Rast

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Rast

Poslaťod Bellissima Cane » Ned 08.02.2015 20:45

Ahojte viete poradit nejake doplnky alebo vytaminy na podporu rastu? Mam 11mes. fenku velkeho plemena a potrebovala by este par cm narast. :ua:
Bellissima Cane
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Rast

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 08.02.2015 20:51

aké je to plemeno? je s PP (ja len preto, či naozaj má mať štandardnú výšku) koľko meria? koľko má byť štandardná výška? čím kŕmiš? čím si kŕmila? v tomto veku je už dosť neskoro na dramatické zmeny, ak bolo niečo pokašlané doteraz...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rast

Poslaťod Bellissima Cane » Ned 08.02.2015 21:07

Aljassky malamut krmim od steniatka barfom. Je s PP standard je 58 a ma 56 ale ´´chcela by som´´ aby mala tak 60 lebo je dost mohutna a opticky vyzera dost krpec.
Bellissima Cane
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Rast

Poslaťod Margita » Ned 08.02.2015 21:10

to aka bude vysoka je dane gentikou,aka je vysoka jej matka?
aa doteraz si ake doplnky davala?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rast

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 08.02.2015 21:13

Bellissima Cane píše:Aljassky malamut krmim od steniatka barfom. Je s PP standard je 58 a ma 56 ale ´´chcela by som´´ aby mala tak 60 lebo je dost mohutna a opticky vyzera dost krpec.


no ja by som tiež chcela aby moja suka bola vyššia, ale v rodokmeni, keď kuk matky vidíš, ako a kam smeruje výška aj tvojej suky... tie 2cm ešte môže dotiahnuť. i keď si myslím, že to hlavné obdobie, keby mali byť prídavky na kĺby a vitamíny už je pomaly preč.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rast

Poslaťod Bellissima Cane » Ned 08.02.2015 21:29

Davam lososak, riasy, pangamin, roboran a na klby alavis. Rodicia neboli moc velky ani surodenci nejsu velky ale tak bola by somm rada keby aspon ten standard splnila
Bellissima Cane
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Rast

Poslaťod Margita » Ned 08.02.2015 21:32

Offtopic: tak preco si si nevzala stena po rodicoch standardnej vysky?teraz s tym uz vela nenarobis
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rast

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 08.02.2015 21:33

to by mala, ale kuk na tie vysky matiek. ak teraz ma takto pod standard, tak uz velmi vysoka nebude. ak davas, robis dobre a ostatne je genetika a prostredie. do toho roka a pol - dvoch dorastie tie cm do standardu.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rast

Poslaťod Bellissima Cane » Ned 08.02.2015 21:53

Margita píše:Offtopic: tak preco si si nevzala stena po rodicoch standardnej vysky?teraz s tym uz vela nenarobis


Preto ze som chcela zdrave top stena s top rodokmenom na vystavy a do chovu. :smile: Bohuzial u malamutov v Europe je nemozne zlucit toto vsetko do jedneho psa. Mam cice stena zdrave z top chovky, s top rodokmenom s uzasnou povahou a exterierom ale bohuzial nevyrastla :ua:
Bellissima Cane
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Rast

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 08.02.2015 21:57

ale to nie je zle, nie? poviem takto. radsej drobnejsiu suku, ktora je vyrovnanych proporcii a vypada ako suka, nez velke hovado, disproporcne, ktore pripomina skor psa, pretoze je vysoka. neviem ako u vasho plemena, ale u nas je suka lepsie hodnotena ak nie je privysoka, lebo vtedy sa aj straca suci vyraz. ona ten standard dorastie. ma na to cas. ostatne, pozoruj surodencov, ako su na tom, aspon budes vediet, ze to nebolo stravou. u nas napr spravilo dost aj dlhe obdobie na antibiotikach a choroba... ak je tvoja suka proporcna, vyrovnana, nie je extrem, bola by som radsej, nez aby bola prehnane vysoka. ale ako pisem, nevyznam sa do plemena a co je u vas ziadane. ak ma matky nizsieho vzrastu, tak sa len da ocakavat, ze aj ona bude nizsia.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rast

Poslaťod Bellissima Cane » Pon 09.02.2015 10:57

Ono je to tak ze 100 ludi 100 chuti. Vo vsetkych posudkoch ma ze je na spodnej hranici výšky ale kopaktna. Ma 2x BIS puppy a v mladých bola 3x a 3x JBOB no neviem co na bonitacii. Mne sa tiež páčia sučky take akurát na sučky nie moc velke. Tak budem sa modliť nech tie 2-3cm este dotiahne :smile: trez sme na výstave boli s jej sestrou a je o nieco vyššia a brata vidíme na fotkách a tiež nie je obor.
Bellissima Cane
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

Re: Rast

Poslaťod vavrena » Pon 09.02.2015 11:33

Výšku máš danú geneticky, a nijako ju neovplyvníš. Pes môže jedine zakrpatieť vplyvom veľmi nedostatočnej výživy v ranom veku, ale rýchlosť rastu, a v ktorých obdobiach to nastane, to sa ovplyvniť nedá. Čiže ak má byť menšia, tak bude. Stáva sa to. Moja sučka je po rodičoch 58cm (cca 25 kg) a 64 cm (32kg), a ona ledva doťahuje 55 cm a váži 20 kg.. Jej sestra to isté.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Rast

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 09.02.2015 11:58

Bellissima Cane píše:Ono je to tak ze 100 ludi 100 chuti. Vo vsetkych posudkoch ma ze je na spodnej hranici výšky ale kopaktna. Ma 2x BIS puppy a v mladých bola 3x a 3x JBOB no neviem co na bonitacii. Mne sa tiež páčia sučky take akurát na sučky nie moc velke. Tak budem sa modliť nech tie 2-3cm este dotiahne :smile: trez sme na výstave boli s jej sestrou a je o nieco vyššia a brata vidíme na fotkách a tiež nie je obor.


výstava je iná než bonitácia. dôležité je, že rastie vyrovnane, ona ti to ešte dobehne. neriaď sa výstavami, pretože úprimne, tam dokáže povyhrávať kadečo (nevzťahuj na seba, chcem len poukázať, že aj pes čo na bonitke neprejde, moze vyhrat BOB a naopak pes na bonitke vynikajúci, BOB nemusí nikdy získať). výška je skutočne daná geneticky, kŕm super ako doteraz a uvidíš.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Rast

Poslaťod AD16 » Pon 20.02.2017 14:45

Mám AD psíka 8 mesiacov ..... výška 56 cm (otec 68 cm , matka 65 cm) súrodenci v priemere 61 cm ......
Kŕmim farmina no grain..... psík je pekne stavaný svalnatý. Na 99 % je to genetika, ale ak by mi niekto vedel poradiť nejaký doplnok ktorý by aspoň trošku podporil ešte rast psíka, budem veľmi vďačný.
AD16
Okoloidúci
 
Príspevky: 1


Späť na Doplnky Stravy