Surové vajce v celku

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Lucifer » Pia 01.08.2008 9:51

Offtopic: ...no jo, casy sa menia :no: Uz by som svojim psom cokoladu nikdy nedala...Zato moj bradac, ktoreho som mala predtym, som pri hnackovych stavoch liecila vylucne cokoladou. Dostal vzdy celu tabulku cokolady na varenie a bolo po hnacke...Dozil sa krasnych 14 rokov. Vtedy boli vseobecne ine nazory na liecbu psov - viac sedliacke rozumy. Napriklad aj Acylpirin sa odporucal davat psom so svalovicou. Teraz je vseobecne zname, ze paracetamolove lieky psov spolahlivo zabijaju. :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Tobin » Pia 01.08.2008 10:19

leiluska píše:ako vieš že hnačky boli z vajíčka? nepožral niečo? tuším, že si len teraz prešiel na varenú stravu, nebude to od toho?


Na BARF sme presli v sobotu a seroza zacala v utorok. To by bola trocha oneskorena reakcia. Hnacka sama osebe by ma velmi netrapila, on sa ani nepyta, chovanie nezmenene, nic ho neboli, ale tie hlieny mi vadili :nechutne: Cele vajco schlamstal s velkou chutou, zltko ocuchal a nechcel. Zasypal som mu ho piskotami, potom misku vylizal. No a 24 hodin po tom vygrckal nieco podobne zltku. Neviem, ci to mohlo byt, ze to za 24 hod. nestravil, situacia sa aj tak nezlepsila, len toho :nechutne: bolo ovela menej. Dostal aj nejake tablety, dnes rano uz bez hlienov, iba hn....ka. Takze usudzujem vajco, vet hovori, ze je to mozne, ale je viac alternativ, mizno zlizal nejake svinstvo.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 01.08.2008 11:29

fuf, tak to možno bude vážne kvôli tomu vajíčku... zaujímavé, že takto naň reagoval.
môj v poslednom čase žerie dosť trávy, chcem sa spýtať, že aké vitamíny mu chýbajú? neviem si spomenúť, čo sa vtedy dáva, keď peso žerie na žalúdok trávu (síce on ju žerie len tak - ako šalát, proste mu chutí), ale pre istotu mu skúsim do stravy pridať niečo, čo mu tam asi chýba...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Mackie » Pia 01.08.2008 12:30

to je cudne, tie nase dva kusy sa nejak kopiruju :lol:
aj mne zerie teraz travu, celkovo zerie menej, tak nazbieram nejaku pupavu a zihlavu a primiesam
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod unicorn » Pia 01.08.2008 12:50

nasiel som toto: http://www.dog.sk/reportaze/trava/trava.htm v podstate ziadna jasna sprava. o tom preco to robia su tam len same teorie a dohady. ale zaver hovori o tom, ze vraj psovi nemame dovolit jest travu, a ked to robi mame ho ist dat vysetrit. :lol:

moj tiez zerie sem tam travu, ale neprikladam tomu zatial nejaku velku vahu...
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 01.08.2008 13:03

tehehe, dáko tie čévečka telepaticky komunikujú a tráva je in :lol: všímam si to takto: žerie trávu často, takmer denne, niekedy zvracia, to keď je pahltný a nažerie sa jej veľa. inak ju vylúči stolicou nestrávenú. neviem, je pravidelne odčervovaný, že by to bolo tým. aj on teraz žerie menej, to asi tými teplami, možno si prečisťuje črevá, možno sú fakt v nej nejaké látky, ktoré mu chýbajú, osobne mu brániť nebudem, viem, akú trávu žerie.
rozmýšlala som nad nejakou zelenou prílohou, ale kapusta nadúva, uhorku nelúbi a zeleninu celkovo nemusí. fakt to beriem tak, že má švédske stoly a žerie trávu ako zeleninovú oblohu, len mi to príde divné, že ju žerie tak často. veto nepovedal nič, že by bol chorý abo čo...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod lusy » Pia 01.08.2008 18:26

co sa tyka travy, tak moj ju zerie kazdy den. dokonca niekolkokrat za den. proste ma take miestocko s travou vyhliadnute a ked ideme okolo tak tam nabehne, trochu sa napase :lol: a ide sa dalej.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Tobin » Pia 01.08.2008 18:59

Ono to zranie travy snad bude nejaky nedostatok v pesovej strave, alebo isty sposob samoliecenia, lebo moj bezne travu vobec nezerie, ale ako mal tu "otravu" zltkom, tak travu zral. Lenze ani nevyvratil, a dokonca aj stravil, v :kak: som ju nevidel. Myslim, ze staci primiesat do prilohy petrzlenovu vnat, alebo nasekany hlavkovy salat, predsa len ta trava je zaprasena, ocurana, olovo, stroncium z Cernobylu (polocas rozpadu 60 rokov, este stale v trave aj v hriboch je!).... :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Puk » Pia 01.08.2008 20:00

Tobin píše: stroncium z Cernobylu (polocas rozpadu 60 rokov, este stale v trave aj v hriboch je!).... :plac:


Tobin, kašli na stroncium, okolo Slovnaftu je to nepodstatné! :lol:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Rauke » Sob 02.08.2008 8:34

Offtopic: pes zerie travu aby si neutralizoval kysle pH v zaludku. robia to najma psy krmeni ciste masom- najma surovym, lebo maso im znizuje pH- vacsia tvorba kyselin.a o chybani tej latky co sa pise v tom clanku vyssie som zatial nic nepocula :nwm:
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod lucik » Sob 02.08.2008 11:54

moja zerie travu najma na jar - taku mladucku, teraz len obcas - skor z nudy, alebo rano ked je rosa tak si par stebielok odtrhne.. parkrat ju vyslovene zrala, vtedy viem, ze jej nieco nesadlo v zaludku a chce blinkat.. ale to bolo len asitak 2-3x..

som sa minule bavila, ked na opekacku som Gipsynke vzala surove kuracie chrbty, dala som jej ich a ponukla som aj kamoske, nech da svojmu pullikovi.. ona ze nieee, aby si nepokazil zaludok, on take nejedava.. vzapati mu dala granule a po opeceni sa s nim podelila so spekackou a slaninou.. o takych 20 minut sme sa isli prejst, pulel sezral strasne vela travy, bolo vidiet, ze mu nie je dobre.. tak som oboznamila kamku, ze aha, o chvilu bude blinkat.. chudacisko o chvilu vypulil oci a vyblil najskor polpudlika travy, potom spekacku so slaninou a granulami a nasledne este trosku travy uz len so zaludocnou stavou.. kamoska hysaky, ze "jezismarja, ako mu mozem pomoct?" (to je pulel jej rodicov, ona ho berie obcas takto na vylety) tak som ju ukludnovala, ze nech neboji, on blinkne a bude mu fajn.. aj tak bolo.. a uz je poucena :smile:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 02.08.2008 12:50

môj keď blinká, tak vyjdu len žalúdočné štavy s tou trávou. takže nemyslím, že by niečo zlé požral, lebo to robí, keď je hladový. myslím, že skôr sa jej len nahlce. ale je pravda, že dostáva to surové mäso a fakt možno to bude tým pH, nefím :nwm:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod max » Štv 11.09.2008 21:24

Vsade citam, ze skoro vsetci davate vajce aj so skrupinkou tak ma zaujima, ze ci tu skrupinku predtym aj umyjete? Viem, ze mozno hlupa otazka ale obcas su tie skrupinky spinave, je tam nalepeny trus a kadeco...
A nebojite sa, ze su konzervovane? Niekde som citala, ze vajcia sa namacaju do nejakej sklennej....a teraz si nespomeniem coho :lol:

Tak som to nasla je to vodne sklo. Vajcia možno konzervovať ošetrením vonkajšej strany vajec tukom, voskom, parafínovým voskom, ponorením do roztoku vápna alebo kremičitanu (sodného alebo draselného) alebo inými metódami.
Naposledy upravil max dňa Štv 11.09.2008 21:50, celkovo upravené 1
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod lucik » Štv 11.09.2008 21:37

kej su tam hovienka, tak konzervovane asi nebudu.. :no:
no ja kupovane vajka umyvam, sak tam aj razitka aj kdeco moze byt.. no a domace (od kolegu) akokedy, ale vacsinou nie..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod max » Štv 11.09.2008 21:41

Ok tak zacneme davat aj ja na doplnenie vapnika. A treba ju potom aj vysusit v rure alebo staci podrvit a hned mozem podavat? Tusim Ulf niekde pisala, ze ich najprv ususi v rure a potom si nadrvi prasok.
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy