Surové vajce v celku

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod tomasoo » Ned 02.09.2012 20:15

ale uz pohode papa a jej celkom chutia samozrejme iba zltko :))
tomasoo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13
Bydlisko: sabinov

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Kirushka » Pon 03.09.2012 11:49

tomasoo píše:mojej nechuti surove vajicko :(((( a ako casto mozem jej davat vajicko ??


dávaš mu to vajíčko samotné, alebo ho primiešavaš do jedla?
"Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni."(John Steinbeck)
Kirushka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Bratislava-Ružinov

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod kikashenka » Pia 20.03.2015 9:53

Ahojte

som zvedava na vasu radu,
mam papillonku ma 12 tyzd a posledne 4-5 dni jej uplne kleslo 1 usko, nevieme z coho ani preco,
dostali sme na to rady, ze jej mame davat podrvenu škrupinku z vajicka,
a chrupavky z kurata.
co myslite? bojim sa tej skrupinkx aby sa jej nezapichla predsa len je malicka, v mixery to nejde rozmliet na muku uplne lebo to tam lieta, teraz som to skusala:D
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Snezienka123 » Pia 20.03.2015 10:20

Možno sa pomaly začína prezubovať...vtedy zvyknú uši klesnúť.
Škrupinku môžeš podrviť v mažiari na prášok. Niekde v literatúre sa zvykne písať, že je dobré ku kšrupinke pridať pár kvapiek citrónovej šťavy, vraj to tuším lepší vstrebateľnosť vápnika.

Ešte zvykne pomôcť uško masírovať.
Niektorí zvyknú ušká vylepovať, zvykne to pomôcť.
Prípadne vyholiť z prednej strany a zo zadnej srsť prestrihať, skrátiť, aby sa odľahčilo...ale to neviem, keď sú uši dôležité pre vzhľad...či je to vhodné, či sa tá srsť potom plnohodnotne obnoví v rovnakej kvalite.
Ešte by si mohla skúsiť nejaké to chondro...pre šteňa možno Gelacan plus baby by bolo fajn.

Nám pomohlo to vystrihanie a masírovanie...večer pri pozeraní tv si ku mne malá ľahla a ja som jej v rámci hladenia masírovala ušnú chrupavku, aby sa prekrvila...ušká sa po pár týždňoch krásne postavili a už tak ostali.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod kikashenka » Ned 22.03.2015 11:34

Ahoj snezienka dakujeme za rady masirovat masirujeme:)
citron som pocula aj ja dobre ze pripominas:)
a myslis ze sa stena moze zacat prezubovat uz v 12 txzdnoch?
dufam ze sa postavia lebo sme chceli v maji skusit 1. stenaciu vystavu):))





Snezienka123 píše:Možno sa pomaly začína prezubovať...vtedy zvyknú uši klesnúť.
Škrupinku môžeš podrviť v mažiari na prášok. Niekde v literatúre sa zvykne písať, že je dobré ku kšrupinke pridať pár kvapiek citrónovej šťavy, vraj to tuším lepší vstrebateľnosť vápnika.

Ešte zvykne pomôcť uško masírovať.
Niektorí zvyknú ušká vylepovať, zvykne to pomôcť.
Prípadne vyholiť z prednej strany a zo zadnej srsť prestrihať, skrátiť, aby sa odľahčilo...ale to neviem, keď sú uši dôležité pre vzhľad...či je to vhodné, či sa tá srsť potom plnohodnotne obnoví v rovnakej kvalite.
Ešte by si mohla skúsiť nejaké to chondro...pre šteňa možno Gelacan plus baby by bolo fajn.

Nám pomohlo to vystrihanie a masírovanie...večer pri pozeraní tv si ku mne malá ľahla a ja som jej v rámci hladenia masírovala ušnú chrupavku, aby sa prekrvila...ušká sa po pár týždňoch krásne postavili a už tak ostali.
kikashenka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji - okolie BA

Vajičko k granulám

Poslaťod Soni a Ivka » Str 02.09.2015 14:03

Dobrý deň ... na jednej stránke som vydela že sa dáva vajíčko (žltko ku granulám ) ... vraj je to dobre na srsť. Je to pravda ? A bielko sa nedáva ? Dávate tak niekto , lebo chcela by som to skusiť :lol:
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Vajičko k granulám

Poslaťod Leila Tobrok » Str 02.09.2015 15:42

a co myslis ze stane ak das? :) ja davam cele, surove aj so skrupinou... a psy ziju :)))
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vajičko k granulám

Poslaťod Soni a Ivka » Str 02.09.2015 15:57

Nevravím že sa im niečo stane :smile: písala som že by som to chcela yyskúšať lebo naše šteniatko po jedných granulách (kupených súrne) ma nejakú divnu srsť , aj druhému psíkovy by som to dala ... a bielko je vraj dobre na klby ? A ako často to dávate ?
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Vajičko k granulám

Poslaťod Leila Tobrok » Str 02.09.2015 16:05

problem so srstou nemusi vyriesit jedno vajco. treba vylucit kozne ochorenie, alergiu,... ak je to vylucene, pridavala by som skor roboran na srst, olej a ano aj to vajko, drozdie,... vajko davam cca 2* do tyzdna. alebo ako si spomeniem. lamava, sucha srst, to nie je len vajco, to su oleje a ine veci v strave. asi granule nesadli...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Vajičko k granulám

Poslaťod Soni a Ivka » Str 02.09.2015 16:10

Neláme sa jej len mali sme dosť nekvalitne granule :ua: a dosť aj pochudla a jej srsť už nieje taká husta ale dosť jej zredla :plac: nad tým olejom som rozmýšlala ... keď sa to nezlepší pri nových granulach a vajíčku tak skusim ten olej :smile: a to šteniatko môže aj škrupinu ?
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Re: Vajičko k granulám

Poslaťod Soni a Ivka » Str 02.09.2015 16:19

Práve som si všimla že už tu podobná tema je :smile: :pac:
Soni a Ivka
Snoopy
 
Príspevky: 103

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy