Cesnak

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Cesnak

Poslaťod diusqqa » Uto 26.10.2010 20:48

Ahojte, chcela by som sa opytat ako casto a v akom mnozstve mozem davat rozpuceny cesnak ako doplnok do jedla pre 1 rocnu fenu kriznku pitbulla ? :no:
diusqqa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 100
Bydlisko: Košice

Re: Cesnak

Poslaťod enzi55 » Pia 31.12.2010 20:15

Som veľký žrút cesnaku - niekoľko strúčikov denne, prakticky s každým slaným jedlom si ho dávam. Roky som nebol prechladnutý, mám perfektnú krv, keď chodím darovať, cítim sa silnejší posledné roky ako ho jem. Bol som chudorľavé decko.. Skrátka som silne presvedčený o blahodárnych účinkoch c. Myslím, že tu môžu byť viaceré rôzne pozitívne účinky na psíka - ak aj nie tie odčervovacie /parazity odpudzujúce/. Otázka bude ako to dávkovať našemu malému trhačovi - polovičnému kavalier španielovi, ktorý narastie tak max po kolená. Teraz má 10+týždňov a skoro dve kilá. Pol roztlačeného strúčika každý druhý deň mi príde ako znesiteľné množstvo.. Kŕmime granulami a viacmenej pri tom zostaneme
Indy je kavalier španiel x yorkie. Vďačný, múdry dobrák, ktorého veľmi ľúbime
Jeho fotky: http://enzo5.blogspot.com/search/label/Indy
a videá: http://enzo5.blogspot.com/search/label/Videos
enzi55
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Pia 31.12.2010 20:24

pol strucika kazdy den na 2kiloveho psa je velmi vela :vykricnik:
ak chces davat kazdy den, tak naozaj malicko, ak chces davat pol strucika, tak max. raz tyzdenne
moje 30kg psy dostavaju 1 strucik 1-2x tyzdenne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod enzi55 » Sob 01.01.2011 1:32

Mackie: Nie každý deň, písal som že každý druhý deň. Do čerta s takým častýn katovaním :o) A ani by som s tým nazačínal v príliš nízkom veku, predsa len - také malé šteniatko má jemné črievka. Takže najprv len také zoznamovanie na koniec prsta, a keď podrastieme aspoň na dvojnásobok a viac, čo dúfam pri jeho apetíte /klop klop/ nebude dlho trvať :o) , tak potom ten polstrúčik obdeň, príp. 3x do týždňa. Ale ak by mal hnačkovať, tak to zrušíme, nebudeme násilní
Indy je kavalier španiel x yorkie. Vďačný, múdry dobrák, ktorého veľmi ľúbime
Jeho fotky: http://enzo5.blogspot.com/search/label/Indy
a videá: http://enzo5.blogspot.com/search/label/Videos
enzi55
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Sob 01.01.2011 3:51

ok ok, zle som precitala :no: takto by to malo byt v poriadku
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod Juraj1 » Str 12.01.2011 22:10

enzi55 píše: tak potom ten polstrúčik obdeň, príp. 3x do týždňa.

- radšej daj raz do týždňa, bolo mi povedané cca od 30 - 40kg strúčik raz do týždňa, alebo sa i spýtaj na názor a množstvo veterinára a vypočuj si i toto: http://www.deutsche-dogge.cz/bonoda/Apetyt15.mp3. (od 9,20 min)
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Cesnak

Poslaťod Salexi » Uto 12.07.2011 19:10

Je problém, ak psom ten cesnak len pokrájam na plátky a nepretlačím?
"Boh stvoril človeka, ale keď zistil, aký je slabý, dal mu psa."
Salexi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 585

Re: Cesnak

Poslaťod Amaguk » Uto 12.07.2011 19:27

pretlaceny ma lepsiu vyuzitelnost :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Cesnak

Poslaťod Dream » Ned 07.08.2011 18:14

enzi55 píše:Som veľký žrút cesnaku - niekoľko strúčikov denne, prakticky s každým slaným jedlom si ho dávam. Roky som nebol prechladnutý, mám perfektnú krv, keď chodím darovať, cítim sa silnejší posledné roky ako ho jem. Bol som chudorľavé decko.. Skrátka som silne presvedčený o blahodárnych účinkoch c. Myslím, že tu môžu byť viaceré rôzne pozitívne účinky na psíka - ak aj nie tie odčervovacie /parazity odpudzujúce/. Otázka bude ako to dávkovať našemu malému trhačovi - polovičnému kavalier španielovi, ktorý narastie tak max po kolená. Teraz má 10+týždňov a skoro dve kilá. Pol roztlačeného strúčika každý druhý deň mi príde ako znesiteľné množstvo.. Kŕmime granulami a viacmenej pri tom zostaneme


absolutne neodporucam cesnak pre psov pri barfe sa da bez neho zaobist, cesnak je pre psa jedovaty to co je dobre pre ludi nie je automaticky dobre pre psov
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Cesnak

Poslaťod lucik » Ned 07.08.2011 21:09

čím je cesnak pre psa jedovatý? aká látka, čo spôsobuje? koľko cesnaku je už nebezpečné?

cesnak dávam do žrádla bežne, nikdy nikomu nič nebolo, tak nerozumiem..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Ned 07.08.2011 21:13

cela tema je o "za a proti", nic nove pokial viem sa zatial nevymyslelo, staci si to precitat a vybrat si
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod Dream » Pon 08.08.2011 18:42

aby som to uviedol na pravu mieru cesnak je pre psa jedovaty vo vacsom mnozstve cize ak sa da obcas tak je to ok-

Ale preco nie cesnak ? no preto lebo cesnak obsahuje latku N-propyldisulfid ktora v cervenych krvinkach psa vytvara tzv. Heinzove telieska co vedie k praskaniu krvnych buniek.

cize pri pravidelnom krmeni toto praskanie moze u psa sposobit zivotu nebezpecnu anemiu.

preto si viaceri skuseny BARFERI myslia ze cesnak sa z jedalnicku psa moze uplne vynechat, ja zastavam podobny nazor
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 20:08

Offtopic: ano, z hladiska barfovania nemusi byt, z hladiska odcervovania si ho nedame :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Cesnak

Poslaťod Dream » Pon 08.08.2011 20:12

Mackie ok ale potom sa bavime podavani cesnaku tak 3-4 krat do roka lebo tolko odcervujeme :smile:
Dream
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 538
Bydlisko: Drnava

Re: Cesnak

Poslaťod Mackie » Pon 08.08.2011 20:55

vidno, ze niekto temu necital, inak by poznal mechanizmus odcervovacieho ucinku cesnaku :no: nevadi, kazdy dava co mu viac vyhovuje
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy