Rohy, Parohy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod moschino » Pia 19.09.2014 11:07

to ten, čo sme kupovali spolu? Lebo ten náš je stále takmer celý, akurát ohryzený, vyžierajú tú dreň pokiaľ sa dá. Ale nie je mäkký, tvrdý a hlavne keď stúpim na ten kúsok čo vyčnieva keď idem v noci po kuchyni... :prd: rozmýšľam skôr nad tým, čo má kruhový rez (neviem to vysvetliť) a je na polovicu, aby tú dreň mohli lepšie vyhrýzať
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Margita » Pia 19.09.2014 11:19

no ten,ved Derik to zozrotovat za par dni,a tvrde sa mi to teda nezdalo,a zuby ma vsetky :lol: dost ho to bavilo
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod moschino » Pia 19.09.2014 11:28

však nejaký teriér to je, nemôže si zlámať zuby na nejakom rohu :ha:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Margita » Pia 19.09.2014 11:33

ma prekvapilo,lebo banshee na predoslej strane pisala ze jej parsoni si na tom vylamali zuby,ale asi mali oni ten tvrdsi
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod moschino » Pia 19.09.2014 12:02

Nestras, Baxy ma plombu
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2688
Bydlisko: Bratislava

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Poshtola » Uto 28.10.2014 20:54

My sme dnes kupili prvy paroztek, taky co bol na rozpileny po dlzke. Havino onuchal, chvilku sa cudoval ze co to je, potom to nesmelo chytil do papulky a vybehol si s tym do peliesku kde to asi 2 hodiny obzuzlaval :D cize u nas uspech :)
Poshtola
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 32
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Šaňo » Pon 26.01.2015 17:01

noo, tak on teda po pol roku zistil, že sa to dá jesť a odvtedy zožral už 3ks :lol: ten prvý ešte má, vyžral z neho dreň a ten zbytok trocha obrúsil, ale ten je nejaký moc tvrdý. ďalšie dva čo som kupovala boli väčšie, ale mäkkšie, takže ich zožral skoro celé behom cca 2 týždňov, akurát posledný kus tej steny som mu vždy vzala lebo som sa bála že sa tým zadrhne. ja tak rozmýšľam, tie parohy poľovníci asi bežne predávajú, vykupujú to napr. výrobcovia nožov na rúčky... rozmýšľala som či nekúpiť celý jeden paroh a nenarezať to flexou, vyšlo by to asi o dosť lacnejšie, len neviem, z akých parohov sa robia tieto pre psov... myslíte, že by mohli byť aj zhodené? lebo zastrelenú trofej kupovať nebudem, to asi aj tak býva nejako chemicky opracované, keď sa bieli tá lebka...
Šaňo
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Žilina

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 11:31

ludia, kto to kupujete, nie je to nebezpecne pre pazravca a hltaca..? aj by som mu nieco chcela dat na obkusovanie, len sa bojim, ze ked to uz zozerie do takej velkosti prehltacej, ze to prehltne.. ako rychlo vie obzut taky paroh a ked, tak aku velkost pre NO?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod erik70 » Pia 16.11.2018 12:06

Wer daj mu celý paroh a hotovo...ten neprehltne... :no: A ako rýchlo to pes obžuje je individuálne...záleží na psovi aj na tom aký starý je ten paroh...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 12:19

cely nie, ale ten zvysok... ze ako rychlo to dokaze obzut na prehltaciu velkost. u neho je prehltacia velkost kludne 15 cm :pac: preto mu nemozem davat bykovce a podobne zalezitosti...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod pigie » Pia 16.11.2018 12:36

Vykadi :joint:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 12:56

no sa smej, ale ma nieco v bruchu, obcas mu to trci z jednej, obcas z druhej strany... :ua: uz mesiace... ked bude v narkoze, musim mu to dat skontrolovat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod erik70 » Pia 16.11.2018 13:25

Mojim to trvalo asi tak 2 roky kým to ohlodali... :lol: Ale oni aj keď to majú už maličké tak to iba žujú neprehĺtajú...veď normálny celý paroh len pokiaľ to načne tak to trvá...väčšinou idú od "pečate" - ružice (spojnica parohu a bývalého majiteľa jeleňa :lol: ) lebo tam sa to najlepšie načína...
Offtopic: Wer - a ani netušíš čo to môže mať? nemôže mu to v žalúdku urobiť nejakú paseku? ...ja by som sa asi bála...o psa samozrejme... :ua:
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod clupko » Pia 16.11.2018 13:32

a co tak byvoli roh? je hrubsi a tvrdsi, tak teoreticky dlhsie vydrzi a pes to tak lahko neprehltne.

... a to mu normalne vies nahmatat nieco tvrde v bruchu uz niekolko mesiacov? :oo:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod wer » Pia 16.11.2018 13:34

Offtopic: netusim... ako uplne male stena prehltol tvrdy bykovec - takych dobrych 10 cm to malo, tak ci to nie je ono este... :ua: neviem, ci do toho sahat, ked to nerobi sarapatu.. :nwm: ale on vsetko hlce - stehna kuracie, kridla komplet cele, vcera trup z takeho 3kiloveho kurata mal v sebe za 2 sekundy :ach: si fakt musim davat fest pozor... vsak aj preto sa pytam, ale ked vravis, ze 2 roky, to znie nadejne... to by si mohol okusovat namiesto palicky.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy