Koža a srsť

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Srsť, koža, pigment

Poslaťod Laura » Str 19.09.2007 8:49

Ake pripravky mate odskusane na podporu kvality srsti, pigmentáciu a kožu? Ako pomoct psovi k rychlejšej výmene srsti?
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Poslaťod Silwuska » Str 19.09.2007 8:56

Pigmentáciu neriesim...maco je cisto cierny...takze skor ta kvalita(lesk a na dotyk)....ja to riesim pridavanim suroveho vajicka raz za cas do jedla...dalej pravidelnym cesanim(ak mu necham dlhsiu srst) no a sprchovanim overenych vyrbkov...pre mna to je orthosan sampon(nie ta pena proti parazitom) s nejakymi bylinkami...krasne voni a hoji to drobne ranky na kozi... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod drndos » Str 19.09.2007 9:53

aky to ma suvis s doplnkami stravy? mam to presunut?
[img:1f345089f5]http://www.dogs.wz.sk/download/administrator.gif[/img:1f345089f5]
drndos
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 30

Poslaťod Silwuska » Str 19.09.2007 9:57

No ved ci niekto pouziva nejake doplnky stravy k tomu aby mal pes lepsiu srst (doplnok moze byt aj to vajco, lebo to je len raz za cas...proste doplnok) nepresuvaj... :ahoj:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Laura » Str 19.09.2007 11:43

Presne nepresuvaj. Prostriedkami myslim doplnky vyzivy napr. vitamin H a podobne.... :no:
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Poslaťod Aris » Str 19.09.2007 18:44

Krasna a jemna srst je ako povedala Silwuska po tom orthosane
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod eur » Pia 28.09.2007 7:41

Ahojte- ja mam odskusane MrGroom - je to skvele!! srst sa krasne drzi, rychlo vymiena i rastie vo vysokej kvalite http://www.mrgroom.com/products/nutrition/ Je to sice trosku drahsie ale dlho vydrzi.
Každé poznanie obohacuje
eur
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Poslaťod MisheliQ » Pia 28.09.2007 14:17

ja som našla na nete toto, ale nemám to odskúšané:

Canvit® H tbl.
Biotínové tablety na srsť pre psov.

Zloženie: Vitamín B2, biotín, niacínamid, pantotenan vápenatý, zinok.

Dávkovanie: 1 tableta (cca 1 g) na 5 kg ž.hm. psa denne.

Indikácia: Canvit H je špeciálny vitamínový prípravok s vysokým obsahom biotínu (vitamínu H), ktorý spolu so zinkom a ďalšími vitamínmi výrazne podporuje kožný metabolizmus. Podáva sa v období pĺznutia (urýchľuje výmenu srsti), pozitívne ovplyvňuje pigmentáciu kože a srsti. Napomáha pri hojení drobných kožných infekcií, odrenín a raniek. Podporuje keratizačné pr°Cesy kože a kožných útvarov. Pravidelné podávanie prípravku sa doporučuje pre udržanie dokonalého vzhľadu najmä u výstavných zvierat.

Spôsob použitia: tablety sa podávajú zvieratám denne (min. 3 týždne) podľa doporučeného dávkovania priamo z ruky, alebo rozdrvené do krmiva.

Doba použiteľnosti: 18 mesiacov od dátumu výroby.

Spôsob skladovania: pri teplote 15 - 25 °C, na suchom, tmavom mieste v pôvodnom uzavretom obale.

Balenie: 100 g (cca100 tbl.) - plastové obaly, 500 g, 1 kg.

zdroj: http://www.biofaktory.com/sk/produkty.html
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Poslaťod Jack » Ned 30.09.2007 11:13

Používate niekto tento CANVIT H ???? sa mi to páči
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Poslaťod MisheliQ » Ned 30.09.2007 11:37

ja to nepoužívam, ale idem si niektoré vitamíny z biofaktoru zakúpiť...a potom uvidím aké účinky bude mať a napíšem.. :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Koža a srsť

Poslaťod corina » Štv 05.06.2008 15:11

ake mate skusenosti s pripravkami na kozu a srst? mne sa zda ze moja fenecka ma velmi suchu kozu a lamavu srst, krmim kvalitnymi granulami a neviem co by jej mohlo chybat... :ua: podavala som jej 2 mesiace Dermanor ale ziadna zmena... skusi mi niekto poradit? hmmm? :no:
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: koza

Poslaťod Amaguk » Štv 05.06.2008 15:16

Na strst je dobre pridavat do stravy biotin (hoci aj v podobe vajecnych zltkov) a pupalkov alebo borakovy olej. Tiez zinok
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: koza

Poslaťod Kača » Štv 05.06.2008 15:22

Moja bíglica mala predčasom tiež škaredú srsť, a tak som jej vykydla do misky surové vajce a má ju fakt peknú, a aj lesklejšiu a zdravšiu :no:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: koza

Poslaťod corina » Štv 05.06.2008 15:25

pisala som ze zltok davam pravidelne, ale neodoslalo mi to, tak este raz :pac: zltok davam malej 2x tyzdenne a ten olej no kde by som ho mohla kupit? nestretla som sa s takym :lol:
corina
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71
Bydlisko: Kosice

Re: koza

Poslaťod Priscilla » Štv 05.06.2008 16:33

Ešte by si mohla uviesť čím konkrétne kŕmiš a ako často a akým šampónom je kúpaná, možno tak skôr prídeme na to v čom je problém... Odčervovaná je pravidelne?
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy