Surové vajce v celku

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Surové vajce v celku

Poslaťod marhuľka » Štv 19.06.2008 17:57

My dávame ako doplnok jedla surové vajíčko.Je to dobré na srsť.Potom sa leskne.Je to aj zdravé.Odporučil nám to náš veterinár.Naša Enny najprv vicucá bielko a žĺtko a potom zje škrupinu.
marhuľka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 14

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod LadyTrixiKe » Štv 19.06.2008 18:40

ja dávam surové vajíčko ale bez škupiny ... bojím sa že by to malý nestrávil
LadyTrixiKe
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Košice

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Lucifer » Štv 19.06.2008 19:03

Ja dávam zo surového vajíčka len žĺtko...Niekde som čítala a preberalo sa to už aj tu niekde, že bielko ee :no: a škrupiny sa dajú dávať tiež v pohodičke, len ich treba dobre vysušiť a podrviť na úplne drobný prášok...aspoň ja to tak robím :ahoj:
Naposledy upravil Lucifer dňa Štv 19.06.2008 19:13, celkovo upravené 1
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Jack » Štv 19.06.2008 19:12

Taktiež iba žĺtko, vraj obsahuje nejakú látku pre peknú a lesklú srsť ale bielko má vraj protilátku ktorá tu dobrú ničí ale nie úplne, d=ufam že ste pochopili a niekto múdrejší nám napíše o akých "látkach" tu potím :ha:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod max » Štv 19.06.2008 19:36

Myslim, ze ide o vitamin H, teda biotin ten je dobry na srst a kozu. Bielko je tiez v pohode ale iba uvarene vtedy sa nici latka, ktora prave nici biotin. Ja vdzy odkladam aj bielko a potom spravim prazenicu. :smile:
Naposledy upravil max dňa Štv 19.06.2008 19:43, celkovo upravené 1
„Priľnutie človeka ku zvieraťu je obdobou ľudskej potreby vyjadrenej pocitmi lásky a priateľstva v najčistejšom a v najušľachtilejšom zmysle slova.“ Konrad Lorenz
max
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 720

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Kača » Štv 19.06.2008 19:41

Ja dávam surové vajičko, ale nedávam škrupinu :nwm:
Ale hlavne žĺtko že je veľmi dobré, aj na tú srsť...
A že tak ako mrkva, z kt. srsť hnedne, naopak z vajíčka tmavne.

No.. síce úplne prvýkrát ju teda pekne prehnalo...

A ako často jej možem dávať?
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod corina » Štv 19.06.2008 20:17

Ja davam tiez surove vajicko bez skrupiny, ale v odbornych knihach som sa docitala o roznych nazoroch na tuto temu. Jednym bolo to, ze cele vajce v ziadnom pripade, ze iba samotny zltok, inde som sa docitala ze vajce ano ale iba varene... kolko ludi tolko nazorov. Podla mna psovi nemoze vajce uskodit, nech je akekolvek (samozrejme nie skazene) ci uz cele alebo iba cast. :smile: :smile: :smile:
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Amaguk » Štv 19.06.2008 20:45

o vajciach tu mame este aj tuto temu: viewtopic.php?f=5&t=461 :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Jannka » Štv 19.06.2008 21:09

o vajciach :heh: :heh:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Amaguk » Štv 19.06.2008 21:11

Offtopic: what's so funny? :hih:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Linduska » Pia 20.06.2008 11:41

aj ja davam len zltko... bielko som raz skusila ale nechali to tak ani to nechceli zjest
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Tatiana » Pia 20.06.2008 13:48

jednoznacne iba zltok a hlavne z overeneho zdroja ked surovy,bielok mozno vareny inak ako bolo povedane moze zapricinit avitaminozu H :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Amaguk » Pia 20.06.2008 13:54

podla toho co som najnovsie vo viacerych zdrojoch citala, s tou avitaminozou H je to plany poplach,
biotin v zltku sa surovym bielkom nici len ciastocne a nie v takom mnozstve, aby to naozaj sposobilo jeho akutny nedostatok.
ak by to bolo tak, tak to by potom aj vlci a psi v prirode museli trpiet na jeho nedostatok v dosledku konzumacie surovych vajec :no:

inac, mne sa minule podarilo sadnut si na celu krabicu vajec prave prinesenych z obchodu :pac:
to mal pesko radost prevelku, ked som much do misky prskla zo 6! :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Nia » Pia 20.06.2008 14:52

tak za varenym vajickom sa ide Endy potrhat...ale len zltko spapa, bielko je po celej kuchyni povyhadzovane von, jednoducho ho nezjedol, akoby vedel ze to nie je nic moc....surove vajicko som este neskusala...bojim sa mu to dat, bo predsalen ma citlivy zaludok, alebo zeby sme skusili???? len neviem ako mu to mam dat...akozeee roztrepanee ako na prazenicu..alebo oddelene zltko a bielko???
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Surové vajce v celku

Poslaťod Jack » Pia 20.06.2008 14:56

Ja som mu dal pred chvíľou iba žĺtko, normálne som ho oddelil a dal do misky (ešte som ho pomiešal) a Jack to zjedol, zo začiatku hádzal ksichty že čo mi to dávaš ale potom vylízal misku
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy