze psovi chuti - a to sa da s mierou).

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 11:21

Mas pravdu nechame to tak...Vravim to len pre tych ktory nevedia ci ano alebo nie...existuje literatura staci si precitat... Tabulky su rovnake len musi clovek vidiet a vediet. Len je skoda ochudobnovat niekoho o pestrost v strave, len preto, ze mas taky nazor. Barf je predsa o pestrosti a prave ta ma poskytovat vyvazenost. Pretoze to by si uz niekto mohol povedat, ze nebude davat maso kvoli velkemu podielu fosforu...
:ahoj:

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 11:24

:lol: Ak ma tu pestrost zabezpecit prave tvaroh, tak OK :aaa:

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 11:28

Vidim, ze hoci si tu dlho nebol sposob komunikacie sa vobec nezmenil :ach: posluz si...

Re: Surové vajce v celku

Ned 30.08.2009 12:11

Ja som liberal: Napisala si nieco ty, napisal som ja, a nech si kazdy postuduje a vyberie podla svojho uvazenia. Dame info, kazdy podla svojich vedomosti a skusenosti, a kto to cita, sa musi rozhodnut sam.
Offtopic: Nemusis hned prskat; nejdes zrovna najlepsim prikladom. Zvladnes prispevok aj bez osobnych utokov?
A - dik za ponuku, posluzil som si :jupi: Ak pises, ze bez tvarohu nie je barf pestry, tak si teda posluzit musim. :ahoj:

Re: Surové vajce v celku

Pon 31.08.2009 13:54

mozno keby si zil v minulosti tak by si to robil jedol z dochlinky lebo by si nemal co jest,schovaval aby ti to niekto ini nezjedol takze to neni argument ze neni jak clovek a bolo to pisane obrazne,,,ale ved to ta asi napadlo aj ked asi,,,
tvaroh vznika z mlea ktore po sesbirani smetany je pasteryzovano ,zahusteno bakteriemi kyseliny mlecne a syriridlem a nasledne odstredeno.vedlejsim produktem pri vyrrobe tvarohu je syrovatka.Tvaroh obsahuje MNOHO MLECNE BILKOVINY a malo mlecneho cukru a proto je velmi dobre prijman a obecne velice dobre zuzitkovan...!!!

Re: Surové vajce v celku

Uto 01.09.2009 22:33

janibambulka píše:Ok,tak ten tvaroh teda dávať do surového vajíčka nebudem.....nerada by som Kike nejak uškodila...a môžete mi poradiť s čím jej môžem vajíčko zmiešať,aby nemala srajdu?

kludne jej tvaroh davat mozes. :no:
Odoslať odpoveď