Rohy, Parohy

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Rohy, Parohy

Poslaťod straka17 » Pon 27.05.2013 19:20

Ahoj, bola som v Rakúsku v chováku a našla som tam rohy a parohy ako pochúťku pre psov. Máte s nimi niekto skúsenosť?
Ps. Ak som vytvorila zbytočnú tému prosím nasmerujte ma do tej správnej
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod bubka » Str 17.07.2013 16:50

Ja ich planujem kupit v blizkej dobe :yes: Skusali sme to u kamosa, ktory ich mal doma. Psovi to vydrzi niekolko tyzdnov, paci sa mu to ozuzlavat.
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod veronika25 » Str 24.07.2013 13:03

k comu su dobre?
veronika25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Jannka » Str 24.07.2013 13:06

Videla som to na predaj v Psickarni ;) A dokonca v akcii :jop:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Lea a Stew » Str 24.07.2013 13:24

aky je rozdiel ked kupim parohy napr. zo psickarne alebo ked si zozeniem od polovnika parohy? su tie predajne nejak pozmenene? alebo je na tom nieco ine?
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Banshee » Str 24.07.2013 13:37

Mame ich cca. od zimy, do svorky terierov vyborna vec! Psici ich radi okusuju, vydrzi to dlho a nejdu sa za tym "zabit" (ako za inymi vonavejsimi vecami, od ktorych sa nechcu odtrhnut kym ich nezozeru alebo im ich nevezmem), takze to mame volne pohodene v zahrade a psici si ich zuju podla chuti. Myslim ze vyberavejsim psom to moze nechutit, tie nase su tym ale nadsene.
Su to obycajne prirodne parohy, myslim ze sa nicim nelisia od tych od polovnika. Akurat su zabrusene tak aby neboli ostre a pes sa na to nenapichol. Ak ma clovek pristup k "obycajnym" parohom a vie si ich napilit a zabrusit, urcite to je tiez vhodna alternativa.
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod straka17 » Str 24.07.2013 13:44

Parohy od poľovníka môžeš získať iba z toho, keď sa nejaký srnec alebo tak niečo zastrelí. Inak je to tuším protizákonné, že len tak si prídem do lesa a začnem brať zhodené parohy
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Lea a Stew » Str 24.07.2013 21:39

prave preto sa pytam moj ujo je polovnik, ma svoj revir a vsetko. parohov mam plno, urcite by nejake obetoval a netusim ako tvrde su parohy ale zpilit by sa to urcite dalo niecim a zabrusit tiez. Len to som chcela vediet ci je to take iste alebo je to niecim osetrene.
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod straka17 » Str 24.07.2013 22:02

Si myslím, že tie z chováku budu max. ošetrené proti starnutiu alebo ako to nazvať :D akoby si kúpila napr. ucho. To je tiež neako konzervované aby vydrzalo
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod margot » Str 31.07.2013 19:44

nás s tým nedávno oslovili, či to nechceme do eshopu. Som si povedala ok, otestujem a ak to bude chutiť a šmakovať aj našej vyberavej belgoške tak beriem. Popravde som si myslela, že je to divné, dávať psovi žuvať paroh, ale výsledok na počudovanie bohovský. Venuska spokojne žužle, žiadny bordel a smrad z toho, nezničí to za pár minút ako bežné žuvacie hračky a fakt sa mi to páči. A zatiaľ všetci (čo viem), ktorí to testovali, boli spokojní. Takže ja už mám toho plný obchodík a čoraz častejšie sa nám v objednávke objaví nejaký ten paroh. :lol:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod Mackie » Štv 01.08.2013 11:31

nesprava sa to ako kost?
lebo tie klasicke byvolie zuvacie kosti kedysi aj moje psy zuzlali pomaly, ale teraz je to chrum chrum a koniec, tak ci aj s tymto to nedopadne tak, ze to pes prehryzne, pochrusta a glg
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod hruska » Štv 01.08.2013 11:37

som si mohla ukradnut :lol:

Obrázok
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod dedo jožo » Štv 01.08.2013 12:01

Lea a Stew píše:prave preto sa pytam moj ujo je polovnik, ma svoj revir a vsetko. parohov mam plno, urcite by nejake obetoval a netusim ako tvrde su parohy ale zpilit by sa to urcite dalo niecim a zabrusit tiez. Len to som chcela vediet ci je to take iste alebo je to niecim osetrene.


paroh netreba ziadno osetrit, nema sa ako pokazit
ja jeleni zhod prepilim rucnou pilkou na zelezo trocho opilnikujem hrany a hotovo :jupi:
kto nema v rodine plovnika za 10-20 € kupi cely paroh na bazosi rozpili na 4 kusy a ma vystarane na rok :jeah:
dedo jožo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod hruska » Štv 01.08.2013 12:03

Offtopic: to sa smie, predavat ich?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Rohy, Parohy

Poslaťod dedo jožo » Štv 01.08.2013 12:08

polovnici mozu, zhody su trofej... :ua:
keby chytili mna ked idem z lesa a nesiem zhod tak som pytliak :aaa:
dedo jožo
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy